Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marinos

aktualizacja Biosu

Polecane posty

Wymienilem plyte Gigabyte MA770T - UD3P na Asusa M4A77TD Pro. Wiem, ze niezbyt madre to bylo. Po wymianie plyty blue screeny dalej sie pojawiaja, bledy CRC chyba ustapily.

Dzisiaj naszlo mnie na aktualizacje BIOSU. I byl to chyba blad. Mialem wersje 08.03, zaaktualizowalem Updaterem Asusa do najnowszej 11.02. No i jest maly dramat, niektore programy sie nie wlaczaja, menadzera urzadzen nie moge wlaczyc, nawet rozdzielczosci ekranu nie moge zmienic. Co robic, blagam o pomoc?

Nie wiem czy format by pomogl, probowalem go zrobic, w biosie zmienilem first boot na cd-rom ale instalacja nie chce ruszyc, uruchamia mi sie komputer normalnie. Bo po wymianie plyty glownej serwis reinstalacji Windowsa nie robil.

Asus M4A77TD Pro

Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

PowerColor Radeon HD4890 PCS+ 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

Kingston 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Samsung SH-S223C SATA (black)

OCZ Mod X Stream Pro 500W

Windows 7 Home Edition 64bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teofi7

A masz w systemie sterowniki do płyty głównej?

Windows 7 ma wiele problemów jeśli chodzi o kompatybilność ze sprzętem, szczególnie tym dedykowanym pod XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Apollo.pl ma serwis na poziomie. Zmienili tylko plyte glowna, nawet mnie nie poinformowali, ze trzeba przeinstalowac Windowsa.

Chce zrobic formata, zmienilem w biosie first boot na CDROM, wkladam Windowsa do napedu i nic, wlacza mi sie komp normalnie. Wkladam plytke z memtestem i programik rusza.

Gdy wkladam Windowsa do napedu to nie pojawia mi sie nic, wchodze w Komputer i w napedzie tez nic nie mam. Czy to normalne?

Windows oczywiscie oryginalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie płyty głównej należy bezwzględnie przeinstalować Windowsa.

Nie.

Obie płyty są na chipsecie AMD 770/SB710, drobne różnice sprzętowe nie wymagają ponownej instalacji systemu (te płyty są naprawdę bardzo podobne).

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=0AvsBb7WBZe2i9zK

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/g...0t-ud3p_10.html

Problemy z napędem to sprawa wtórna i osobna (być może trzeba sprawdzić ustawienia BIOS), natomiast ważne jest to że nadal komputer jest niestabilny.

Czyli diagnoza "uszkodzona płyta główna" była błędna. Wobec czego wracamy do punktu wyjścia, czy "co zrobić żeby działało".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez podejrzewam, ze cos w biosie trzeba zmienic. Tylko pytanie co tam zmienic?

Macie jakies pomysly panowie? Bo jutro chyba po raz drugi oddam do serwisu. Wykonczy mnie ten komp chyba. Niecaly miesiac go posiadam, a mam go juz dosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...