Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hopid

The Elder Scrolls V: Skyrim, fizyka

Polecane posty

Hejka!

Mam problem z fizyką w Skyrimie. Zaczęło się od kurczaków które wyrzucało pod niebo [nie ukrywam wyglądało to śmiesznie] lecz gdy po ukończeniu walki ze smokiem w pobliżu Białej Grani kupiłem sobie konia zaczęło się piekło. Podczas jazdy koń się teleportował na 1/2 metry w górę i od razu spadał na ziemię. Z początku było to śmieszne lecz po krótkim czasie zaczęło to denerwować. Lecz gdy idąc do Siwobrodych koń podskoczył na 20 m w górę i umarł jak spadł a ja zostałem zmuszony by iść na nogach to odkryłem że moja postać lubi pływać po płaskim gruncie to zacząłem szukać rozwiązania, lecz go nie znalazłem. Dlatego proszę o pomoc.

[INFO]

Skyrim w wersji steam, zaktualizowany, spójność plików sprawdzona.

Komputer:

Win 10 

I5 6600

16 gb RAM

MSI Geforce GTX 1060 Gaming X 6GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja zwykła czy Special Edition? Oczywiście w plikach konfiguracyjnych nic nie mieszanie?

Masz monitor o odświeżaniu wyższym niż 60Hz? Skyrim ma "wrodzone" problemy z fizyką uwidaczniające się po tym, jak ilość klatek/s przekroczy 60. Rozwiązaniem powinno wtedy być zewnętrzne wymuszenie limitu do max. 60 klatek/s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Minamir napisał:

Wersja zwykła czy Special Edition? Oczywiście w plikach konfiguracyjnych nic nie mieszanie?

Masz monitor o odświeżaniu wyższym niż 60Hz? Skyrim ma "wrodzone" problemy z fizyką uwidaczniające się po tym, jak ilość klatek/s przekroczy 60. Rozwiązaniem powinno wtedy być zewnętrzne wymuszenie limitu do max. 60 klatek/s.

Ja mam wersję skyrima zwykłą, w plikach nic nie ruszane. Monitor mam faktycznie 144hz. Tylko jak wymusić ten limit?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-sync jet domyślnie włączony, sek w tym że synchronizuje się (oraz limituje) właśnie do tych 144Hz zamiast do 60.

Spróbuj użyć TEGO pliku. Jeśli będziesz planował używać jakichś ENB, to one także mają możliwość ustawienia limitu klatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...