Jump to content
  • entries
    162
  • comments
    2,087
  • views
    250,541

About this blog

kolejny blog Marka Lenca

Entries in this blog

Realizm

O tym, jak realizm w grach (a raczej "realizm") przekłada się na realizm w życiu codziennym. Ciekawe, ile różnych bugów można byłoby wytłumaczyć racjonalnie ? Jak ilustracja niewykorzystany rysunek z aktualnego AR.

Marek Lenc

Marek Lenc

Symulator Kozy

Gra "Goat Simulator" to gra, która nie powinna powstać. Ale, ale... Może to wizjonerska próba stworzenia serii symulatorów zwierząt? Symulator Krowy, Chomika, a może i Leniwca (w tę ostatnią bym zagrał )?

Marek Lenc

Marek Lenc

Konserwatywnie w szkole

Czy wasi nauczyciele chętnie korzystają z technik multimedialnych na lekcji? A może Wy wcale ich nie potrzebujecie? Oczywiście, ciągle można uczyć "przy kredzie", tylko po co? Niewykorzystany rysunek przygotowany do miesięcznika "Sygnał".

Marek Lenc

Marek Lenc

Na co "CD-Action" może sobie pozwolić po 18 latach?

Zastanawialiście się może na co może sobie pozwolić pismo, takie jak "CD-Action", po 18-letnim okresie panowania? Może mieć wszystko w nosie Przynajmniej w mojej mini serii. Pierwsze 2 rysunki w aktualnym numerze, jeden z kolejnych- w tym wpisie. Macie jakieś własne propiozycje?

Marek Lenc

Marek Lenc

Rysunki w urodzinowym numerze

Nowy numer "CD-Action" już za 2 dni, a w środku kilka ciekawych okazji do zilustrowania tego czy owego. odpowiadając na liczne zapytania, pewnych rzeczy tam jednak nie zobaczycie...

Marek Lenc

Marek Lenc

Trendy w grach

Współczesne (?) trendy w grach na przykładzie nieśmiertelnego Tetrisa. Rysunek by można rozwijać w nieskończoność (regeneracja zdrowia, autocelowanie... Może macie inne pomysły?). I na koniec: czy mi się wydaje, czy blogi na FA przestały być "trendy" podczas mojej nieobecności?

Marek Lenc

Marek Lenc

Wątek główny

Konkurs z poprzedniego wpisu okazał się porażką, więc wróćmy do czegoś bardziej sprawdzonego Czy zaliczacie (w grach) wyłącznie wątek główny?

Marek Lenc

Marek Lenc

Klara i 2012- konkurs

Słyszeliście już, że Klara wraz z Zygmuntem i Siekaczem przeżyje katastrofę z 2012 roku? Nie wiecie jaką? Cóż, ja też nie... To zadanie dla Was: wymyślcie prequel przygód Klary z 2011 roku. Napiszcie w komentarzach jak doszło do zagłady ludzkości. Najlepszy Nostrodamus zgarnie dwupak literatury fachowej

Marek Lenc

Marek Lenc

Polonizacja

Znowu wariacja na temat AR. Właśnie sobie wykańczam marcową edycję. O jej tematyce cicho sza, choć... W załączniku rysunek do jednego z tematów (nie ukaże się w piśmie).

Marek Lenc

Marek Lenc

Prawdziwy gracz powinien...

Pasek poniżej został zainspirowany frazą, która pada w "Action Redaction" 2/2012 (właśnie ilustruję, jestem na półmetku). Sam list jest w całkiem innym wydźwięku niż to, co tutaj zrobiłem. Nie nadaje się do AR, nada się tutaj...

Marek Lenc

Marek Lenc

Ogłoszenie

Uwaga, uwaga! Poszukujemy grafików komputerowych zdolnych wykonać animację i dźwiękowców (ambitnych i kreatywnych, prawdziwych zapaleńców, zdolnych bestii:)) do prac nad pewnym projektem filmowym. Gwarantujemy: - praca w młodym teamie, - akcja non profit - zabawę i satysfakcję. Próbki prac oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy snickers987@gmail.com (tam też otrzymacie nr GG do dalszych wyjaśnień). Ponadto poszukujemy dyspozycyjnych i twórczych statystów z okolic Katowic Sp

Marek Lenc

Marek Lenc

Kalambury- sezon VI!

Jak ten czas leci... Odliczamy już dni do rozpoczęcia kolejnego, szóstego już sezonu kalamburowego. Start przewidziano na najbliższą niedzielę, najprawdopodobniej około 20:00. Na początek do odgadnięcia 3 zagadki. Kolejne zagadki (po jednej) dwa razy w tygodniu (środa i niedziela, pewnie o 19:00). Dla kalamburowego wymiatacza (tj. osoby, która odgadnie największą ilość spośród 20 zagadek sezonu) nagroda specjalna- pakiet 6 numerów Inżyniera Budownictwa , magazynu, z którym współpracuję od roku.

