Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Estel00

AMD Phenom II X3 720 BE i AC Freezer Xtreme - zbyt wysokie temperatury?

Polecane posty

Mam problem ponieważ nie wiem czy wszystko jest ok z temperatura proc. Jaka powinna być temp proc w spoczynku ? u mnie jest +/- 61 stopni. Czy to dobrze ze jest aż tyle ? .Przy maksymalnym obciążeniu dochodzi nawet do ponad 70 stopni. Chłodzenie mam AC Frezer xtreme. Możliwe ze z programem który pokazuje temp. (używam Everesta) może być coś nie tak bo w drugim programie (Sandra lite) pokazuje 52 :huh:. A i jak dobrze pamiętam na boxowym chłodzeniu temp były mniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są zdecydowanie za wysokie. Procesor jest podkręcony? Dokładnie nałożyłeś pastę i mocno docisnąłeś procesor? Z jakimi obrotami pracuje wentylator na procku? Sprawdź temperaturę jeszcze innym programem może masz jakiś dołączony na cd do płyty głównej, sprawdź temperaturę procka w biosie (chyba zakładka PC Health).

Tu masz podane prawidłowe temperatury dla twojego proca => http://pclab.pl/art35308-15.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor nie jest podkrecany a w biosie tez jest 61 stopni. Ale możliwe że problem tkwi w paście ponieważ ja żadnej nie nakładałem tylko tak dostałem komputer który zamówiłem a pasta byle już nałożona. Nawet dociskałem samemu chłodzenie do procesora żeby pasta lepiej "trzymała" i przez pewien czas po dociśnięciu temp była na poziomie 40 stopni. Czy możliwe jest to ze pasty jest po prostu za mało i trzeba jej dołożyć ?. Jeżeli tak to która wybrać bo ja się na pastach nie znam ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał przedmówca, sprawdź mocowanie coolera do procesora ( możliwe że się coś poluzowało). Co do programów do sprawdzania temperatur - to żaden z nich nie jest do końca "miarodajny"( everesta to do sprawdzanie temperatur to bym sobie podarował, IMHO lepszy real temp), a w szczególności jeżeli sprawdzamy w biosie. Najlepiej to przyłóż rękę do radiatora - jeżeli radiator będzie gorący, to rzeczywiście z temperaturą procka jest coś nie tak. A jeżeli nie, to raczej błąd pomiaru, ewentualnie uwalony czujnik temperatury procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej pasty nie jest za mało w tym przypadku więcej nie znaczy lepiej, z tego co mówisz to cooler jest nieprawidłowo zamocowany. Najlepiej zgłoś reklamację tam gdzie Ci kompa składali, bo widocznie spartolili sprawę.

Nawet 40 stopni nie jest prawidłową temperaturą w spoczynku dla tego procka(prawidłowa to około 35 ale na BOX'ie więc nawet taka na twoim chłodzeniu jest za wysoka), jak się nie boisz to kup pastę(polecam zalmana dobra i łatwo się rozprowadza), zdejmij cooler wyczyść go i procesor spirytusem ze starej pasty po czym rozprowadź cienką warstwę pasty na procesorze. Dokładnie zamocuj cooler podłącz zasilanie wiatraczka i to wszystko. Jednak jeśli się nie orientujesz, a komputer jest na gwarancji,to radzę skorzystać z naprawy gwarancyjnej bądź udać się do serwisu. Można też spróbować przełożyć boxowy cooler bo jeśli nie był on wcześniej używany to najprawdopodobniej pasta termo przewodząca co ułatwi montaż.

UWAGA! Zanim dotkniesz radiatora dotknij czegoś co jest uziemione bo możesz uszkodzić swój sprzęt przeskokiem iskry elektrostatycznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor nie jest podkrecany a w biosie tez jest 61 stopni. Ale możliwe że problem tkwi w paście ponieważ ja żadnej nie nakładałem tylko tak dostałem komputer który zamówiłem a pasta byle już nałożona. Nawet dociskałem samemu chłodzenie do procesora żeby pasta lepiej "trzymała" i przez pewien czas po dociśnięciu temp była na poziomie 40 stopni. Czy możliwe jest to ze pasty jest po prostu za mało i trzeba jej dołożyć ?. Jeżeli tak to która wybrać bo ja się na pastach nie znam ;p

No trochę to dziwne, jeżeli rzeczywiście przedtem temperatura była niższa( po wygrzaniu pasty powinna jeszcze spaść, a nie wzrosnąć).

