Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okularki111

Słaba wydajność w grach.

Polecane posty

Witam. Mam pewien problem, a mianowicie niskie fpsy w grach. Zaczęło się to dziać po oddaniu komputera do naprawy z powodu zepsutego laserka w stacji dyskow.

Moze np. Wiedzmin ktory wczesniej dzialal na maksymalnych ustawieniach bez najmniejszych zwiech, teraz przy wiekszych lokacjach sie zacina. Ostatnio zakupilem

BFBC2 no i bach! gram na rozdzielczosci 1680x1050 bo to jedyna rozdzielczosc na ktorej moge "komfortowo" grac. Ustawienia sa na niskich, a i tak przy wiekszych lokacjach klatki tak spadaja ze praktycznie nie da sie grac. Odnotowalem takze w kampani w ostatniej misji okolo 15 fps na najnizszej rozdzialce. Problem wystepuje takze w innych grach m.in. COD WAW , LOTR CONQEST czy glupi Drakensang,

Najwazniejsze czesci to:

Intel Core 2 Duo E7300 2.66Ghz

Nvidia Geforce 9600gt 512mb

3gb ram

Windows 7 64bit

Jezeli potrzebujecie jeszcze czegos to powiedzcie. Zasilacz z 300w zostanie wymieniony okolo wtorku na Fortrona 400w

Wydaje mi sie ze na tym sprzecie powinienem plynnie pograc przynajmniej na niskich..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze , wiec rozkrecilem komputer i to jest : Atx-300PNF 300W. Wydaje mi sie ze 300w to troche za malo dlatego zakupilem ten :

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=3991

@buczek93 pierwszy raz spotykam sie ze slowem mobas :P gdybys mogl wyjasnic co to jest albo chociaz podac link do zrozumialego wyjasnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MB = motherboard. Płyta gł, czyli coś bez czego komp nie ma prawa ruszyć ;]

Jakbyś miał problemy ze znalezieniem modelu to everest home edition prawde ci powie. a jak nie on to śrubokręt w rękę, otwierasz obudowę i samemu szukasz napisu na laminacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobo = płyta główna.

Czyli masz Fortrona, tak?

Jakiego masz antywirusa? I jakie sterowniki od karty graficznej?

[edit]

@UP Lepszy jest SIW, ma bardziej aktualną bazę sprzętu i nie wyświetla komunikatów typu "TRIAL VERSION", w miejscu modelu czegoś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje co do wyjasnienia mobas ;P Sprawdze za chwile gdyz w everescie nie wyswietla mi plyty glownej -.-

Tak mi sie wydaje ze to fortron. Antywira nie mam po wczorajszym formacie po nieudanych probach instalacji XP. (nie wykrywal internetu z usb)

sterownik 196.21. I nie , nie instalowalem sterownikow do plyty glownej. zaraz ja sprawdze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Property Value

Manufacturer ASUSTeK Computer INC.

Model P5GC-MX/GBL

Version 01-00-00-00-00-01

Serial Number MT7085K07317385

North Bridge Intel i945G Revision A2

South Bridge Intel 82801GB (ICH7/R) Revision A2

CPU Intel® Core2 Duo CPU E7300 @ 2.66GHz

Cpu Socket Socket 775 LGA

System Slots 4 PCI

Memory Summary

Maximum Capacity 2048 MBytes

Maximum Memory Module Size 2048 MBytes

Memory Slots 2

Error Correction None

Warning! Accuracy of DMI data cannot be guaranteed

Wrzuce wam all zeby nie bylo ze cos pominalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e, asus p5gc - spodziewałem się czegoś no-name. Wejdź na stronkę ASUSa (spytaj google o pomoc) i tam poszperaj w sterownikach do płyt. Na pewno znajdziesz coś na swoją - kumplowi szukałem do 3 MB od asusa - zawsze znajdywałem ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie jeszcze jedno pytanie : wszedlem na ta strone i wybralem swoj model po czym do sciagniecia jest :

Qualified Vendor List (1)

BIOS (3) [Archiwa BIOS]

BIOS-Utilities (3)

Chipset (2)

AUDIO (3)

VGA (3)

LAN (3)

Utilities (6)

Manual (10)

i zbytnio nie wiem co mam pobrac :P

@do tego nie ma windowsa 7 - wiec sciagac pod viste?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować ściągnąć pod Vistę, potem uruchamiasz instalator w trybie zgodności i powinno działać.

Potrzebujesz sterowników od chipsetu, zintegrowanej karty dźwiękowej (Audio) i sieciowej (LAN) oraz graficznej (VGA).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety - sterownik VGA nie dziala - zly system operacyjny. o tyle o ile w LAN ten trick dzialal , tu juz wyskakuje blad:

TEn system nie spelnia minimalnych wymagan dotyczacych instalacji tego oprogramowania. instalator zakonczy dzialanie.

Za to wydaje mi sie ze znalazlem go pod 7 na stronie intela

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Des...31〈=eng

Chociaz jestem pelen watpliwosci co do tego :P

[edit] co do tego sterownika ze strony intela on pokazuje ten sam blad -.-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sektor czekający na realokację. Może on być problematyczny, benchmark też nie wygląda normalnie (to coś w okolicach 20% nie wygląda dobrze). Zgraj wszystkie istotne dane z tego dysku i sprawdź dysk narzędziem diagnostycznym producenta, może ono powie coś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do danych nie mam nic wartosciowego wiec nie musze sie przejmowac.

prawdź dysk narzędziem diagnostycznym producenta, może ono powie coś więcej

nie bardzo wiem co mam zrobic, nie mam zadnych plyt. (mowie to od razu aby nie tracic waszego czasu, zawieruszyly sie i nie ma szans na odnalezienie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...