Jump to content
  • entries
    108
  • comments
    533
  • views
    85,327

TOME czyli Tales of Maj'Eyal


Noobirus

751 views

 Share

Heyy kiiids! Lubicie gry Roguelike? Tak? Denerwuje was to że już nigdy (?) nie powstanie sequel A.D.O.M'a? Tak? No to pozwólcie że przedstawię wam coś przy czym spędzicie kolejne kilka(naście) wieczorów: Next-Genowy Roguelike

T.O.M.E 4.

Tome to darmowy roguelike autorstwa DarkGod'a, jest to również czwarta część legendarnego już "rogala" TOME... chociaż czwarta część to raczej niepoprawne stwierdzenie ponieważ... najnowsza część TOME nie dość że dzieje się w innym świecie (oryginał bazował na świecie Tolkiena) ale też cechuje się kompletnie innym stylem gry i zasadami.

28028943.th.jpg

Początek przygody NoobGod'a - Niższokrwistego Ludzkiego przyzywacza

Fabuła w TOME jest prosta jak włosy zadbanego pod względem kosmetycznym elfa: Rozpoczynamy grę jako zwyczajny obywatel świata Eyal, lecz niestety - życie nas paskudnie nudzi więc postanawiamy wyruszyć w szeroki świat w poszukiwaniu przygody, chwały, skarbów i... śmierci, ponieważ świat Eyal do najbezpieczniejszych nie należy, smoki latające ponad osadami i lasy pełne krwiożerczych trolli to tutaj normalka.

17461344.th.jpg

Stefan, Dzielny Krasnoludzki Berserker zwiedza tajemnicze podziemia na północy i próbuje rozgryźć paskudną łamigłówkę. Każde podziemia w TOME cechują się czymś specjalnym, moim ulubionym wyzwaniem jest "dom" Piaskowego Węża, zobaczycie czemu...

Już po wejściu do menu zauważamy na czym polega roguelikowa "next-genowość" o której wspomniałem na początku: nasze karty postaci (wraz z całym naszym profilem) zapisują się na oficjalnej stronie TOME i każdemu możemy je pokazać, świetna oprawa graficzna*, piękna klimatyczna muzyka i jakby tego było mało - nawet ktoś kto wcześniej nie miał do czynienia z "rogalami" poczuje się bezpiecznie, twórca nie tylko załączył do gry tutorial ale są też... poziomy trudności! Jeśli nie jesteś gotowy na to by po śmierci gra kasowała twoją postać na stałe, zawsze możesz wybrać łatwiejszy poziom w którym masz nie tylko po kilka "szans" ale potwory które spotykasz na swej drodze są również słabsze. Łatwiejsze poziomy trudności są również przydatne by szybciej odblokować nowe klasy postaci i rasy, a ras i klas w TOME jest naprawdę od groma i każdy znajdzie coś dla siebie. Przyznajcie się: zawsze pragnęliście być niziołkiem z domieszką krwi smoka.

78115863.th.jpg

Inwentarz jest intuicyjny, już nigdy nie musicie naciskać ctrl+shift+A by założyć czapkę, zwróćcie też uwagę na to że każdy rzadki przedmiot ma fabularny opis.

Nie przedłużając: udajcie się natychmiast na oficjalną strone TOME i ściągnijcie najnowszą wersję! A tak... i powodzenia w walce z Bill'em.

* Patrząc pod względem innych "rogali".

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Denerwuje was to że już nigdy (?) nie powstanie sequel A.D.O.M'a?

Przecież Elona już wyszła :cat1:

Anyway, gdy sprawdzałem parę wersji temu, TOME nowego uniwersum mi się paskudnie wykrzaczał, więc z nowości bardziej się interesowałem Rogue Survivor. Po screenach widzę, że naprawdę wiele się zmieniło od czasu jak ostatni raz grałem (jak jeszcze zwał się Tales of Middle Earth), przynajmniej w oprawie.

A co do oprawy właśnie, to IMO LambdaRogue jest bardzo mocnym konkurentem dla TOME. No i LR ma boski soundtrack.

Tak czy siak, zaczynam wykazywać poważne objawy przedawkowania ADOMa (np. omijanie kotów bardzo, bardzo, bardzo szerokim łukiem), więc zapoznam się z nową wersją TOME.

[edit]

Also, protip: DoomRL dostał niedawno kolejną wersję

Link to comment

@up

omijanie kotów bardzo, bardzo, bardzo szerokim łukiem

Fun fact: We wcześniejszych wersjach TOME był pewien "potwór" o imieniu "Bezbronny mały królik"

... potrafił rozerwać gracza na strzępy jednym ciosem, jakimś cudem gracze ZAWSZE zapominali sprawdzać jaki ma poziom zanim go zaatakowali ;-)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...