Jump to content
  • entries
    29
  • comments
    81
  • views
    16,514

Największa skocznia w Vikersund i zamieszanie z belką...


FootManFan

269 views

 Share

Vikersund - to właśnie w tym małym, norweskim mieście znajduje się największa skocznia świata o punkcie konstrukcyjnym ulokowanym na 195 metrze. Podobno na tym obiekcie można skakać powyżej 250 m i nie jest to wcale kłamstwem, co udowodnił Johan Remen Evensen ze swoim rekordem 246,5m. Nie chcę jednak tutaj pisać o norweskim mamucie, ale o zamieszaniu jakie wywołało zmniejszenie belki do najniższej odległości, po dość przeciętnym skoku Emanuela Chedala, który wylądował w okolicach 180 metra.
Zastanawiam się po co budować tak ogromne skocznie skoro potem i tak organizatorzy nie pozwalają na niej daleko latać? Czy ma sens wydanie ogromnych pieniędzy na skocznię K195, by potem obniżać rozbieg, przez co skoczkowie skaczą po 140m? Oczywiście, najważniejsze jest bezpieczeństwo, ale krótki skok Francuza i niesprzyjające warunki nie są pretekstem, by tak ingerować w zawody! Przez takie zachowanie jury psuje rywalizację i odbiera emocje towarzyszące widzom, skoczkom, czy trenerom. Jaki jest cel takiego zachowania?
 Share

3 Comments


Recommended Comments

to jest śmiech co ci sędziowie robią z tą belką...

ten system powinien wyglądać tak: nie ruszamy belki, wszyscy skaczą z jednej, a punkty dodajemy/odejmujemy za wiatr

Link to comment
ten system powinien wyglądać tak: nie ruszamy belki, wszyscy skaczą z jednej, a punkty dodajemy/odejmujemy za wiatr

Tylko że wtedy ustalaliby belkę tak jak dawniej, czyli pod najlepszego skoczka. Skakaliby z belki "0" i poza Evensenem i Gregorem reszta lądowałaby bardzo blisko. Ci z początku stawki prawdopodobnie na 140 m. Lepiej puścić ich z wyższej i obniżyć przed najlepszymi. Dzisiaj jednak zrobili farsę, bo za wcześnie wzięli się za obniżanie.

Na skoczni płaskie zaczyna się gdzieś tak od 245 m., więc puszczenie najlepszych z relatywnie wysokiej belki byłoby zabójstwem.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...