Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SolInvictus

Porzadne, bezprzewodowe mysz i klawiatura dla gracza

Polecane posty

Wymienilbym sobie myszke i klawiature. Przeznaczeniem sa gry. Chcialbym cos porzadnego o jak najlepszym stosunku jakosci do ceny. Z naciskiem na jakosc. I ergonomie. Nie mam wymagan e-sportowca. Prestiz marek czy odjechany wyglad nie licza sie dla mnie. Nie chce oszczedzac, ale nie chce tez przeplacic za sprzet, ktorego zalety moze zauwazyc jedynie CS-owy wymiatacz. Celujmy w granice, za ktora zwyklemu graczowi trudno juz "gola reka" odczuc wzrost jakosci. Nie mam jakiegos konkretnego budzetu, wiec kierujmy sie tym, co napisalem.

Czego dokladnie szukam:

- bezprzewodowa klawiatura i myszka

- cos w czerni/szarosci/bieli

- preferuje wieksze myszy, duzy nacisk na ergonomie, zerowy na widowiskowy wyglad

- wole lekkie myszki, ale nie pogardze opcja regulacji ciezkosci (jednak traktujmy to jako najmniej istotna wytyczna)

- pokretlo i dwa podstawowe przyciski dadza rade, ale przydalyby sie jeszcze tak 2 dodatkowe

- cale zycie korzystam z ergonomicznych klawiatur, ale stawiam, ze ten warunek mocno ograniczy nam wybor, wiec potraktujmy go jako opcjonalny (aczkolwiek przyznaje ta opcjonalnosc z bolem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mysz, możesz zainteresować się Logitechem G403 Prodigy (świetny sensor optyczny, możliwość pracy przewodowej, dodatkowy ciężarek o wadze 10g). Bezprzewodowość niestety swoje kosztuje, wersję przewodową tego modelu można kupić za znacznie niższą kwotę; ale chyba się z tym liczysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t Dzieki za odpowiedz ;) Srednio podoba mi sie to podswietlenie - ogolem sama opcja podswietlenia. Jako ze tego nie dopisalem, dodam teraz: w kwestii klawiatury potrzebuje standardu. Nie korzystam z dodatkowych przelacznikow, niepotrzebne mi podswietlenie (wrecz go nie chce). Najbardziej zalezy mi na ergonomicznym ksztalcie. Co do mychy podobnie plus to, co juz napisalem. Jasne, licze sie z tym, ze za bezprzewodowosc zaplace wiecej. Troche zmusza mnie do tego specyfika mojego stanowiska, wiec nie ma tu wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zasadniczo innych opcji (w granicach rozsądku) w chwili obecnej nie ma.

Co do klawiatury to jest nożycowa Force K7 Wireless i... na tym sensowne opcje się kończą (Illuminated K800 jest jakąś ewentualnością).

Tzn. są nawet niezłe bezprzewodowe mechaniki typu XArmor U9W, tylko trzeba byłoby je samodzielnie importować ze Stanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze obecnie posiadam Microsoft Wireless Laser Keyboard 5000 i myszka w komplecie. To chyba nic specjalnego, ale czy odczuje roznice ?

@Bull3t Jesli mozna to wylaczyc - OK. Przyznam, ze nie spodziewalem sie, ze sama mysz bedzie wydatkiem rzedu 500 zlotych, ale jest to spowodowane moja nieznajomoscia tematu. Jednak jesli tyle trzeba zaplacic za porzadny model, to nie widze problemu. Jako, ze potrzeba wymiany nie jest palaca, zorientuje sie w temacie i wybiore odpowiadajaca opcje.