Marek Lenc

Marek Lenc

Gry dla Polaków

Gry dla Polaków i o Polakach- rysunki zainspirowane jednym z listów w październikowym AR. Inne rysunki (które nie weszły do pisma) znajdziecie TUTAJ.

Marek Lenc

Marek Lenc

AR 10/2010

Już pojutrze, w piątek, zaprezentuję 16 (!) niewykorzystanych rysunków z Action Redaction 10/2010 (tradycyjnie- w odpowiednim temacie na forum). Moim zdaniem- jedno z ciekawszych wydań w tym roku. Ponadto zobaczycie kilka rysunków zainspirowanych listem z AR (tych nie wysyłałem do redakcji, powstały już po premierze kioskowej wydania). Jako zapowiedź- rysunek do listu "Gry dla Polaków".

Marek Lenc

Marek Lenc

Co autor miał na myśli?

Zaczynając kolejny sezon forumowej zabawy "Co autor miał na myśli?" chciałem zmusić Was do nieco innego działania. Jak się okazało, padło wiele ciekawych propozycji do gotowej puenty. Te najlepsze zilustrowałem, co właśnie możecie zobaczyć. Moja wersja tutaj.

Marek Lenc

Marek Lenc

7 pomysłów do piachu

Myślicie, że wszystkie dobre pomysły uda się zrealizować? Nic bardziej mylnego! Oto modne zestawienie moich projektów, które zaliczyły glebę i? trafiły do piachu. Miejsce 7 Wydarzenie: świąteczne pocztówki z reklamą pewnego browaru. Dla jednego z regionalnych browarów przygotowywałem tzw. wafle, czyli tekturki pod kufel. Na jednej stronie logo, na rewersie- rysunek. Na fali powodzenia zleceniodawca zamówił grafiki do kartek świątecznych (Boże Narodzenie). Wykonałem kilkanaś

Marek Lenc

Marek Lenc

Biblia: The Game- Wasze propozycje

Pamiętacie jak apelowałem do Was o własne propozycje do zilustrowania tego neewsa? Naród mamy zdolny, niestety leniwy- dostałem 1 maila w tej sprawie. Wedle obietnicy najlepsze propozycje zilustrowałem. Ich autorem jest pasztetmen. Brawo!

Marek Lenc

Marek Lenc

Na Luzie 11/2010

Wprawdzie październikowy numer jeszcze się nie ukazał, ale zapraszam Was do wirtualnego zajrzenia do listopadowego, a konkretnie do działu "Na Luzie". Od tego właśnie numeru zaproponowałem pewną nowość. Oprócz standardowego materiału (teksty, rysunek Błażeja Wiśniewskiego...) zobaczycie moje rysunki. Co w tym dziwnego? Tym razem będą to jednak rysunki na każdy temat, ogólne, obyczajowe. Takie, jakie często pokazuję na swoim podstawowym blogu. Postanowiłem eksperymentalnie zamienić tematykę g

Marek Lenc

Marek Lenc

Zima w lecie

Już w przyszłym tygodniu poznacie 8 rysunków, które nie weszły do wrześniowego wydania AR. Przeglądając dzisiejsze neewsy zauważyłem, że w jednym z rysunków zbyt boleśnie oceniłem nową odsłonę Duke'a (jednak będzie)... Jak zapowiedź- dziewiąty rysunek, który miał ilustrować list pt. "Zima w lecie". Pozostałe prace, tradycyjnie na forum.

Marek Lenc

Marek Lenc

Biblia: The Game- part. 2

Wedle obietnic- druga część rysunków inspirowana neewsem istnieniu gry w realiach biblijnych. Zainteresowanych odsyłam do poprzedniego wpisu. Tym razem skojarzenia są bardziej szerokie. Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony (podobno radykalizuję się ). Jeżeli macie własne pomysły (tak, jak deklarowaliście pod poprzednim wpisem) i chcecie się nimi podzielić- ślijcie je na mojego maila (jest podany w jednym z bloczków na blogu). Najzabawniejsze zilustruję i pokażę. Aha, wiecie że

Marek Lenc

Marek Lenc

Biblia: The Game

To było do przewidzenia- ktoś wpadł na pomysł, aby przerobić Biblię na grę. Szkoda, że tylko MMO, bo temat można z powodzeniem wykorzystać we wszystkich gatunkach gier. Nowy Silent Hunter, czyli przeprawa Noego podczas potopu, CoD- Kain zabija Abla, Kitchen Academy (jest taka gra?)- zamiana wody w wino... Propozycji jest mnóstwo, zobaczcie moje rysunkowe wariacje na ten temat. Przedtem przeczytajcie pełen neews.

Marek Lenc

Marek Lenc

PL pełną gębą

Zawsze interesowało mnie, jakby wyglądały znane gry przeniesione w typowe polskie realia... Na deser najbardziej znany kawałek "Braci Vanitas":

Marek Lenc

Marek Lenc

×
×
  • Create New...