Witajcie! Oto nadszedł czas kiedy nasi eksperci podsumują jak zwykle obfitującą w rozmaite zaskoczenia kolejkę. Kolejkę dla mnie - kibica Polonii z niezwykle smutnym epilogiem. Ale o tym w innym wpisie. Na razie poczytajcie o tym co zdarzyło się w ligowej kolejce w tym tygodniu.

Castiel

Zorzin

DJK

Polonia Bytom - KGHM Zagłębie Lubin 2:0

Wielkiego meczu w Bytomiu nie było. Dwa stale fragmenty gry dały bramki Polonii. Druga bramkę strzelił nowy piłkarz Bytomian-Mariusz Ujek, a dwie asysty zaliczył Dawid Kobylik. Też nowy zawodnik. Polonia byla słaba,Zagłębie było lepsze ale też słabe,ale dlaczego przegrało to nie wiem. I chyba nie wie nikt.

[Castiel]

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1

Spotkanie dobrze grającej drużyny z Białegostoku, a Wisłą Kraków zapowiadało się na naprawdę ciekawy mecz, w którym faworytem mimo wszystko była drużyna gospodarzy. Mecz rozpoczął się od prawdziwego huku, ponieważ już w czwartej minucie, na listę strzelców wpisał się, będący w ostatnio bardzo słabej formie, Paweł Brożek. Radość ekipy z Krakowa nie trwała zbyt długo, ponieważ po nieudanym wykopie Clebera, piłka wpadła pod nogi jednego z graczy "Jagi", który podał do Grosika, a ten doprowadził już w piątej minucie, do wyrównania. Pierwsza połowa była zdecydowanie pod znakiem drużyny gospodarzy, która w 42 minucie zdobyła bramkę z rzutu karnego. Faulowanym w polu karnym (Cleber znowu się nie popisał) był Tomasz Frankowski, który w fantastycznym stylu, ustalił wynik spotkania na 2:1. W drugiej połowie przewagę mieli goście, jednak nieskuteczność oraz niezłe interwencje Sandomierskiego, sprawiły, że Wiślacy ostatecznie nie odnaleźli drogi do siatki.

[DJK]

f9d0b651e6b3cabe418b74e759fb3d15,46,1.jp

Cracovia - Górnik Zabrze 2:3

Trzy i pół tysiąca kibiców na stadionie w Krakowie miało nadzieję, że Pasy w tym meczu przerwą fatalną serię czterech meczów bez punktu. Pierwsza sensowna akcja gości przyniosła od razu gola. W 19 minucie dośrodkowanie kolegi wykorzystał Piotr Gierczak. Cracovia nie postanowiła być dłużna i już pięć minut później odpowiedziała golem. Świetne podanie Ntibazonkizy, z zimną krwią wykorzystał Matusiak. Gdy kibice myśleli, że teraz Cracovii pójdzie z górki, mocno się mylili. W 34 minucie kolejne dośrodkowanie, tym razem z rzutu wolnego wykorzystał Tomasz Zahorski. Koncert strzelecki trwał najlepsze, po zaledwie 8 minutach drugiej połowy, wyrównał Matusiak, wykorzystując dośrodkowanie Klicha. Seria błędów krakowskiej defensywy pozwoliła Górnikowi strzelić kolejnego gola. W 62 minucie Grzegorz Bonin ze spokojem przerzucił piłkę nad Merdą i Górnik po raz trzeci w tym meczu wyszedł na prowadzenie. Pasy mogły uratować w tym meczu choćby punkt, ale w 69 minucie Bartosz Ślusarski fatalnie wykonał rzut karny. Jego intencje wyczuł Adam Stachowiak. Po ciekawym, pełnym goli widowisku Górnik odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie, a Cracovia przedłużyła serię porażek do piątej z rzędu.

[Diacon]

PGE GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk 1:0

Niewiele ponad 3 tysiące kibiców przyszło na stadion, by zobaczyć mecz miejscowego GKS-u z gdańską Lechią. Pierwszą ciekawą akcję stworzyli goście, jednakże strzał Piotra Wiśniewskiego poszybował metr nad bramką. Bełchatowianie powoli się rozkręcali, ale to

Lechia stwarzała sobie groźne sytuacje. Traore świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Buzałę, który w sytuacji sam na sam trafił w nogi Sapeli. Chwilę później szczęścia próbował sam Traore, ale piłka minimalnie minęła słupek. Drugą połowę od mocnego uderzenia zaczęli lechiści. Paweł Buzała po rzucie rożnym uderzył piłkę głową, a ta dwukrotnie odbiła się od górnej części poprzeczki. Tak naprawdę najgroźniejszą sytuację Bełchatów stworzył sobie w 72 minucie i strzelił gola. Kapitalną akcję przeprowadził Janusz Gol, odegrał mu Marcin Żewłakow, a sam Gol strzelił piękną bramkę. Później mieliśmy nieco kontrowersji, bo arbiter nie zauważył ewidentnego faulu Drzymonta na Buzale w polu karnym. Nie miał szczęścia w tym meczu Buzała, nie miała Lechia, która w tym meczu powinna zdobyć przynajmniej jeden punkt. Bełchatów dał przeciwnikom lekcję. Czasami stwarza się mniej sytuacji od przeciwnika, ale je się wykorzystuje i wygrywa mecz. GKS dalej na fali.