Co do klawy zastanawiam sie, czy jest sens brac cos drozszego i gamingowego. Czy w jakis sposob przelozy sie to na komfort gry (nie potrzebuje np. dodatkowych przyciskow) ? Ta ktora zaproponowales @Irenez ma bardzo fajny design (nie ma to dla mnie jednak wiekszego znaczenia), ale nie jest ergonomiczna. Zastanawiam sie nad ponownym zakupem mojej poprzedniej klawiatury Microsoft 4000. Ma kabel, ale w klawie jeszcze ujdzie, bo ta przemieszczam zdecydowanie sporadycznie i bez problemu sie bez tego obejde. Co o tym sadzicie ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, SolInvictus napisał:

Przyznam, ze nie spodziewalem sie, ze sama mysz bedzie wydatkiem rzedu 500 zlotych, ale jest to spowodowane moja nieznajomoscia tematu. Jednak jesli tyle trzeba zaplacic za porzadny model, to nie widze problemu.

Taniej można kupić np. G602 lub G700S; jednak żadna z nich nie ma tak dobrego sensora jak G403. Chyba, że nie grasz w strzelanki, to by może mogły się nadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t Wlasnie chcialbym uniknac takich kompromisow. W strzelanki grywam i to czesto - mechanika strzelania jest jedna z moich ulubionych. Nie mowie nie kupnie myszki rzedu tej, ktora na poczatku zaproponowales. Przez 20 lat gierczenia mialem raptem 4 (zwyczajne) myszki, wiec jest to w moim przypadku sprzet na lata. Chcialbym zobaczyc, czy profesjonalny sprzet przelozy sie na doznania ;) Zwyczajnie gdy widze recenzje odjechanych myszek za 700 zlotych, zastanawiam sie okolo jakiej kwoty znaduje sie granica jakosci, za ktora zaczyna sie juz tylko design i znaczek.

Chcialbym kupic najlepszy mozliwy i odpowiedni do moich potrzeb sprzet, a nie przeplacic za pierwszy lepszy gamingowy model, liczac ze jego cena zapewni mi najwysza jakosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SolInvictus napisał:

Zwyczajnie gdy widze recenzje odjechanych myszek za 700 zlotych, zastanawiam sie okolo jakiej kwoty znaduje sie granica jakosci, za ktora zaczyna sie juz tylko design i znaczek.

Jeśli byłbyś zainteresowany myszą przewodową, to w kwocie do 200 złotych znalazłbyś naprawdę fajne modele. A w budżecie rzędu 300 złotych można dosłownie przebierać w myszkach, i raczej nie ma sensu kupować czegoś jeszcze droższego (wyjątkiem mogą być myszy do MMO z dużą ilością przycisków, np. SS Rival 500, Roccat Nyth). Możliwości wyboru wśród gryzoni bezprzewodowych są niestety "trochę" węższe; aż do kwoty, którą trzeba zapłacić za G403, nie ma kompletnie nic o podobnych parametrach - nagle "pojawia" się G403 z topowym sensorem. ;) Podobnymi możliwościami dysponuje G900 (ten sam sensor, ale jest większa i ma więcej przycisków), która jest o ponad "stówkę" droższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, jeśli preferujesz klawiatury ergonomiczne, to trudno z tym dyskutować - osobiście chiałbym zapomnieć, że istnieją, kiedyś miałem jedną z nich i szczerze mówiąc pisało mi się względnie średnio, ale grało fatalnie.

Jest to ogólnie na tyle niszowy produkt, że z producentów został Microsoft, jakieś dziwne twory finansowane przez crowd funding i Matias Ergo Pro. Z tym, że ta ostatnia klawiatura to coś dla osób bardzo dużo piszących i lubiących old-schoolowe mechaniki (własne przełączniki - przypominające Alps White). No i pozostaje cena (z dostawą w granicach 1350-1400 złotych).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opinie @Bull3t i @Irenez :) Zanim cos kupie, zorientuje sie w temacie i zadecyduje, co bedzie najelpsze do moich potrzeb. Myszka, ktora zaproponowal Bull3t kusi, zwlaszcza biorac pod uwage, co o niej napisales. Jednak przed zakupem wolalbym polozyc na niej reke. Bo ksztalt i wielkosc sa dla mnie bardzo istotne. Co do kabla - sytuacja zmusza mnie do jego braku i nie szkoda mi bedzie za to doplacic. W kwestii klawiatury - raczej wroce do wspomnianej 4000, bo niczego lepszego nie mialem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2017 o 16:32, Bull3t napisał:

Jeśli chodzi o mysz, możesz zainteresować się Logitechem G403 Prodigy (świetny sensor optyczny, możliwość pracy przewodowej, dodatkowy ciężarek o wadze 10g). 