IMHO dla świętego spokoju jak masz pod ręka jakąś dobra pastę, to nałóż od nowa( starą zetrzyj ). Jeżeli chodzi o pastę to polecam --Arctic Silver 5 lub Zalman ZM-STG1 /ZM-STG2, pasty wydajne i tanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to na pewno za mało pasty bo teraz jak założyłem boxowe chłodzenie to temp jest 40-45 stopni a wcześniej jak było ono założone to temp była coś kolo 30 stopni temu teraz jest trochę wyższa bo przy zmianie na frezer xtreme troche pasty mi się zmazało :tongue: akurat nie mam pod ręka żadnej pasty a nie da się czym jej zastąpić ? komputer zamawiałem w ESC jakby co

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej pasty nie jest za mało w tym przypadku więcej nie znaczy lepiej, z tego co mówisz to cooler jest nieprawidłowo zamocowany. Najlepiej zgłoś reklamację tam gdzie Ci kompa składali, bo widocznie spartolili sprawę.

Około 40 stopni jest prawidłową temperaturą w spoczynku dla tego procka, jak się nie boisz to kup pastę(polecam zalmana dobra i łatwo się rozprowadza), zdejmij cooler wyczyść go i procesor spirytusem ze starej pasty po czym rozprowadź cienką warstwę pasty na procesorze. Dokładnie zamocuj cooler podłącz zasilanie wiatraczka i to wszystko. Jednak jeśli się nie orientujesz, a komputer jest na gwarancji,to radzę skorzystać z naprawy gwarancyjnej bądź udać się do serwisu. Można też spróbować przełożyć boxowy cooler bo jeśli nie był on wcześniej używany to najprawdopodobniej pasta termo przewodząca co ułatwi montaż.

voodoo1907 znajądz specjalistów z osiedlowych sklepów komputerowych to pewnie go oleją. Pewnie stwierdza że wszystko ok bo komputer chodzi. No chyba że cooler będzie uszkodzony. A co do pasty, to pewnie nałożyli ci tanią "silikonówe" - także pasta pewnie do wymiany :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najgorsza pasta(chyba, że do butów albo do zębów) nie mogła spowodować tak gwałtownego wzrostu temperatury procesora. Dlatego skłaniam się ku złemu zamocowaniu, lub uszkodzeniu mocowania coolera.

PS. Te pastę polecam: Zalman ZM-STG1

Ponoć Coollaboratory Liquid Pro lepszy ale to dla profesjonalistów(fatalnie się nakłada), poza tym aby ją w razie czegoś usunąć potrzeba polerki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to na pewno za mało pasty bo teraz jak założyłem boxowe chłodzenie to temp jest 40-45 stopni a wcześniej jak było ono założone to temp była coś kolo 30 stopni temu teraz jest trochę wyższa bo przy zmianie na frezer xtreme troche pasty mi się zmazało :tongue: akurat nie mam pod ręka żadnej pasty a nie da się czym jej zastąpić ? komputer zamawiałem w ESC jakby co

Tzn wymieniłeś chłodzenie. Czyli przedtem na boxie temperatury były w porządku, a jak założyłeś nowe chłodzenie to wzrosły. I jak zakładając to nowe chłodzenie to nie wymieniłeś pasty( tzn założyłeś na resztkę starej ). Chyba dobrze zrozumiałem. :laugh: Kurde to trzeba było tak odrazu pisać, bo w tym przypadku to rzeczywiście może za mało pasty zostało. A co do zastapienia pasty czymś innym - to raczej się nie da :biggrin: i dla dobra procka to, żeby ci jakieś głupie pomysły do głowy nie przyszły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram strasznie kręciłeś ;p skąd taki pomysł żeby nie nałożyć pasty po zmianie chłodzenia. Tak napisałeś jakbyś zamówił ten komp już z tym coolerem. Najlepiej dla twojego komputera a przez to dla Ciebie żebyś się za takie rzeczy się nie brał. Komputer wyłącz i czekaj na pastę bo Ci się proc spali a nawet jak nie to przez taką temperaturę straci na żywotności. Nie wpadnij na genialny pomysł nakładania pasty jedną na drugą tak jak pisałem wyżej trzeba proc i cooler wyczyścić(!!!NIE WODĄ!!!)-nie wiem czy takie rzeczy muszę pisać ale swoim pomysłem mnie przeraziłeś. Pozdrawiam.

