Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lukii16

BAD sectory

Polecane posty

Witam! Od pewnego czasu mój komputer się "zatrzymywał", tzn... zawieszał się bez żadnego ostrzeżenia. stawał w miejscu jakby ktoś zrobił stop klatke. Wyczytałem na różnych forach że to może być wina dysku. Zrobiłem scan HD tune wykryło mi parę bad sektorów. Dowiadując się więcej na ten temat przeskanowałem dysk HDD Regenerator 1.61. Oto raport:

raporta.th.png

raport2.th.gif

Czy mogę jeszcze coś zrobić dalej? czy to już wystarczy i będzie dobrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to bad sektor programowy to HDD regenerator moze pomóc, choć ja bym jeszcze zrobił zerowanie dysku twardego.

Jezeli zaś sprzetowy... Nie wiem na jakiej zasadzie dziala HDD Regenerator, jednak producent powinien udostępnić program do przekierowania sprawnych sektorów z service area.

Jeżeli bad sector powstał w wyniku sprzetowym, stricte sprzetowym - jego czas dobiega końca. Czyli ze starości, wyeksploatowania.

A jezeli przez bród który moze sie dostac do dysku to... szczerze mówiąc, nie wiem jak sie taki dysk bedzie zachowywał.

Czy mogę jeszcze coś zrobić dalej? czy to już wystarczy i będzie dobrze?

Ciezko powiedzieć. Patrz wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał o programie HDD Regenerator z różnych powodów (m.in. tego, że moderatorowi nie wypada pewnych rzeczy pisać).

Daj screena z zakładką Health programu HD Tune (wersja darmowa wystarczy) przy wybranym podejrzanym dysku, to zobaczymy co się dzieje. Bad Sectory pewnie znikły, by dysk realokował sektory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są błędy odczytu, błędy transmisji i jeden błąd zapisu, nie widzę jednak nic, co wskazywałoby na fizyczne uszkodzenie dysku. Brak również realokowanych sektorów, więc teoretycznie nie jest źle. Możliwych przyczyn jest kilka, np. uszkodzona taśma połączeniowa, proponuję wymienić i potem monitorować S.M.A.R.T. dysku. Problem jest tylko taki, że użyłeś HDD Regenatora, a on może doprowadzać do przekłamań w danych S.M.A.R.T.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam dokładnych danych ale przed uzyciem hdd regenerator też wszystkie statusy były ok i w HD tune i everescie, bo je sprawdzałem( nie znam się jak odczytać wartości i jakie powinny być, sprawdzałem tylko ostatnia kolumne( wszędzie było ok))... wymienie dzisiaj taśme i zobaczymy...jak narazie od wczoraj się nie zawiesił....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...