 

Sam mam od miesiąca tą mysz po kolejnym rozczarowaniu produktem razera (naga hex), który padł po 2 latach. Muszę przyznać, że bardzo dobrze mi się nią operuje. Nie wiem tylko czy nie przepłaciłem mogąc wiąć na przykład DM3 pro S, ale wystraszyły mnie opinie o zacinających się klikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piioo napisał:

Sam mam od miesiąca tą mysz po kolejnym rozczarowaniu produktem razera (naga hex), który padł po 2 latach.

Idealnie po gwarancji chciałoby się rzec. ;) To się nazywa umiejętność, że produkujesz produkt, który pada w "odpowiednim" momencie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

@SolInvictus

Może sam to już zauważyłeś, ale wspomnę o tym fakcie na wszelki wypadek, tj. aktualnie można "upolować" bezprzewodową G403 w cenie 349 zł: 1, 2.

Ooo, nie zauwazylem, dzieks ;) Jak to sie mowi, chyba na pewno ja wezme. Patrzylem na rozne modele i faktycznie sensorem parokrotnie odstaje na plus. @piioo Jak lezy w dloni? Nie wydaje sie byc za mala? Po dluzszych sesjach nie bola Cie okolice kosci srodrecza?

A co do klawy, pewnie postawie na wspomniana, sprawdzona Microsoftu. Swoja droga opcja @Ireneza mnie zaciekawila (Matias). Chyba nic mnie nie przekona, bym zaplacil tyle za klawiature, ale ciekaw jestem, co takiego winduje jej cene. Pytam, bo nie wiem tez, czy klawiatura ma jakiekolwiek znaczenie, poza tym by dzialala. Swoja droga w ergonomicznych bardziej zalezy mi na zaokraglonym ksztalcie rozlozenia klawiszy i wybrzuszeniu (ktore ma Microsoft 4000, a nie ma moja obecna 5000) niz na podporce pod nadgarstki (aczkolwiek tez jest wazna).

Bede potrzebowal jeszcze podkladki. Macie cos godnego polecenia, na cos trzeba zwrocic szczegolna uwage ? Co do wygladu, stawiamy na minimalizm. Najchetniej calosciowo czarna/szara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SolInvictus napisał:

Swoja droga opcja @Ireneza mnie zaciekawila (Matias). Chyba nic mnie nie przekona, bym zaplacil tyle za klawiature, ale ciekaw jestem, co takiego winduje jej cene

Niszowość produktu, własne switche (i związane z tym koszty R&D), potrzeba używania trochę innej niż standardowa elektronika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bull3t napisał:

Zajrzyj tutaj, może to zestawienie okaże się pomocne.

Wlasnie patrze i nie wiem, czym sie kierowac. Chodzi mi np. o wybor materialu czy szybkosc i rownosc slizgu. Jesli to pomocne, jestem z tych, ktorzy zwykle ustawiaja maksymalna mozliwa czulosc myszki (nie lubie nia machac). A zastosowaniem beda jedynie gaming i przegladanie internetu.

 

4 godziny temu, Irenez napisał:

Niszowość produktu, własne switche (i związane z tym koszty R&D), potrzeba używania trochę innej niż standardowa elektronika.

Dobrze wiedziec, ale to nic dla mnie - mimo posiadania dodatkowych klawiszy na obecnej, nigdy nie uzylem niczego wiecej niz wylaczenia dzwieku czy skrotu do kalkulatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, SolInvictus napisał:

Jesli to pomocne, jestem z tych, ktorzy zwykle ustawiaja maksymalna mozliwa czulosc myszki (nie lubie nia machac).