PS.Najlepszy zamiennikiem pasty termo przewodzącej jest smalec.ŻARTUJE!.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to było tak ze komputer przyszedł do mnie z założonym Frezerem ale temp. były coś nie tak (dochodziły do 100 stopni !!!) to zmieniłem na boxa i temp były już spoko (coś kolo 30 stopni). Okazało się ze frezer był źle założony wiec postanowiłem spróbować założyć go porządnie wiec zdjąłem boxa i założyłem frezera no i temperatury były takie jak mówiłem. Teraz znowu założyłem boxa i temp to 40 -45 stopni. Pasty nie nakładłem więc wszystko było cały czas na tej jednej z która komp do mnie przyszedł ; :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę to zamotałeś. Na przyszłość to raczej odradzam takie zabawy, bo naprawdę mogło się to źle skończyć.( dla procesora oczywiście:smile: ). Tak więc lepiej nałóż nowa pastę.

Ps. Z twojego ostatniego postu wydedukowałem ze ten Frezer jest prawdopodobnie uszkodzony - tak więc do serwisu z nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat - A i jak dobrze pamiętam na boxowym chłodzeniu temp były mniejsze. Nie napisał że miał wcześniej założone chłodzenie box'owe tylko że na boxie są temperatury mniejsze, a to chyba jest różnica(przynajmniej ja tak zrozumiałem) :happy: .

Następny cytat - trochę myślenia panowie, a nie naskakujecie na chłopaka - tego nie skomentuje bo wiadomo że admin ma zawsze racje xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor nie jest podkrecany a w biosie tez jest 61 stopni. Ale możliwe że problem tkwi w paście ponieważ ja żadnej nie nakładałem tylko tak dostałem komputer który zamówiłem a pasta byle już nałożona. Nawet dociskałem samemu chłodzenie do procesora żeby pasta lepiej "trzymała" i przez pewien czas po dociśnięciu temp była na poziomie 40 stopni. Czy możliwe jest to ze pasty jest po prostu za mało i trzeba jej dołożyć ?. Jeżeli tak to która wybrać bo ja się na pastach nie znam ;p

Z tego można wywnioskować, że kolega nie zmieniał coolera bo dostał komputer już złożony. Więc można się pogubić.

"A i jak dobrze pamiętam na boxowym chłodzeniu temp były mniejsze." myślałem, że kolega oddał komputer do sklepu lub serwisu, żeby zmienili cooler.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra. Może to por prostu mój chaotyczny umysł zrozumiał kolegę tak, jak chciał być zrozumiany :P

Panie autorze - wymień paste, sprawdź mocowanie freezera i ewentualnie in reklamuj. O efektach w miarę możliwości nas powiadom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w spoczynku +/- 61 stopni.

Przy maksymalnym obciążeniu dochodzi nawet do ponad 70 stopni.

Chłodzenie mam AC Frezer xtreme.

na boxowym chłodzeniu temp były mniejsze.

- błąd montażu chłodzenia (*)

- uszkodzone mocowanie

- nierówny spód coolera(**)

(*) - za dużo lub za mało pasty termoprzewodzącej, nieoczyszczenie procesora i podstawy radiatora ze starej pasty, pozostawienie folii ochronnej na radiatorze (zdarza się!) ... itp

(**) - niestety, AC Frezer xtreme choruje na to samo co poprzednie modele AC, mianowicie zdarzają się egzemplarze ze stopką wypukłą lub wklęsłą. Sam miałem taką sztukę, właśnie pojechała do serwisu (będzie wymiana, oby na lepiej wykonany egzemplarz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(**) - niestety, AC Frezer xtreme choruje na to samo co poprzednie modele AC, mianowicie zdarzają się egzemplarze ze stopką wypukłą lub wklęsłą. Sam miałem taką sztukę, właśnie pojechała do serwisu (będzie wymiana, oby na lepiej wykonany egzemplarz).

Na AC Extreme pomaga zwykły szlif podstawy, temperaturą może spaść (tak było w moim przypadku) z 52 w spoczynku do 43, no chyba ze masz tam miske: ) To tylko serwis, niestety AC za bardzo ostatnio do wykonania sie nie przykłada, już zresztą na tym forum pisałem, że o wiele lepiej brać Scythe Kama Cross.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze masz tam miske

No niestety, ten trudniejszy przypadek :(

Na moje oko było szlifowania na pare godzin (... wszystko da sie zeszlifować albo wyklepać, jak mawia znajomy blacharz).

Nówka sztuka, niech wymieniają!

[stracili klienta i darmową reklamę, bo mam już dość problemów z jakością ich produktów]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...