[Diacon]

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 1:2

Mecz był ważny dla Lecha, aby nie oddalić się zbytnio od czołówki tabeli. Początek należał do ekipy z Wrocławia, którzy powinni prowadzić już po 9 minutach gry. Fatalnie przestrzelił jednak Waldemar Sobota, będąc sam na sam z bramkarzem Lecha. W 24 minucie to Lech jednak zdobył bramkę. Sławomir Peszko pięknie wykorzystał rzut wolny i zamienił do na gol. Świetne uderzenie, bramkarz nawet nie zareagował. Wrocławianie wyrównali jeszcze w pierwszej połowie. Sędzia przyznał rzut karny, którego wykorzystał Cristian Diaz. W doliczonym czasie gry nadal było jednak ciekawie, bo Stilic najpierw zagrał w słupek, a potem strzelił gola? ze spalonego. A przynajmniej tak myślał sędzia. Po tej sytuacji trener mistrzów z Poznania nie wytrzymał i wybiegł do sędziego. Nagrodą za takie zachowanie było oglądanie meczu z trybun. W drugiej połowie Lech czekał na dogodną szansę z kontrataku. Takiej się doczekał Artjoms Rudnevs i Lech prowadził już 2:1. Taki wynik pozostał do końca meczu. Lech swoją grą mimo wszystko nie zachwycił. Już się boję pośmiewiska w LE.

[Zorzin]

Arka Gdynia - Widzew Łódź 1:1

Sam mecz, jak można się było spodziewać, był dosyć nudny. Już po parunastu sekundach piłkę do bramki wpakował Sernas, ale jak się okazało był spalony. W 15 minucie Witkowski odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Sernas i strzelił czwartego gola w sezonie. Wyrównał Maciej Szmatiuk główką. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Na pochwałę zasługuje Maciej Mielcarz, który parę razy wyratował swój zespół z nieciekawych sytuacji. W II połowie gry praktycznie nie było, co chwilę za to można było obserwować słowne utarczki piłkarzy obydwu drużyn.

mistew

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 1:0

Mecz kreowany na jeden z hitów tej kolejki. Na początek dobrą okazję zmarnował Manu z Legii. Potem jednak gospodarze z Ruchu Chorzów grali coraz lepiej. W 28. minucie po raz kolejny w tym sezonie fatalny błąd popełnił bramkarz Antolović, a doświadczony Wojciech Grzyb nie certolił się tylko śmiało wykorzystał okazję. Przez całą drugą połowę Legioniści nie grali dużo lepiej. Jakby tego było mało w 70. minucie wyleciał Rzeźniczak. Sytuacja Legii po tych kilku ligowych kolejkach robi się coraz gorsza. Trener Skorża gdyby był w Polonii pewnie już by został zwolniony... ech...

mistew

Polonia Warszawa - Korona Kielce 1:3

Chrzanic obiektywizm. Jak dla mnie mecz kolejki. Korona zagrała świetnie w każdym elemencie gry. Klops jaki na poczatku meczu przytrafił się Małkowskiemu w żaden sposób nie wpłynął na styl gry kielczan. Składne i szybkie akcje i sporo sytuacji-tak wyglądał styl Korony. Jeszcze przed przerwą udalo się doprowadzić do remisu a z drugiej połowie zapewnienie sobie zwycięstwa w pięknym stylu. Brawo Korona! Brawo Niedzielan!

[Castiel]

To, że Polonia może mieć kłopoty przewidywałem już wcześniej. Ale nie sądziłem, że aż takie. Z początku wszystko szło zgodnie z planem, gol Bruno i 1:0 dla Polonii. Potem było już tylko gorzej. Gratulacje dla Niedzielana, że powiem na chłodno (bo na meczu to różne nieparlamentarne wyrażenia określały raczej Niedzielana). Niestety, sędzia parę razy się znacząco mylił, ale na korzyść i jednej i drugiej drużyny. Ogólnie dobry mecz, z niedobrym wynikiem. A Polonia żegna się z Bakero, o czym będzie traktować następny wpis.