Jump to content
  • entries
    43
  • comments
    193
  • views
    39,138

Dla Karola Bieleckiego pieśń pochwalna


P_aul

303 views

 Share

Ok, na blogu bardzo rzadko piszę, ostatnio na forum też, ale coś mi leży na sercu i postanowiłem wypluć to z siebie i mieć spokój. Chciałem wam opowiedzieć krótką historię o niejakim Karolu Bieleckim. Jeśli nie lubisz sportu, TYM BARDZIEJ doczytaj ten wpis do końca. Nasz bohater jest szczypiornistą, czyli zawodnikiem grającym w piłkę ręczną. Otóż zdarzyło się tak, roku pańskiego 2010, że w czasie jednego z meczów towarzyskich Karol otrzymał potężny cios w oko. Od początku prognozy lekarskie były kiepskie, seria skomplikowanych operacji nie powiodła się i kluczowy w swoim klubie zawodnik, a także ważna postać w reprezentacji Polski oko stracił. To było smutne, ale pojedynczą, męską łzę uroniłem gdy czytałem jego wypowiedzi, cytując z pamięci "To jeszcze nie koniec świata, to tylko oko, trzeba żyć dalej." Mówił też, że chociaż o dalszym graniu mowy być nie może chce zostać w dyscyplinie, może jako trener, może jako komentator.

Wczoraj oficjalnie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej. O tytuł najlepszego na globie będą walczyły 24 drużyny. Polska jest w gronie faworytów, pierwszy mecz zagra dziś o 20. W sumie w gronie faworytów to mało powiedziane, miejsce poza podium będzie porażką (i tak, wiem, że to samo mówiono przed ostatnimi MŚ w siatkówce, a wyszło jak wyszło...) Jedna osoba jednak już te mistrzostwa wygrała. Dziś bowiem na boisko, w koszulce z orzełkiem wybiegnie Karol Bielecki, któremu nikt, ani trenerzy, ani lekarze nie dawali szans na powrót do aktywnego uprawiania sportu. Ten facet już dokonał niemożliwego i ze sztucznym okiem nadal jest liderem w swoim klubie, nadal jest ważną postacią reprezentacji, być może jest nawet lepszy niż przed kontuzją. Ten facet ma jaja tak wielkie, że wytwarzają one własne pole grawitacyjne. Parafrazując moje ulubione anime - he kicked the reason in a curb and did the imposible.

A wiecie co jest najlepsze? Taką niesamowitą determinacją, wolą walki i ciężką pracą wykazuje się KAŻDY zawodnik reprezentacji. Dlatego można nie lubić szczypiorniaka, ba, można nie lubić sportu, ale tą jedną reprezentację trzeba kochać, podziwiać i kibicować jej do upadłego. Bo nie ważne jakie miejsce zajmą, ja wiem, że oni do upadłego będą walczyć, a nawet jak upadną to wciąż będą gryźć rywali w kostki!

 Share

9 Comments


Recommended Comments

Oddanych mamy kibiców od "siaty", czy "ręcznej", nie powiem. No ale trudno się dziwić - w ostatniej dekadzie obie reprezentacje sporo osiągnęły. Czego nie można powiedzieć o "nożnej", ale może kiedyś... A co do Karola Bieleckiego - niezwykły hart ducha. Niewielu sportowców, jeśli w ogóle ktoś, po takim wypadku wróciłoby do czynnego uprawiania sportu.

Link to comment

Ponieważ ja znów mam łzy dumy w oczach to dam Wam link: http://www.sport.pl/reczna/1,78466,8944404...iz_,,ga,,3.html

Tutaj są teksty Wenty, Bieleckiego i kilku innych. Niektóre znane, inne mniej.

rafikomp - nie obraź się, ale widać, że lekarz uznał Cię za "zbyt słabego" do tego sportu. Co jest totalną głupotą, bo Rosiński nie ma praktycznie żadnych predyspozycji do uprawiania szczypiorniaku, a jednak...

Jestem dumny, że za każdym razem, gdy Nasi pokazują na boisku klasę mogę się drzeć i dziękować Im ;)

__

Jeżeli ktoś nadal jest "sceptycznie" nastawiony do Naszych (jak ten kolega... http://sport.wp.pl/kat,125074,oid,28126320...&_ticrsn=3) to trzeba dodać, że cztery lata temu Orły nie miały sponsora na MŚ (czy to był Superpuchar?) i w ostatniej chwili się znalazł PGNIG. Więc startowali "prawie za darmo". A kto dziś robi robotę za frajer?

Link to comment

Nie wiem, ale wolność słowa jest, a Ciebie nie obraziłem, czyli wszystko jest okey.

Po prostu lekarz, albo się nie zna, albo jesteś za słaby, albo chciał Ci oszczędzić bólu, bo nawet w moim pierwszym linku (w poście nad) można znaleźć takie cytaty Mariusza Jurasika:

"U nas nie ma ludzi, którzy schodzą z boiska, bo ich boli brzuszek czy paluszek"

czy

"Grało się bez wiązadła w palcu, z wybitymi palcami, z rozciętymi łukami brwiowymi, z rozwalonym nosem. Na brodzie miałem szwy, na palcu operację, ale to nic szczególnego."

No nie oszukujmy się, patrząc na szczypiornistów to większość mogłaby uprawiać, z powodzeniem, boks.

__

Dzisiejszy mecz... Horror, ale punkty są ;)

Czytając komentarze na Onecie o meczu po prostu płakać mi się chce, że tacy idioci mogą żyć w tym kraju i się tym chwalić -_-

Link to comment

Jasne, że się nie obraziłem, bo cieszę się, że mnie lekarz nie dopuścił, bo zrozumiałem, że oglądanie tych wszystkich pierdół w telewizji jest bez sensu.I powtórzę się, że jeżeli nie wiesz o co chodzi to się nie odzywaj ;ppp .

Link to comment
Facet mi uświadomił, że lekarz nie dając mi zezwolenia na uprawianie piłki ręcznej nie był złośliwy, a zrobił dobrze.

Ach te skojarzenia :) A Bielecki to naprawdę twardy gość. Podziwiam go, zwłaszcza że sam zrezygnowałem z tego sportu z kontuzji w porównaniu do tego dość błahej. (Naderwane ścięgna przy nadgarstku). A teskt o polu grawitacyjnym jaj miażdży :D

Link to comment

Właściwie, to skąd wiesz, że dobrze jest nie grać, jeżeli Ci nie zezwolił? Oglądać, a grać to olbrzyyyymia różnica ;)

__

Gdzie mogę oglądać mecze on-line? Ktoś zna jakąś stronę?

Bo nie ważne jakie miejsce zajmą, ja wiem, że oni do upadłego będą walczyć, a nawet jak upadną to wciąż będą gryźć rywali w kostki!

Tak. Nie ważne gdzie, ważne że my z nimi!

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...