Jump to content

opti's corner

  • entries
    60
  • comments
    630
  • views
    81,120

Problem rosnącego islamu w Europie


opti

943 views

 Share

Oj, dawno nie było wpisów, oj dawno... Wszystko to przez moją nogę w gipsie (wiem wiem - wprawdzie na klawie pisze się kończynami górnymi, a nie dolnymi, ale jednak ciężko było pisać z nogą położoną na blacie biurka) oraz nowego Battlefielda, który wciągnął mnie niemiłosiernie :) Ale do rzeczy - dziś wracam z nowym wpisem, a wpisem tym będzie problematyka rozszerzającej się religii muzułmańskiej w Europie.

Od razu - nie mam zamiaru naskakiwać na żadną religię, kpić ani wyśmiewać żadnego wyznania. Chcę tu zainicjować tylko dyskusję na temat dosyć niezwykłego zjawiska.

282656587_87d1018746.jpg

Dlaczego nazwałem to problemem? Musicie zdać sobie sprawę z tego, że już za 50 lat ludnośc naszego kontynentu, jakim jest Europa, nie będzie taka sama. W ciągu pół wieku zmieni się bardzo dużo, nawet już dziś jesteśmy świadkami nieodwracalnych zmian. Mówię tu o napływe ludności wyznania muzułmańskiego. Jest ich coraz więcej, ponadto - cieszą się oni dużą swobodą i sporą liczbą praw obywatelskich. Takich praw nie mają chrześcijanie, a także ludzie nie będący Muzułmanami w krajach islamskich. Europejczycy zaczynają wyrzucać krzyże ze szkół, znak religii naszego kontynentu, tłumacząc się "tolerancją". Właśnie taką to tolerancję uważam za wielki błąd. Pozwalając napływać im do nas w tak dużej ilości, powoli zmieniamy nasze całe społeczeństwo. Za przykład niech posłuży Francja. Kraj nazywany kolebką chrześcijaństwa w Europie, posiada dziś więcej meczetów niż kościołów (te drugie stoją dodakowo puste, a ilość powołań duchownych jest strasznie niska).

ISLAM.gif
Gwiazda i półksiężyc - symbole islamu

Sam byłem świadkiem tego, co działo się w moim gimnazjum. Mieszkam w małej miejscowości, około 12 tys. mieszkańców. Podczas 1 klasy gimnazjum, Czeczenów było do policzenia na palcach jednej ręki. Pod koniec trzeciej klasy było ich około 40. Dosyć często dochodziło do bójek, i to nie z winy moich rodaków. Czasem Czeczenowi nie podobało się, że Polak zagrodził mu drogę, albo się z niej nie usunął. Trzeba dodać, że nauczyciele byli bezradni. Nie można było ich w jakikolwiek sposób wyrzucić ze szkoły.

Od lat na naszym kontynencie przybywa obywateli pochodzących z Azji lub Afryki. Ludzie ci często nie chcą się asymilować, odnoszą się wrogo do naszych wartości, chcą narzucić swoją wolę. Jakiś czas temu w Szwajcarii było referendum, gdzie obywatele mieli opowiedzieć się za pozwoleniem na budowę meczetów. Niestety, a może stety - w głosowaniu tym częściej padała odpowiedź "nie". Reakcją pewnego przywódcy Arabskiego było wzywanie do dżihadu przeciwko Szwajcarii. Pewna Niemka była bita przez swojego męża, Marokańczyka. Wniosła pozew do sądu, jednak ten odmówił jej rozwodu, tłumacząc, iż wg. prawa Koranicznego mężczyzna może bić kobietę. Składająca podanie skrzywdziła go przyjmując zachodni styl życia. Bijąc ją, bronił swego honoru. W Wielkiej Brytanii potajemnie został wprowadzony szariat, co oznacza równouprawnienie go z sądami i prawem brytyjskim. Prawo dotyczyć będzie jednak tylko muzułmanów, ale porusza to ważne kwestie w podziałach majątkowych - wg szariatu mężczyzna dostanie zawsze większą część. Nadal jednak jesteśmy w Wielkiej Brytanii, gdzie panuje równość WSZYSTKICH wobec prawa...

Polecam obejrzeć ten film:
Youtube Video -> Oryginalne wideo


A także dowiedzieć się jak chrześcijanie są traktowani w krajach islamskich:
Youtube Video -> Oryginalne wideo


Nie trzeba chyba mówić, że w niektórych arabskich krajach karą za posiadanie Biblii jest śmierć. Chrześcijanie mają bardzo mało praw. Odpowiedzcie mi tylko na pytanie - za co zginął polski geolog? Dlaczego niedawno tylu chrześcijan zostało wymordowanych w Sudanie? Jeśli ich religia mówi:

Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga, i Jego Posłańca, i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici (...).


...To czy można nazwać taką religię religią pokoju? Nie chcę żyć w pobliżu takiego wyznania. Możecie mnie nazwać nietolerancyjnym gburem i rasistą, ale chcę, aby mój kraj był biały, i po wsze czasy . Jeśli tak dalej pójdzie, możemy być prześladowani we własnym kraju.
A co Wy myślicie o tej całej sytuacji?

