Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mordor96

Czy mam dobrze dobrany sprzet ?

Polecane posty

Witam. Ostatnio wymieniłem niektóre części mojego komputera.
Nie jestem ekspertem w temacie sprzętu dlatego mam do was pytanie czy części zakupione przeze mnie będą dobrze ze sobą współpracowały czy może np mam za

słabą pamięć a za mocny procesor itd? Największe obawy budzi mój zasilacz  bo nie jest chyba to powszechnie polecana firma.

Proszę o kilka zdań komentarza.

Komputer :

karta graficzna : Radeon R9 270 2GB GDDR5 256 Bit HDMI
procesor : intel core i5-6500, 3.2GHz, 6MB
plyta glowna: Gigabyte H110M-HD3 DDR3-CF
pamiec:  4GB DDR3 (1300 MHz) + 4 GB DDR3 (1600 MHz)
dyski:
-  (SSD) ADATA SP550 (223GB)
- ST500DM002-1BD142(465GB)
zasilacz : Power 500 W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrafisz odczytać modelu zasilacza, to wrzuć zdjęcie tabliczki znamionowej - Power to z angielska Moc i jak się pewnie domyślasz, zbyt wiele to nie mówi.

Co do reszty zestawu - nic tylko siąść i płakać... Jak można kupić taki SSD i jak łączyć Skylake'a z DDR3?
Właściwie jeżeli chodzi o RAM, to mógłbyś podać jego dokładne parametry (do odczytania za pomocą CPU-z, zakładka SPD) - strzelam, że ta kość 1300 (1333) pracuje na 1.5V, a Intel odradza łączenie Skylake z pamięciami o takim napięciu (dłuższe użytkowanie może spowodować uszkodzenie kontrolera pamięci zintegrowanego z procesorem).

A tak poza tym, to wypadałoby kiedyś pomyśleć o wymianie karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi wiadomo, to zasilacz ujdzie. Acz możesz poczekać na kogoś bardziej obeznanego.

Albo pamięci będą działać z niezbyt wskazanym dla procesora napięciem, albo z bardzo kiepskimi parametrami (jeżeli w ogóle będą chciały działać na 1.35V, to pewnie z opóźnieniami CL10, może nawet CL11 przy 1333MHz).
Wymiana ich na 1600/CL9@1.35V z jednej strony byłaby by uszła, z drugiej - jak już ruszać pamięci, to może za jednym zamachem wymienić także płytę główną (żeby nie wymieniać jednej budżetówki na kolejną, to raczej celowałbym w minimum B150M-D3H [DDR4])?

Tak swoją drogą, obudowa z zasilaczem montowanym na górze nie wygląda przesadnie zachęcająco - temperatury utrzymują znośny poziom?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - w przypadku DDR3L można by szukać 1600/CL9@1.35V (czy nawet CL8; w morelach oba warianty są wycenione bardzo miernie - #1, #2), natomiast obecne kości

13 godzin temu, webtom napisał:

jeżeli w ogóle będą chciały działać na 1.35V, to pewnie z opóźnieniami CL10, może nawet CL11 przy 1333MHz

Pomyśleć, że niektórzy krzywo patrzą (ze względu na wydajność) na łączenie Skylake z pamięciami 2133MHz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, webtom napisał:

Pomyśleć, że niektórzy krzywo patrzą (ze względu na wydajność) na łączenie Skylake z pamięciami 2133MHz...

Jak rozumiem to o mnie. :P

Pamięci 2133MHz DDR4 są dużo wolniejsze od pamięci DDR3 o tej samej częstotliwości, więc tak średnio da się to porównywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości ta karta graficzna też była wymieniona czy została ze starego zestawu? :P Nie zaszkodzi zapytać. Pociesz się, że mnie też chłopaki z osiedlowego sklepu proponowali "zestaw do podkręcania" na niepodkręcalnej płycie głównej za 200 zł. Trzeba się pilnować, bo tylko patrzą jak tu człowieka zrobić w balona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacznijmy od pytania, czy aby przypadkiem nie masz możliwości zwrotu choćby jakiejś części podzespołów (przy zakupach przez internet przysługuje 10 dni na zwrot bez podania przyczyny, choć w sumie ciekawe, jak ze sprzętem wyraźnie używanym)?

Jeżeli nie - najtańszym wyjściem będzie zakupienie pamięci DDR3L.
Pamięci DDR4 mają sens o tyle, że pewnie mógłbyś ich jeszcze w przyszłości użyć z innym zestawem, choć jeżeli nie zależałoby Ci na przesiadce na lepiej wyposażoną płytę, to właściwie dosyć ciężko uzasadnić tak dużą dopłatę. No chyba, że obecną płytę udałoby Ci się sprzedać za dość satysfakcjonującą kwotę - właściwie jesteś w o tyle komfortowej sytuacji, że nie goni Cię jakoś przesadnie czas, więc mógłbyś ją wystawić w niezbyt wyżyłowanej cenie i poczekać, czy ktoś się nie skusi.

8 godzin temu, Sevard napisał:

Pamięci 2133MHz DDR4 są dużo wolniejsze od pamięci DDR3 o tej samej częstotliwości

Chodzi jedynie o rzeczywisty czas opóźnień, czy to jakaś wyższa matematyka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mordor96 napisał:

DDR3 light voltage

Low.

I zakup DDR3L i późniejsza przesiadka na DDR4 to raczej mierny pomysł - jak już, to jeszcze przez jakiś przez jakiś czas pomęcz procesor wyższym napięciem (albo siebie gorszymi parametrami pamięci), zamiast wydawać ponad 200 zł, z których przesadnie wiele możesz nie odzyskać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B150M-D3H (w porównaniu do Twojej obecnej płyty - 4 sloty na RAM (DDR4), chłodzona sekcja zasilania, więcej gniazd SATA), B150M-Night Elf (ma zalety D3H i do tego bardzo dobrą dźwiękówkę, w zamian brak jej złącza M.2 i DualBIOSu), bądź B150-HD3 (podobna do D3H, ale w formacie ATX - jeszcze więcej slotów na karty rozszerzeń) + np. taka kość.

Ewentualnie można by było rozważyć wzięcie płyty głównej z chipsetem Z170 (np. Z170 Pro4S) i wysoko taktowany RAM (rzędu 3000/CL15), choć w tym wypadku trzeba by było od razu zakupić 16GB pamięci, bo mniejsze są wycenione bardzo miernie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...