Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Countess

Rozwiązany: Grand Theft Auto IV - problem, czyli płyta i pekińczyk

Polecane posty

Witam!

Potrzebuję pomocy, ponieważ zdarzyła mi się dość nietypowa sytuacja. Mam nadzieję, że piszę we właściwej sekcji, w końcu jest o pomocy z grą, a ja jestem zdesperowana. Problem jest taki, że pewien czas temu po zakończeniu gry w GTA IV zostawiłam płytę konieczną do uruchomienia na biurku, z którego owa musiała w którymś momencie się zsunąć, czego nie zauważyłam, ponieważ grę przeszłam 2 razy i teraz gram, ot, czysto rozrywkowo, od czasu do czasu. Wczoraj naszło mnie na taką rozgrywkę, płyty niet. Przewróciłam dom do góry nogami i płyta się znalazła... w legowisku mojego 6-miesięcznego pekińczyka, mały musiał ją dopaść jak spadła z biurka. Niestety, jak to szczeniaki mają w zwyczaju, znalezisko zamienił w strzęp. Cieszę się tylko, że sobie krzywdy nie zrobił odłamkami płyty, ale niestety płyta zniszczona, nie mogę uruchomić bez niej gry.

Dzwoniłam do Obsługi Klienta Dystrybutora (w wypadku GTA IV jest to Cenega) w tej sprawie, pytając czy jest możliwość choćby dokupienia od nich osobno uruchamiającej płyty. Podkreślam, że oczywiście posiadam oryginalną, legalną grę, zakupioną jeszcze w dzień premiery i nawet paragonem, który zachowałam mogę się wylegitymować. Niestety, jako że GTA IV jest grą drogą, nie posiadają osobnych zamienników. Pan jednak poradził mi, żeby ściągnąć wersję nielegalną w tym wypadku, jako że posiadam oryginał, to mam prawo do tzw. kopii zapasowej i taka opcja nie byłaby nielegalna. Przyznam jednak, że nie bardzo mam na coś takiego ochotę, nie popieram piratów, a nawet jeśli w wypadku posiadania oryginału, ściągnięcie takiej kopii jest formą kopii zapasowej, to jak zapewne wiadomo, piraty lubią szwankować, powodować błędy, są mniej stabilne itp. - jako że jestem laikiem w kwestii programowania, proszę mnie nie wyśmiewać jeśli palnęłam coś głupiego, dobrze sobie zdaję sprawę ze swojej głupoty w tej dziedzinie :smile:

Chciałam dlatego zapytać ludzi bardziej doświadczonych ode mnie, czy da się coś zrobić, ewentualnie jakoś samemu uruchomić grę bez płyty, nie bawiąc się w ściąganie piratów? Za opcję ostateczną uznaję wyprawę do ... (żeby krypto reklamy nie było, dowolnego sklepu sprzedającego gry) i zakupenie nowej kopii - nie ukrywajmy, wizja wydania drugi raz 160 zł jest mało przyjemna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest problem. Według Gwarancji jest to uszkodzenie mechaniczne za które ty ponosisz odpowiedzialność, więc nic tylko kupić nową. Rozumiem, że to płyta od PS3 bo płyta GTA IV do kompa kosztuje około 100zł, na allegro jeszcze taniej.

Nie będę popierał ściągania, lecz co prawda to prawda zakupiłaś, ale na dłuższą metę to bez sensu, z piratem ściągniesz jakiegoś Wirusa, Trojana który ci rozwali kompa, więc odradzam. Przeinstalujesz kompa no i co, zainstalujesz go z pirata to będzie złe. Więc radzę kup nową ale zrobisz co zechcesz, bo pieniądze jak wiadomo na drzewach nie rosną.

PS. W przypadku gdy masz grę i zrobisz jej kopię dla własnego użytku to nie jest piractwo to prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest problem. Według Gwarancji jest to uszkodzenie mechaniczne za które ty ponosisz odpowiedzialność, więc nic tylko kupić nową. Rozumiem, że to płyta od PS3 bo płyta GTA IV do kompa kosztuje około 100zł, na allegro jeszcze taniej.

Chodzi o płytę do PC - jeśli teraz jest za 100, to staniała od dnia premiery, przyznaję, że nie patrzyłam na ceny w dniu dzisiejszym :smile:

W sumie, można by chyba jeszcze zaryzykować i np. odkupić używaną wersję od kogoś? Pytam, bo wiem, że z GTA IV instaluje się SecuROM, ale jak dokładnie to działa nie wiem i nie wiem, czy płyta od innego kompletu, właśnie używanego by też działała prawidłowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykrość wielka, ja bym raczej poszukał używanej np. na allegro w dobrej cenie (a może komuś zniszczyła się druga płyta i sprzedaje pierwszą... :wink: ). No chyba że wydatek na nową nie jest dla Ciebie znaczący.

Powiedzmy, że finansowo balansuję na linii, kiedy na 50 zeta mogę się jeszcze szarpnąć na zasadzie "bo uszczelka pękła, łatać mi się nie chce", to 100 już zaczyna boleć :icon_wink:

Patrzyłam na allegro, tylko zawsze jest wątpliwość co do oryginalności płyty "nie zafoliowanej". Ale cóż, pozostaje tylko tam szukać i jeśli sprzedający twierdzi, że gra jest oryginalna, to czy jeszcze posiada paragon zakupu. Martwi mnie tylko jedna rzecz, przy niektórych z nich pisze, że to polska wersja językowa. Czy będzie to miało jakiś wpływ na uruchomienie, jeśli ta wersja jest polska, a zainstalowana była oryginalna angieksa? Obiło mi się kiedyś o uszy, że rzeczywiście jakaś tam polonizacja jest, czy ma wyjść, nie pamiętam dokładnie. Jeśli gra została rzeczywiście ostatnio wypuszczona w polskiej wersji językowej (poza zawartością pudełka, w sensie instrukcji i innych papierowych elementów, bo to już mieliśmy od czasu premiery), to czy może ktoś się orientuje, czy w razie ponownej instalacji można na niej wybrać instalację oryginalną, czy zostaje tylko polska? Przyznam, że nie przepadam za wszelakimi tłumaczeniami oryginałów (z języka, który akurat znam oczywiście), zawsze coś muszą okaleczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie... Ale z was niecnoty i nicponie, nikt poza panią nie ma GTA? ;)

SecuRom wypuścił oficjalny no-cd do GTA na łatkę 1.03... Trza zainstalować łatkę, a potem wrzucić tego "cracka" :)

www.google.pl - o, proszę bardzo ;p

Mam nadzieję, że dostanę choć wirtualnego buziaka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...