 Share

11 Comments


Recommended Comments

Heh, problem faktycznie jest. Bo jeśli dożyjemy tych 50 lat, to wtedy Islam będzie religią obowiązkową. Choć z drugiej strony. Większość tych co wyznają Islam w Europie, mówi iż potępia metody, które stosują ekstremiści, ale to jest też powód do niepokoju gdyż. Chyba rok temu, mówili o aresztowanym gościu z Ameryki, co zgłosił się do Al - Kaidy. Po prostu, Islam się rozprzestrzenia i możliwe, że za 50 lat, świat nie będzie taki sam jak teraz. Cały ten konflikt islamu z chrześcijaństwem jest taki, iż w średniowieczu chrześcijanie napadli na ziemie święte, co skłoniło wyznawców do obrony. Tak mnie się wydaje. Problem jest, i nie należy go ukrywać.

Link to comment

Chcą się asymilować - szmaty z głów, tu Europa ! Może to zbyt radykalne, ale jednak to oni przyjeżdżają do Europy, a potem jesteśmy świadkami takiego bydła, palenia samochodów etc. W Danii, Turcy dostają status uchodźcy, comiesięczne dopłaty - słowem jak pączki w maśle, nie muszą pracować. Europejczycy są bardzo głupi swoją źle pojętą tolerancją i nowoczesnością - zalewa nas fala turbanów, a my miast się bronić, ograniczać prawa, to jeszcze krzyże zdejmujemy, do więzień nie wsadzamy...wolę nie dożyć muzułmańskiej Europy.

Link to comment

Precz z religijnym (i niereligijnym) fanatyzmem!

Oficjalnie jest to religia pokoju i przy rozsądnych jej wyznawcach nie ma się czego obawiać... Co innego przy cholernych fanatykach, którzy są, w przypadku tej religii, najgorsi z najgorszych...

No ale jak wyglądałoby "zamknięcie granic" dla imigrantów z krajów arabskich?

Przypomina mi się odcinek South Parku, w którym mieli puścić odcinek Family Guy'a z Mahometem... Tak, niestety, wygląda społeczeństwo europejskie - pozwalać im na wszystko, bo albo pomordują nas wszystkich albo się zbuntują...

Rozsądku, Panowie (i Panie), rozsądku! Prawa człowieka niech będą ponad takimi prawami "religijnymi", które pozwalają na krzywdzenie w jakimkolwiek stopniu (oczywiście w ramach zdrowego rozsądku - "Kościół mnie krzywdzi, bo każe raz do roku chodzić do spowiedzi, a mi się nie chcę, łeeeeeeeeeeeeeeeeeee ;( Jestem krzywdzony, chce odszkodowania!")...

Ja, jednakowoż, prędzej umrę, niż dam się siłą zmusić do moich przekonań duchowych... Wszakże to potencjalnie najważniejszy pierwiastek wierzącego człowieka.

Link to comment

Cóż, nie jest tych muzułmanów aż tak dużo. We Francji jest ich sporo, bo po tym, jak kolonie francuskie stały się niepoległe, dużo ludzi z tych byłych kolonii zamieszkało we Francji. Głównie są to Algierczycy (jak np. Zinedine Zidane). Swoją drogą wymieszanie się tych kultur może w końcu zakończy wojny...

Link to comment

Czytając to wszystko, pojawia się we mnie niechęć do muzumanów i dziwne uczucie podobne do... , faktem jest ich duży przyrost, początkowo byłem dla nich pozytywnie nastawiony, ale z czasem zmieniłem zdanie to się robi CHORE!!!!

Link to comment

Jeśli chrześcijanie się nie będą nawracać na Islam to sądzę że nie dojdzie do takiego problemu. Co do Francji to czytałem że pewna partia polityczna rozwieszała plakaty, przez co nawoływali do tego by Islam się nie rozprzestrzeniał. A co do sprawy równości to we Francji to ma ona dewizę ''Wolność, Równość, Braterstwo'' która o czymś świadczy.

Chcemy powrotu ZSRR i ateizacji.

Dodam że w tym XXI wieku same problemy. Chciałbym żyć w dawnych czasach.

Link to comment
Swoją drogą wymieszanie się tych kultur może w końcu zakończy wojny...

A może to równie dobrze spowodować taką samą sytuację, jaka miała miejsce w latach 30tych poprzedniego wieku, tyle że wtedy podmiotem zainteresowań była inna mniejszość narodowa... Tego się obawiam najbardziej.

To nie islam jest problemem. To reszta świata jest!

Rozwiń swoją myśl jakbyś mógł, i powiedz co rozumiesz poprzez ,,resztę świata" :)

Chcemy powrotu ZSRR i ateizacji.

Uważam, że każdy ma prawo do wyznawania każdej religii, ale nie powinno być tak, że coś ma być z góry narzucane.

Niezła prowokacja.

Na pewno nie. Nie mam zamiaru wzywać tu do ruszania na wielkie wojny, i niszczenie tych, którzy są inni. Po prostu tym wpisem chciałem zwrócić uwagę na fakt, że w Europie od kilku lat zwiększają nam się mniejszości narodowe pochodzenia azjatycko-afrkykańskiego. A za paręnaście lat będzie ich jeszcze więcej, a potem to my będziemy mniejszością narodową we własnym państwie... Co do Twojego komentarza - nie zostanie on skasowany, bynajmniej nie przeze mnie.

Link to comment

Mam tylko wątpliwości co do islamu w Rosji. Bo na tym filmie mówią że połowa żołnierzy w rosyjskiej armii będzie muzułmanami (?). To jest nie prawda i nigdy się tak raczej nie stanie. W Rosji, głównie na Kaukazie muzułmanie mieszkają od lat a jest ich kilka milionów, a w ogóle panuje tam niechęć do islamistów po ostatnich zamachach.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...