Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zecik

Windows 7 - różnice między wersjami systemowymi

Polecane posty

no wiec 22 pazdziernika premiera i zamierzam kupic siodemke, ale ceny naprawde sie roznia tak jak i programy zawarte w nich ;p

zasadzam sie na home premium 64 bit ;p ale chcialbym sie dowiedziec co jest w professional i ultimate ;p czy nie lepiej troche dozbierac i kupic professional, a moze ultimate ?

komputera uzywam glownie do gier ;p na dalszym planie idzie bawienie sie muzyka i internet ;p

ps. poczytalem troche na necie, wiec mnie nie bluzgajcie ze moge wujka google zapytac ;p ale wiem ze sa tu ludzie ktorzy owy system testowali i beda wiecej na bierzaco wiedziec niz ja bym wyczytal ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są głównie w obsłudze sieci. Np. Home Premium nie obsługuje plików offline. HP nie ma również obsługi bit locker itd itp. Poza tym jest kwestia licencji - home premium i niższych nie można używać w firmie. Mówiąc szczerze, jeżeli nie prowadzisz firmy, nie masz rozbudowanej sieci to nie ma sensu kupować coś więcej jak HP :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputera uzywam glownie do gier ;p na dalszym planie idzie bawienie sie muzyka i internet ;p

Najlepszym rozwiązaniem będzie Home Premium, a Basic wtedy, gdy będziesz chciał zaoszczędzić parę złociszy. Kupowanie wyższych wersji to w przypadku komputera rozrywkowego tylko wyrzucenie pieniędzy na funkcje, których i tak nigdy nie będziesz potrzebował.

home premium i niższych nie można używać w firmie.

Od kiedy? Home basic i premium nie ma kilku funkcji, które często są wymagane w przypadku większych sieci (np. nie mogą być członkami domeny), ale ich licencja nie zabrania użytkowania ich na komputerach w firmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy? Home basic i premium nie ma kilku funkcji, które często są wymagane w przypadku większych sieci (np. nie mogą być członkami domeny), ale ich licencja nie zabrania użytkowania ich na komputerach w firmie.

Od kiedy pojawiła się Vista i powstał podział na kilka wersji? Od tego momentu dopiero wersje business w zwyż można używać w firmach. Podobnie z officem. Chyba, że coś ostatnio zmienili...ale jeszcze rok temu jak kupowałem Vista, sami pracownicy MS mi to wyjaśnili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze rok temu jak kupowałem Vista, sami pracownicy MS mi to wyjaśnili.

A mi się zdaje, że ktoś po prostu chciał Ci wcisnąć droższą wersję :) Pod tym linkiem masz licencję Visty Home Basic, gdzie nie znalazłem ani jednego sformułowania zabraniającego użytkowania komercyjnego. Co więcej, przed chwilą zadzwoniłem pod numer 22 594 19 99 (infolinia Microsoft) gdzie miła pani potwierdziła, że wszystkie licencje Home są licencjami komercyjnymi i przez to zezwalają na wykorzystanie w firmach.

@Gofer

klik!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, żaden Windows nie ma obostrzenia, że nie można go używać w firmach. Po prostu wersje Professional (odpowiednio Business), czy Ultimate mają pewne funkcje, które mogą się przydać w firmach, a które dla przeciętnego użytkownika nie są do niczego potrzebne, lub można je łatwo zastąpić darmowym oprogramowaniem.

Tak na boku w przypadku Windows Seven nie ma wersji Basic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi :)

troche tez poczytalem i widze ze najlepszym rozwiazaniem bedzie kupienie home'a :)

a jeszcze jedno, slyszalem ze jesli ma sie najnowszego windowsa to mozna sobie zainstalowac poprzednia wersje systemu legalnie i bez problemu ? tak jak bylo w przypadku visty, jesli sie ja mialo, to bez problemu moglo sie zainstalowac legalnie xp ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w którejś wersji Visty [biznes, pro albo ultimate, nie pamiętam] była możliwość downgrade'u. W HP tego nie ma. Wiadomo, jeśli masz oryginalne XP to możesz je instalować bez względu na Viste i 7. Nie działa to tak, że kupując 7 możesz legalnie pirackiej Visty i XP używać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, od wersji pro można stosować downgrade. Wygląda to tak, że musisz zainstalować xp z oryginalnej płytki i wpisać oryginalny klucz np. kolegi. Potem, jeżeli masz problem z aktywacją, na infolinii wyjaśnić czemu i jest ok. Prawda jest jednak taka, że jak chciałem się w to bawić, to nikt nie miał oryginalnego xp :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem już nastawiony na Home Premium w 70 %. Choć za "stówkę" więcej można mieć PROfessional. Ale ja chciałbym wiedzieć czy 32 bit czy 64 bit? Co to za różnice oprócz tego, że obsłuży więcej RAM-u 64bitowa wersja. Czy w przyszłości nie będzie problemów z np: sterownikami do ATI (4850) czy innymi programami użytkowymi i GRAMI? A także czy należy obawiać się tej geolokalizacji wprowadzonej w nowym systemie(która swoją drogą po instalacji jest wyłączona)?

Poradźcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam x64 w wersji Home Premium, bajerków z wersji Pro i tak raczej nie wykorzystasz, więc po co przepłacać? Wersja x32 jest średnio przyszłościowa, bo aplikacji 64-bitowych nie odpalisz na systemie 32-bitowym, a systemy x64 nie mają problemów z aplikacjami 32-bitowymi, różnica w szybkości działania tych ostatnich na poszczególnych wersjach też jest niezauważalna. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy chcemy odpalić aplikację zawierającą jakieś 16-bitowe odwołania na systemie x64, bo ten ostatni sobie z nimi nie poradzi, ale takie aplikacje i tak odpala się za pomocą DOSBox-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się niedawno przymierzać do kupna nowego lapka i, jako że po ostatnim zakupie w ogóle przestałem interesować się sprzętem, windowsami itp., zasięgnąłem trochę informacji z netu, o co właściwie chodzi z tymi 32 i 64 bitami. Znalazłem bardzo przystępny artykuł tutaj: http://nvision.pl/32-vs-64-bit-sprawdzamy-...ndetails-1.html Zdecydowanie przekonał on mnie do wersji 64 bit, która jest po prostu bardziej przyszłościowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...