Czyli na pewno nie potrzebujesz dużej podkładki. Sądzę, że możesz wybierać między Zowie PTF-X a Zowie P-SR.

Może tym razem uda mi się podrzucić link, który Ci co nieco rozjaśni (patrz tutaj).

Jakich myszy wcześniej używałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t Dzieki, przyznam ze pomyslalem o podkladce dopiero dzis i jeszcze nie zdazylem doedukowac sie w temacie. Co do myszy, moge Ci powiedziec jaka mam teraz. To Microsoft Wireless Laser Mouse 5000 V1.0. Wczesniej mialem A4Tech Optical Mouse BW-5. Dwoch wczesniejszych nie pamietam, a ta najwczesniejsze byla nawet na kulke ;) Obecnie nie uzywam podkladki, bo obecna mysz zbytnio nie chciala wspolpracowac z ta, ktora mialem. Jezdzi wiec po drewnianym biurku. Nie wiem, jak duze znaczenie (precyzja) ma podkladka, ale pomyslalem, ze skoro chce sprobowac konkretnej myszy, to i byc moze podkladka by sie przydala. Po raz kolejny chce kierowac sie jakoscia, ale odpowiednia do moich growych potrzeb, a nie taka, ktora zauwazy jedynie np. grafik czy ktos dla kogo ma to wieksze niz dla gracza znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SolInvictus napisał:

Obecnie nie uzywam podkladki, bo obecna mysz zbytnio nie chciala wspolpracowac z ta, ktora mialem.

Twoja aktualna mysz ma sensor laserowy, więc jeśli miałeś podkładkę materiałową, to mogła nieco "marudzić".

12 godzin temu, SolInvictus napisał:

Nie wiem, jak duze znaczenie (precyzja) ma podkladka, ale pomyslalem, ze skoro chce sprobowac konkretnej myszy, to i byc moze podkladka by sie przydala

Podkładka zdecydowanie ma znaczenie. Jeśli grasz w np. CS-a, to najlepsza będzie wolna/średnio-szybka podkładka materiałowa (więc polecona przeze mnie wcześniej Zowie PTF-X chyba nie sprawdzi się najlepiej), która zapewni odpowiednią kontrolę.

Poza wymienioną wcześniej Zowie P-SR, możesz zainteresować się podkładką Roccat Taito 2017 (niebieski spód, czarny ma starsza wersja).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t i @Irenez Pomogliscie na medal ;) Tak jak zapowiadalem, dzisiaj kupilem klawe Microsoft 4000 i polecona przez Bull3ta Logitech 403 Prodigy Wireless (udalo mi sie zalapac na wskazane przez Ciebie promo w Euro za 350 golda). Klawe znam i powrot do niej byl dobrym pomyslem. A owa mysz jest swietna. Pomijam odczuwalna roznice klas jakosci, bo poza poleceniem przedniego sprzetu trafiles idealnie w moje upodobania co do ergonomii :] Wielkosc jest po prostu w punkt, idealnie lezy w dloni, a ksztalt naprawia to, co doskwieralo mi w poprzedniczce - wielkosciowo sa bardzo zblizone, ale gorna powierzchnia wydaje sie byc dluzsza - dlon w pelni mi sie miesci - i bardziej splaszczona, wiec wiem juz, ze przy dluzszych sesjach nie beda mnie bolec okolice srodrecza. Jedyny minus to brak w pudelku informacji o programie do konfiguracji, ktory trzeba sciagnac ze strony Logitecha, a moglby byc na plycie - ale to juz czepialstwo.

