Skocz do zawartości

Rozwiązany: Jak usunąć Windows 7?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15 odpowiedzi na ten temat

Macieq

Macieq

Ork

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 54 postów
Zainstalowałem windows 7 i teraz nie wiem jak go usunąć

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

Gofer

Gofer

Różowy Jednorożec

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7376 postów
Sformatuj dysk. Przy instalacji XP wygląda to tak, że włączasz system z płyty, dajesz nowa instalacja, wybierasz partycję, na której chcesz pracować i robisz format(zdaje się, że to przycisk F, ale głowy nie dam. Zresztą tam wszystko pisze).

keeveek

keeveek

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 948 postów
LoL, a jak ktoś nie chce formatować partycji to jest skazany na obecność windows 7 na niej?
Nie ma prawdziwego życia - jest tylko AFK

GeneralMateusz

GeneralMateusz

Krasnolud

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
No nie wiem... U mnie trzeba usunąć partycję, stworzyć nową, sformatować i dopiero instalować system.
Windows 7 to wciąż Windows i to do tego beta, więc bez męczarni się nie obejdzie... :D Że też format musi zawsze być spowiedzią z posiadania Windowsa, do tego odbywającą się mniej więcej co 2 miesiące... ehhh...  klnie.gif

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

Gofer

Gofer

Różowy Jednorożec

• Moderatorzy
  • 7376 postów
Jak mi keeveek podasz sposób na to, żeby zmienić system bez formata, to dostaniesz prezent, ale z tego co mi wiadomo, to jednak format w takich sytuacjach jest wskazany.

keeveek

keeveek

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 948 postów
Gofer, ja znam prosty sposób. Modyfikacja boot.ini oraz shift+del ;) Potem jakiś program do usuwania śmieci. (o ile posiadasz jeszcze jeden system na innej partycji...)

czekam na prezent.

Masz w nagrodę kolorowy dopisek od moderatora. Zresztą przedstaw koledze krok po kroku jak to zrobić, żeby mógł tą metodę zastosować u siebie :P - GFR

Edytowany przez Gofer, 31 maj 2009 - 15:15.

Nie ma prawdziwego życia - jest tylko AFK

ImpulseM

ImpulseM

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 948 postów
CYTAT(GeneralMateusz)
Że też format musi zawsze być spowiedzią z posiadania Windowsa, do tego odbywającą się mniej więcej co 2 miesiące... ehhh...

Nawet nie chcę wiedzieć co robisz ze swoim komputerem, skoro potrzebujesz robić formata co dwa miesiące :)

@up
Tylko, że kolega Macieq zapomniał podać jednej przydatnej informacji: czy ten W7 był zainstalowany jako drugi system operacyjny (obok jakiegoś XP lub Visty) czy jako jedyny OS? W pierwszym przypadku wystarczy wywalić wszystkie pliki siódemki z partycji na której się znajdowała (a jak nie ma na niej nic ważnego to jej formacik będzie najszybszym rozwiązaniem) i zreinstalować boot managera podstawowego systemu (bo nadal pozostaje ten od 7). Drugi przypadek może być jeszcze prostszy (osobna partycja pod system, na której nie ma nic ważnego = format i instalka innego os'a) lub, w przypadku jednej wielkiej partycji, na której są trzymane wszystkie dane (ale to rzadkość i rzecz ogólnie niepolecana, bo tylko raz u kogoś się z takim czymś spotkałem), kapkę trudniejszy (albo backup danych i format, albo zabawa w usuwanie plików 7 spod jakiegoś linuksa w wersji live, kasacja boot managera i potem instalacja wybranego systemu).

Macieq

Macieq

Ork

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 54 postów
Windows 7 jest zainstalowany obok Visty tylko kiedy próbuje wywalić pliki windowsa pisze że nie mam uprawnień.

Gofer

Gofer

Różowy Jednorożec

• Moderatorzy
  • 7376 postów
Na tej samej partycji? Jak tak, to ściągnij sobie jakiegoś Linuksa LiveCD i dzięki niemu wszystko pokasuj, on ma w nosie ograniczenia Windowsa :P

Macieq

Macieq

Ork

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 54 postów
Na innej partycji.

Gofer

Gofer

Różowy Jednorożec

• Moderatorzy
  • 7376 postów
Więc tak jak mówiłem, najszybszym sposobem będzie skopiowanie na drugą partycję ważnych plików i strzelenie formata.

Macieq

Macieq

Ork

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 54 postów
Mam jeszce taki problem.Zainstalowałem na laptopie windows 7 a wcześniej miałem Viste i przy włączaniu odrazu włącza mi sie windows 7 a nie mam jak zmienic na Viste.

allor

allor

Elf

• Redaktorzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
Jeśli dostałeś płytę Recovery z laptopem, to robisz z niej instalację.
Jeśli nie to masz problem...
Origin: AllorCDA | Steam: aolszewski | ale się ukrywam

vat

vat

Goblin

• Forumowicze
  • PipPip
  • 43 postów
Tak jak mówi Allor - jeżeli masz płytkę z Recovery do laptopa to nie ma problemu. Samo się naprawi.

Jeżeli nie...

Ja miałem to samo. Po instalacji 7 (chciałem go jako drugi system) zniknęła mi możliwość bootowania XP. Trochę mi to zajęło ale można wszystko zrobić. Zainstalowałem XP na tej partycji co 7, skopiowałem co ważne, sformatowałem partycje i od nowa postawiłem XP.

Ogólnie w tej chwili mam zrobioną partycję C tylko na system i programy, które i tak za każdym razem ściągam nowe (są nowsze wersje itp.). Resztę ważnych rzeczy (dokumenty, save z gier, muzykę, zdjęcia etc.) trzeymam na innej partycji.

Macieq

Macieq

Ork

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 54 postów
Dzięki za informacje.

Gofer

Gofer

Różowy Jednorożec

• Moderatorzy
  • 7376 postów
Problem rozwiązany, więc temat zamykam.
W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników