Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

k4cz0r

Ekran śmierci, gdy dwie kości RAM są razem, osobno działają dobrze

Polecane posty

Cały sprzęt:

Phenom II X2 550 BE [teraz już X4]

AsRock 780GXH

GeiL 2x2 GB DDR2 CL5

Chieftec 400W

Dziś dostałem nową płytę, AsRock A780GXH. Pierwsze co zrobiłem [oczywiście po podłączeniu wszystkiego] wszedłem do systemu, dałem się "zreinstalować" wszystkim sterownikom i wziąłem się za odblokowanie rdzeni w moim Phenomie II X2 550 [system uruchomiony był góra minutę]. Za pierwszym razem wszystko wyszło, bios pokazuje "Phenom II X4 B50" , potem wchodzi do systemu, włączam CPUz'a i to samo, od razu się uśmiecham lecz....BSoD - STOP: 0x0000019 , w panice przywracam do X2 procesor - STOP: 0x00000020 , główkuję i niestety szukam w internecie. Z ulgą odetchnąłem że to problem RAMu. Pokombinowałem w biosie [znalazłem, że trzeba wszystko ustawić jak ma być a nie Auto, albo zmienić kości slotami]. I nic, cały czas Blue Screeny, z różnymi liczbami [już zapomniałem je ale wszystkie w Google prowadziły do pamięci]. Postanowiłem wyjąć jedną pamięć, i na czy jednej czy drugiej wszystko jest w porządku. Lecz jak działają obie w Dual-Channel - BSoD'y. Oddzielnie katowałem je przez pół godziny w OCCT [i sprawdzałem czy procesor na X4 działa sprawnie]. I wszystko pozytywnie...prócz tego gdy są razem. O co chodzi ?

3 lata na forum, ale nie byłeś na tyle uprzejmy, by przeczytać ogłoszenie o tytułowaniu tematów :/ Poprawiłem, bo aż żal pośladki ściska.

[wies.niak]

Aee....bo wszędzie indziej czepiają się za tak długie nazwy tematów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wolę w nowe pamięci się zaopatrzyć niż jechać na tak niskich częstotliwościach. Prędzej czy później w planach miałem, bo te pójdą do starszego kompa. Tylko czy mógłby ktoś to potwierdzić ? Nie chcę w ciemno wydawać ponad 300 zł na kolejne 2x2 GB [choć w planach mam 4x2 GB...ramu nigdy nie za wiele :) ].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seven x64 RTC, póki co żadnych problemów z nim nie mam więc go używam :) A po premierze w planach ma m go kupić...bo jest wart.

EDIT: Co myślicie o tych pamiątkach, przykładowo ? Już w 800 nie mam zamiaru się pchać, i skoro płyta obsługuje 1066, to czemu nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy mógłby ktoś to potwierdzić ? Nie chcę w ciemno wydawać ponad 300 zł na kolejne 2x2 GB

To się robi tak:

bierzemy kompa pod pachę i udajemy się do "zaprzyjaźnionego" sklepu komputerowego. Tam montujemy rożne pamiątki i sprawdzamy czy i jak działają. Za te które najlepiej działają płacimy, i na tym kończy się problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że na takim sprawdzaniu to moge korzenie zapuścić w tym sklepie. Bo np. teraz to po formacie tylko raz wyskoczył ten błąd [cały czas ten sam, 0x000000019], a później łądną godzinke i teraz z rana chodzi dobrze. Więc to loteria jest, raz wywali błąd, raz nie. Tylko mniejsze prawdopodobieństwo jest na jednej kości :) Mogę opcjonalnie sprawdzić na pamięci z poprzedniego kompa - Kingston 1GB DDR2 667 , w grach nie mam co sprawdzać a system będzie chodził jak ruski czołg ale....sprawdzić można :)

EDIT: A co do systemu - Release Candidate. Bez "T" ...

EDIT2: Przed chwilą miałem nowy błąd związany z plikiem "winxp 32k.sys" . Na zagranicznych forach znalazłem że winowającą tego błędu jest "hardware, mostly ram memory" . Więc już niemal pewny jestem kupna nowych pamiątek, najbardziej widzą mi się te wyżej GoodRam'y , A-Daty 2x2 GB DDR2 1066 i Corsaire takie same jak A-Data.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem przed chwilą Kingstony HyperX 2x2 GB 800Mhz CL4...przypomniało mi się, że dziś właśnie miałem zamawiać HDD nowy [dokładnie Samsung SpinPoint F1 750GB] z Komputronika, to wziąłem też i te Kingstony. Gdyby były na stanie to wziąłbym GoodRamy, ale tylko były najlepsze z dostępnych [jeszcze Corsaire były ale na nie narzekają ludzie właśnie że błędne albo BSoDy są]. Dobry wybór ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pamięci na jeszcze inne - Patrioty 2x2 GB DDR2 800 Mhz CL4. I jest praktycznie to samo. Wytłuszczone, bo inny błąd jest w BSoD'zie : 0x000000A był za pierwszym razem po włożeniu pamięci, i teraz co jakiś czas się powtarza w normalnym trybie windowsa [!, bo teraz w Awaryjnym jest OK] - 0x00000019 . Więc na czym błąd polega ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same objawy na rożnych pamięciach? Ja bym niestety obstawiał awarię MoBo.

Phenomy na AsRock 780GXH tak mają, z dobraniem pewnie działających pamiątek czasem jest problem. Geil, OCZ i PDP sprawiają problemy częściej niż inne (niektóre modele tych producentów), dlatego najpierw warto sprawdzić na mniej ambitnych pamięciach.

Serwis włoży inny procesor, i uszkodzenie nie wystąpi. Kontroler pamięci zintegrowany w procesorze ma swoje zalety i wady ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...