Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ccc12

Uszkodzony GeForce 8600GE - jest jeszcze gwarancja? Czy można go naprawić?

Polecane posty

..Znowu chodzi o moją spaloną<?> kartę graficzną ( patrz poprzednie moje posty by dowiedzieć się o co chodzi ;) ) .

Kartę kupiłem pod koniec maja od użytkownika allegro. Sprzedawca dołączył mi Fakturę Vat co do tej karty i reszty zestawu komputerowego. Na fakturze jest napisane, że sprzęt został kupiony dnia 23 listopada 2007 roku w Kielcach w sklepie PC-Komputery.

Czy ta karta w ogóle ma jakąś gwarancję ? Jeśli mógłbym to sprawdzić i byłaby ona aktualna ( a wydaje mi się, że powinny być na nią 24 miesiące ) to czy mógłbym ubiegać się o naprawę tej karty, zwrot pieniędzy lub wymiane na nowa ? Jeśli tak to którym serwisie ? mam nadzieję, że nie w tym sklepie w Kielcach : (

Podobno można sprawdzić gwarancje karty po numerze seryjnym? jest taka opcja ?

Druga sprawa : opłacałoby mi się naprawiać ją na własny koszt ? Czytałem tu na forum o serwisie pccenter.pl . W cenniku u nich widnieje takie coś : 'Naprawa karty grafiki (min 10 szt.)

35 zł'

Mam nadzieję ze poradzicie mi cos w tej sprawie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta karta w ogóle ma jakąś gwarancję?

Dostałeś tylko fakture Vat z potwierdzeniem zakupu karty, ale najwyraźniej nie dostałeś Karty gwarancyjnej (2 różne rzeczy). Albo skończył się czas gwarancji (obejmował tylko 1 rok), albo po prostu ci nie dał :dry:

Jeśli mógłbym to sprawdzić i byłaby ona aktualna ( a wydaje mi się, że powinny być na nią 24 miesiące ) to czy mógłbym ubiegać się o naprawę tej karty, zwrot pieniędzy lub wymiane na nowa ?

Oczywiście, że tak (Po to jest coś takiego jak gwarancja :smile: )

Jeśli tak to którym serwisie ? mam nadzieję, że nie w tym sklepie w Kielcach : (

Podobno można sprawdzić gwarancje karty po numerze seryjnym? jest taka opcja ?

No to zależy tylko od firmy, ale przeważnie niestety trzeba jechać do miejsca zakupu :down:

Druga sprawa : opłacałoby mi się naprawiać ją na własny koszt ? Czytałem tu na forum o serwisie pccenter.pl . W cenniku u nich widnieje takie coś : 'Naprawa karty grafiki (min 10 szt.) 35 zł'

Najpierw lepiej walcz o gwarancję!!! Dali by ci nową lub naprawili (miałbyś świadomość że przybajmniej w dobrym serwisie naprawiają). Straciłbyś trochę czasu ale kasy nic. Jak nie to innej opcji nie ma :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę kupiłem pod koniec maja od użytkownika allegro. Sprzedawca dołączył mi Fakturę Vat co do tej karty i reszty zestawu komputerowego. Na fakturze jest napisane, że sprzęt został kupiony dnia 23 listopada 2007 roku w Kielcach w sklepie PC-Komputery.

http://www.zumi.pl/1247479,Pc-Komputery._K...elce,firma.html

Ten sklep?

ma telefon, dzwonisz i pytasz co i jak.

Takie sprawy da się załatwić wysyłkowo, jeśli sprzedawca nie jest anty-klientowym burakiem to po prostu sprawdzi w papierach czy ma jeszcze gwarancję (hurtowni, dystrybutora) na tą kartę i wyśle gdzie trzeba. Im szybciej zaczniesz działać tym lepiej, ryzykujesz tylko koszt przesyłki i 2-3 rozmów telefonicznych (wersja optymistyczna, nie znam sklepu więc zakładam że są "normalni").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronku, trochę zbyt dosłownie wziąłeś do siebie słowo spalona. Nikt jej przecież do ogniska nie wrzucił, prawda? Uwalony może być np. sam ram, a to da się wymienić. Sensu większego raczej w tym nie ma[koszty], ale naprawić się da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...