Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DzikiDzik

Rozwiązany: Zwolniony komputer

Polecane posty

Witam!

Mam pewien problem:

Otóż od pewnego dnia, gry, które wczesniej działały na maksymalnych wymaganiach, teraz tną się przy momentach gdzie dużo się dzieje ( nagła akcja, dużo obiektów, ruchów, efekty pogodowe itp. ). Podejrzewam ,że to procek, ale...

Razem z użytkownikami: Saverd i Overclocker (którym serdecznie dziękuję za dotychczasową pomoc), sprawdziliśmy problem pod kątem wirusów, sterowników do karty graficznej, czy zasilacza. Niestety gry dalej zwalniają podczas w/w momentów co jest strasznie irytujące i psuje rozgrywkę.

Macie może jakieś sugestie co to może być?

Proszę o szybką pomoc!

Oto specyfikacja PC-ta:

Procesor: Core2 Quad Q6600 @ 2.40 Ghz

Pamięć: 3gb ram

Karta graficzna: Nvidia GeForce 9600GT 512mb ddr2

Płyta główna: Gigabyte G31M-S2L

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101 A Max power: 450W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego systemu korzystasz ?

Sprawdzałeś czy dysk lub napęd działa w trybie DMA ? Jeśli jest PIO to jest przyczyna.

W chwili gdy w grze zauważysz nagły spadek wydajności zrzuć ją do tray (alt+tab) i zobacz w menadżerze urządzeń czy jakiś proces nie obciąża procesora (poza grą).

Z jakiego antywirusa/firewalla korzystasz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sprawdzałeś czy dysk lub napęd działa w trybie DMA ? Jeśli jest PIO to jest przyczyna"

Polish plz ( gra działa bez płyty - jesli o to chodzi. )

Procesora nic raczej nie obciąża tak kosmicznie ( sprawdzałem to już z w/w kolegami ).

Korzystałem z avasta! ale teraz mam avire.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DzikiDzik:

Sprawdź miernikiem napięcia zasilacza. Chieftecom z serii GPS zdarza się czasem płatać różne figle.

DzikiDzik pisał wyraźnie na początku:

[...]sprawdziliśmy problem pod kątem wirusów, sterowników do karty graficznej, czy zasilacza.

Po za tym jeśli to by była wina zasilacza występowałyby restarty/BSODy czy tym podobne atrakcje.

DzikiDzik pisałeś że sprawdzałeś pod kątem sterowników ale nic w jaki sposób, czy sterowniki od instalowałeś wyczyściłeś śmieci programem driver cleaner i zainstalowałeś nowe ? Czy robiłeś nakładkę ?

Dalej nic nie napisałeś jaki masz system zainstalowany.

Instalowałeś może jakiś service pack ? Instalowanie SP na zainstalowany a zwłaszcza "zaśmiecony" system może mieć takie skutki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...