Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamyyk

Reset komputera podczas gry

Polecane posty

Witam,

Mam ostatnio problem z komputerem, otóż w trakcie gry w Wiedźmina 3 komputer potrafi sam z siebie się zresetować. Zacznę może od bebechów:
Intel Core i-5 2500k
Płyta główna Gigabyte Z68X-UD3-b3
8 gb ram
Karta graf. MSI GTX 970 Gaming 4gb DDR5
zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W

System operacyjny to windows 7. Sytuacja wygląda tak, że jeśli gram niedługo po włączeniu kompa to wszystko jest ok, mogę grać dosyć długo i nic się nie dzieję. Jednak jeśli po zakończonej sesji komputer dalej jest włączony i później odpalę znowu wspomnianego W3 to potrafi po godzinie, pół godziny zresetować komputer. I po takim resecie jeśli odpalę znowu grę to już czas gry się skraca.Z tego co zauważyłem temperatury na procesorze i karcie graficznej są w normie, to jest proc. 50-parę stopni, karta 60-parę (poniżej 68). Macie jakiś pomysł? Jak sprawdzić co nawala, jak rozwiązać dany problem? Nie wiem od czego właściwie zacząć, nie ukrywam, że w sprawach sprzętowych jestem ciut zielony.

Z góry dzięki za pomoc 

PS. Na tej konfiguracji gram już prawie 2 lata (właściwie to 6, 2 lata temu karta graficzna była tylko zmieniana), wcześniej takie rzeczy się nie zdarzały, zaczęło się jak wróciłem do W3 jakieś 2 tygodnie temu a też nie jest to pierwszy kontakt z tą grą na tym kompie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamyyk napisał:

PS. Na tej konfiguracji gram już prawie 2 lata (właściwie to 6, 2 lata temu karta graficzna była tylko zmieniana)...

Ja bym obstawił zasilacz, choćby ze względu na jego wiek. Poza tym:

2 godziny temu, Kamyyk napisał:

Jednak jeśli po zakończonej sesji komputer dalej jest włączony i później odpalę znowu wspomnianego W3 to potrafi po godzinie, pół godziny zresetować komputer. I po takim resecie jeśli odpalę znowu grę to już czas gry się skraca.

Wygląda na to, że jak zasilacz się już nagrzeje pod obciążeniem, to po prostu się wyłącza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyciągam spod biurka jeden z 10 zapasowych zasilaczy, które trzymam na wypadek gdyby ten główny zaczął nawalać.
Bardziej chodziło mi o jakieś testy robione z poziomu "systemu", wykluczenie też innych podzespołów czy coś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...