Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość merci

Problem z grafiką na nowym PC.

Polecane posty

Gość merci

Kupiłem Sobie taki zestaw w esc.pl tam mi go złożyli i dzisiaj przysłali. Poczekałem parę godzin bo był bardzo zimny i niedawno zabrałem się za podłączanie.Napisałem im przy zamówieniu żeby sprawdzili działanie kompa wersją 30 dniową windowsa albo linuksem ale chyba tego nie zrobili bo po włączeniu nie było zainstalowanego systemu.a na monitorze pojawiły się jakieś kolorowe pasy .Pomyślałem że jak zainstaluję windowsa to to przejdzie .przy instalacji nic się nie zmieniło kawałki ekranu były słabo widoczne kawałki nie bardzo ale jakoś prawie po omacku zainstalowałem win 7 .przy włączaniu nic się nie zmieniło tylko ekran włączania kiedy są takie kolorowe kulki i logo windowsa w pewnej części wyglądał tak jak ma wyglądać (były tam 4 pionowe pasy ale reszta poza nimi wyglądała ok .Sprawdziłem czy to wina monitora używam 17 calowego CRT podłączyłem go przejściówką potem podłączyłem mój drugi monitor LCD też ze złączem D-sub ale nic się nie zmieniło. Po zainstalowaniu windowsa włączyłem opcje graficzne (przesuwając okienka dało się jakoś czytać wszystko co tam pisało w miejscu gdzie powinna pisać nazwa karty graficznej pisze standardowa karta graficzna czy takie coś co mam teraz robić ? Zaraz po zakupie dać kompa na gwarancję ?

Procesor:Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/-725 zł

Płyta główna:Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/ -430 zł

Wentylator:Scythe Mugen II Rev.B-175 zł

Pamięć RAM:GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9-350 zł

Dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3-190 zł

Karta graficzna:XFX Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ TV/2xDVI-669 zł

Nagrywarka DVD:Samsung SH-S223C SATA (black)-99 zł

Obudowa:Cooler Master Elite 310 (Black/Silver)-159 zł

Zasilacz:OCZ ModXStream Pro 500W-265 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość merci

raczej nie mam możliwości spróbuję je podociskać i za kilka minut napiszę czy działa

z tyłu kart graficznej widzę wiązkę kabli 2 podłączone do karty a jeden nie mają czerwone wtyczki te 2 podłączone mają po 3 żółte kable a ta wisząca 2 czarne podłączyć ją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość merci

niestety zdjęcia nie wstawię nigdzie nie mogę znaleźć kabla od aparatu .chyba że wystarczy zdjęcie z komórki tylko napisz co mam sfotografować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przyjściu rzuciłes się do otwierania paczki, czy dałeś się jej ogrzać? Jeśli była zimna, to faktycznie może być to wina wilgoci.

Najlepiej byłoby sprawdzić kartę graficzną w innym pc. U kolegi, sąsiada, albo nawet w sklepie/serwisie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie moj GTX 275 Asusa też przyszedł cho*** zimny poczekałem jakąś godzinę i wszystko ok. No ale on był szczelnie zamknięty w pudełku asusa i paczce. No i nie było takich mrozów jeszcze :D

Nawet jakbyś podłączył kompa z miejsca i odpalił to jeśli nigdzie w mailu ani w pudełku nie było inf, że nalezy odczekać i tak muszą ci wymienić. Na twoim miejscu nie wiem czy bym się bawił. Po prostu bym zadzwonił do nich i odesłał w przeciągu 10 dni jak ustawa przewiduje samą kartę lub całego kompa zależy jak ci powiedzą.

Nie zgadzaj się na niesienie karty do serwisu bozia wie gdzie. Powiedz aby wybierali czy całego kompa masz odesłać czy tylko karte do wymiany (na ich koszt ofc).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysyłam do serwisu

Prawidłowo.

Karta jest uszkodzona, i raczej (na 99%) nie ma to związku z transportem / montażem / temperaturą - trafiają się takie sztuki, a błąd sklepu polegał na tym że kompa nie sprawdzili przed wysłaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...