Co do podkladki, z powodu braku doswiadczenia dalej bylem troche zdezorientowany, wiec zaufalem Bull3towi i wzialem Zowie P-SR. Z racji braku wiekszego porownania nie moge powiedziec nic wiecej niz to, ze jest wporzo. Mila w dotyku, mysz przemieszcza sie po niej bez zarzutu i w zasadzie jest tak, jakby jej nie bylo. W rozumieniu, ze odnosze wrazenie jakbym zawsze z niej korzystal - a nigdy nie mialem materialowej podkladki. Nie wiem, czy to najlepsze co moglem wybrac, ale jestem w pelni usatysfakcjonowany :)

Juz ostatecznie - bardzo Wam dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jesteś usatysfakcjonowany tym zakupem. Dobrze, że mysz przypasowała (chyba nawet nie było dyskusji o preferowanym chwycie), bo wybór wśród bezprzewodowych gryzoni jest bardzo wąski, więc określiłbym ten wybór jako "złoty strzał". ;)

1 godzinę temu, SolInvictus napisał:

Mila w dotyku, mysz przemieszcza sie po niej bez zarzutu i w zasadzie jest tak, jakby jej nie bylo. W rozumieniu, ze odnosze wrazenie jakbym zawsze z niej korzystal - a nigdy nie mialem materialowej podkladki. Nie wiem, czy to najlepsze co moglem wybrac, ale jestem w pelni usatysfakcjonowany

Jeśli ślizg jest gładki i nic nie haczy, to jak najbardziej jest ok. Też nie wiem czy to najlepszy wybór, ale by się o tym przekonać, musiałbyś kilka podkładek zamówić. Najważniejsze, że ta Ci odpowiada, więc nie ma co drążyć tematu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bull3t napisał:

Jeśli ślizg jest gładki i nic nie haczy, to jak najbardziej jest ok. Też nie wiem czy to najlepszy wybór, ale by się o tym przekonać, musiałbyś kilka podkładek zamówić. Najważniejsze, że ta Ci odpowiada, więc nie ma co drążyć tematu. ;)

Nic nie haczy, mysz przemieszcza sie nie za szybko, nie za wolno i nawet bezglosnie. Watpilem troche w sens zakupu podkladki za 90 zlotych, ale jako, ze po pierwsze nie jestem w temacie, a po drugie zdecydowalem sie stestowac mysz z wyzszej polki, nie widzialo mi sie oszczczedzac na podkladce. Jak jakosc, to jakosc - warto dawac szanse, ewentualnie wiecej sie nie kupi. Jako, ze nie mam sie do czego przyczepic - masz racje, nie ma co drazyc tematu. 

Wracajac do myszy, odwaznik tez sie przydal. Niby to tylko 10 gramow, obylbym sie bez niego, bo to pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale robi roznice i od razu go wrzucilem. Swietna sprawa jest tez to, ze sprzet jest ladowany przez kabel i dziala tez w trybie przewodowym. Nawet nie chodzi o oszczednosci, ale o ten moment, gdy nagle skonczyly sie baterie, a nie chce sie ruszac z domu. Klawa na dwie baterie, ktorej prawie nigdy nie sciagalem z biurka, jedna bateria w myszy i dwie w padzie 360 to po prostu upierdliwosc. Zostal pad, ale wole ta cene za brak kabla. Ostatnia rzecza, ktora mile mnie zaskoczyla sa mozliwosci personalizacji w programie Logitecha. Mozesz zmienic czy wylaczyc podswietlenia, na myszy jest przycisk, ktorym przelaczasz wlasnorecznie ustawiane profile czulosci i szybkosci sondowania czy jest nawet opcja dostrojenia sprzetu do uzywanej podkladki. Co mnie zdziwilo, to ze najmocniejszy domyslny profil jest ustawiony tylko na 3200 DPI. Oczywiscie mozna to przelaczyc na 12 000 czy dowolna wartosc pomiedzy 200 a 12 000.

Ogolem to wszystko zlozone w calosc zostawilo mnie z wrazeniem dobrze wydanych pieniedzy. Mam to co chcialem i okazalo sie to powyzej moich oczekiwan :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...