Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Volmes

Restart komputera podczas oglądania filmów

Polecane posty

Witam, od jakiegoś czasu komputer sam się restartuje podczas oglądania filmów. Bez różnicy czy jest to film z dysku czy też youtube. Co może być przyczyną tego wszystkiego? Komputer po odtworzeniu jakiegokolwiek filmu po jakiś 2-3 minutach się restartuje, system się nie ładuje. Muszę odłączyć od zasilania komputer i na nowo go włączyć dopiero wtedy wszystko działa znowu poprawnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na pierwszy rzut oka wydaje się że sprzęt się grzeje i leci reset. "Moo0 System Monitor" to rozbudowany program do monitoringu parametrów w tym też temperatury.

LINK DO SOFTU

Po zainstalowaniu ustaw sobie CPU C i GPU C jeżeli jedno albo drugie będzie powyżej 90 C to gotuje ci się sprzęt.

Napisałeś że to komputer, jeżeli naprawdę będzie to problem z temperaturą to rozkręć bestie i wyczyść ją (wentylatory na GUP i radiator + wentylator na CPU)

GPU -grafika

CPU -procesor

Podczas grania, jeżeli grasz w coś problem się pojawia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, odpaliłem kilka bardziej wymagających gier Far Cry 4, Wiedźmin 3. Pograłem z 15 minut w każdą z nich, max temperatura GPU wynosiła 65 stopni a CPU 61. Natomiast odpaiłem znowu film i temperatury zaczęły rosnąć jak przy grach, ale nie zdążyłem zobaczyć temperatur bo już się zrestartował. Sprawdzałem HW Monitor temperatury, ale ściągne program, który podałeś i zobaczę jak będzie dalej, a przy okazji trochę odkurzę ten komputer bo sporo się tego nazbierało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, skoro pograłeś w W3 i FC4 paręnaście minut i komp się nie wyłączył a temperatura była przyzwoita te 65 C. Musimy poszukać przyczyny gdzie indziej, odkurzanie się przyda i tak.

Takie rzeczy jak nowy sterownik do grafiki, nowy kodek filmowy, nowy lub inny, zobacz z innej przeglądarki co się stanie. Zobacz też co będzie jak odpalisz sobie film z dysku.

Te działania powinny nas nakierować na jakieś rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas teraz oglądam filmy z dysku i wszystko jest okej. Teraz wszedłem znowu na cda.pl sprawdzić czy coś się zmieniło, nawet nie włączyłem filmu a po prostu komputer się zrestartował poprzez samo wejście na stronę. Jakiś czas temu instalowałem sterowniki beta do karty graficznej. Wydaję mi się, że przedtem nie miałem takich problemów, być może to one powodują problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zacząłem omijać tę stronę

I prawidłowo, albowiem trwanie przy pirackim procederze i publiczne obnoszenie się z tym może tylko doprowadzić do problemów (forumowych i nie tylko).

Cytat

po prostu komputer się zrestartował poprzez samo wejście na stronę

Kolejny powód ku temu co wyżej napisano.

Cytat

Wydaję mi się, że przedtem nie miałem takich problemów, być może to one powodują problem.

Zatem usuń je kompletnie (np. przy pomocy DDU) i zainstaluj ostatnie stabilne.

Inna opcja - pokombinowałbym z Flashem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, nie pisałem bo chwile się męczyłem z tym komputerem. Zrobiłem formata i było wszystko okej, ale do czasu, komputer restartuje się już nie tylko podczas oglądania filmów na YT czy gdzieś indziej, tylko podczas grania, zwykłego przeglądania internetu, a nawet czasem na pulpicie. Przed formatowaniem komputera przerzucałem sobie dane na dysk zewnętrzny, wtedy najczęściej mi się restartował komputer, praktycznie przy każdym podłączeniu dysku na USB komputer się restartował.

Specyfikacja sprzętowa:
Karta graficzna: Radeon HD6850
Procesor: AMD FX8320
Płyta główna: ASUS M5A97 r 2.0
Ram: G.skill RipjawsX 2133Mhz 2x4GB
Zasilacz: Corsair VS 650W
Przeglądarka Google Chrome
Windows 8.1 64bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...