Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

enki

Zróbmy FPS-a

Polecane posty

Podsumujmy to co ustaliśmy do tej pory CDA jest międzynarodową agencją "bezpieczeństwa komputerowego" zwalczającą niebezpieczne grupy hakerskie. Dowódcami są redaktorzy Gen. 9kier Gen. Sumggler Gen. Berlin itp. akcja rozgrywać się będzie w dużych zamkniętych lokacjach działać będziemy solo. Co do hakerów myślę że będą działać z różnymi mafiami i gangami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak. Ogólny zarys mamy. Teraz pytanie, co dalej z tym zrobić? ;P

Raczej w dwójkę gry nie zrobimy a nawet jeśli będzie to strasznie długo trwało i teraz tak czy gra będzie działać na jakimś bardzo rozwiniętym silnik np. CryEngine UnrealEngine itp. i umiesz programować ? Bo bez tego ani rusz jezyk2.GIF czy na silniku który nie wymaga aż takich umiejętności programowania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na steamie są dwa programy Construct 2 Free i Game Maker: Studio to programy na licencji darmowej w Game Makerze jeden użytkownik zrobił swoją wersje dooma więc FPSa da się zrobić na internecie są poradniki. Ja też nie umiem programować dla tego pytałem się ciebie biggrin_prosty.gif. Co do programów wkrótce na steamie będzie dostępny darmowy program do robienia bijatyk jakbyś był zainteresowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciekawy pomysł na FPS, którego zatytułowałem Wielka Masakra Katoli. Byłaby to staroszkolna, liniowa strzelanka ala Postal 2: Apocalypse Weekend z dużą ilością broni.

Mielibyśmy m.in:

- Kij basebalowy/gazrurkę/łopatę

- Maczetę/nóz sprężynowy

- Piłę mechaniczną

- Pitolet Glock 17

- Rewolwer Magnum

- Obrzyn

- Sztucer

- Spas 12

- UZI

- Kałasz/M4

- Granaty/koktajle Mołotowa

- Wyrzutnia rakiet

- Bomby samoprzylepne

Jak sama nazwa wskazuje w grze chodziłoby o anihilację fanatyków religijny, prawolskich dziennikarzy, klerykalnych polityków i różnych klechów. Zwiedzilibyśmy takie poziomy jak:

- Radio Maryja w Toruniu

- Licheń

- Sejm RP

- Pałac Prezydencki

- Jasna Góra

- Jerozolima

- Watykan

- Niebo

Protagonista walczyłby z takimi bossami jak Rydzyk, Terlikowski, Komorowski, Karol Wojtyła, Jezus Chrystus czy końcowy boss - sam Bóg. Gameplay polegałby na rozmwałce ale Hatred czy Postal bez żadnej wyszukanej fabuły. Czysty 4Fun. Zresztą coś podobnego już powstało:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł :

Ja jako gracz który od gry wymaga węcej niż to co jest np. w dzisiejszych COD-ach czyli pójdz zrób tamto skończ grę. Moim pomysłem na fpsa jest zrobienie gry w której gracz będzie o wszystkim decydował np. o tym co ma powiedzieć co chce zrobić i kim chce być. Jeśli chodzi o realia myślałem sobie państwie w którym toczy się wojna mianowicie jest w komunizm , główny bohater trafia do tego państwa zupełnym przypadkiem , mianowicie statek wycieczkowi którym płynął rozbił się a on jako jedyny z ocalałych o własnych siłach dopływa na ląd , do państwa komunistycznego. Tam poznaje nowe przyjaźnie i to od NIEGO zależy czy chce się z niego wydostać czy walczyć o państwo zgładzone komunizmem , a może będzie walczył o ten komunizm albo co innego. WSZYSTKO ZALEŻY OD GRACZA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy (dziś się zarejestrowałem, ale moja przygoda z papierowym CD-a sięga lat 90-tych) i od razu zleciałem na ten wątek, gdyż sam tworzę gry (żeby nie było na razie jeszcze żadnej nie stworzyłem tongue_prosty.gif), nie no kilka niedokończonych projektów w różnych tam edytorach jest. Jednak moim marzeniem jest stworzenie czegoś..., czegoś... no tego czegoś hehe:P. Graliście w taką grę - The Stanley Parable - zaiste dziwna to pozycja, aczkolwiek wkrętkowa i klimatyczna. No trzeba przyznać że jest to kawał dobrej, gierkowej komedii, a raczej parodii niektórych innych gier. I tutaj mój pomysł, coś na wzór tejże właśnie gry, - wcielalibyśmy się w jednego z redakcyjnych tyraczy, takiego na przykład "Gem"-a, albo nawet "Mac-Abra"-eske hehe. Cała gra polegała by na ukazaniu redakcji od środka i etapu produkcji kolejnego nr. Na swojej drodze spotykalibyśmy przeszkody, w postaci takich "Smugglera" i "Mr. Jedi" tongue_prosty.gif, oczywiście pełen otwarty świat, - klęczenie pod biurkiem naczelnego tongue_prosty.gif i pełna interakcja z otoczeniem, - przepychanie zapchanego, po defekacji kibelka itp. (to oczywiście przykłady mizernych Questów). jak już wspomniałem, naszym głównym zadaniem, byłoby doprowadzenie do końca, pracy nad nowym numerem i puszczenie go do druku. W grze byłoby wiele nawiązań do gier, zarówno tych starych jak i nowych, w czysto parodiowej formie. Oczywiście - pomysł mój to jedynie króciutki koncept, powiem jeszcze tylko tyle, że gra była by z gatunku, Adventure\Strategic\Rpg\FPP i tyle tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...