Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mentor93

Po wgraniu nowych sterowników ekran od czasu do czasu blaknie

Polecane posty

Parę miesięcy temu moja stara karta graficzna w końcu się zepsuła i musiałem ją wymienić. Jako że nie używam komputera do gier, wymieniłem ją na taniego GeForce'a GT730. I jako że komputer nie służy mi do grania, przez te parę miesięcy karta działała na starszych sterownikach ze stycznia 2015 roku (wersja 341.44). Wczoraj jednak postanowiłem zaktualizować sterowniki i wgrałem nową wersję, 361.43. W czasie instalacji ekran nagle zrobił się czarny, a komputer przestał odpowiadać. Poczekałem 5 minut, po czym zrestartowałem kompa. Po restarcie wszedłem do Menadżera Urządzeń i tam sprawdziłem wersję sterowników. Według Menadżera karta hulała już na nowych sterownikach. Jednak już po kilku minutach, podczas przeglądania internetu w Firefoxie, ekran znów zaczął sprawiać problemy - tak samo jak podczas instalacji sterowników nagle robił się czarny, tyle że tym razem komputer już się nie zawieszał. Po prostu przeglądam internet, oglądam jakiś film, a tu ekran nagle robi się zupełnie czarny na parę sekund, po czym wszystko wraca do porządku i wszystko działa jak powinno. Problem pojawia się jedynie podczas przeglądania internetu. Kiedy gram w którąś z paru mało wymagających zainstalowanych gier wszystko jest w porządku. Co więcej, panel sterowania Nvidii w ogóle się nie uruchamiał. Postanowiłem jeszcze raz odpalić instalator sterów i ponownie przejść przez proces instalacji. Według instalatora zainstalowane miałem starsze sterowniki (341.44), a nie nowe. Zatem zainstalowałem stery jeszcze raz, po instalacji zrestartowałem komputer... Ale problem nadal występuje. Tyle że jakby z mniejszą częstotliwością, a panel sterowania Nvidii już działa normalnie. Nie wiem, co może być tu przyczyną - firefox czy sterowniki? Czy coś jeszcze innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jednak wcale nie zniknął. Choć pojawia się rzadziej, to jednak wciąż jest. Występuje jednak tylko podczas oglądania filmów, a więc kiedy pracuje wtyczka Adobe Flash. Kiedy oglądam film ekran na parę sekund robi się całkowicie czarny, po czym wraca do normalności. Nieraz obraz filmu robi się po tym całkowicie zielony. Dźwięk pozostaje i jest w porządku, ale obraz jest zielony i poza przeładowaniem strony nic nie da rady z tym zrobić.

Na forum Adobe wyczytałem, że powinno pomóc wyłączenie przyspieszenia sprzętowego, ale niestety - wcale nie pomogło. Jak problem był, tak jest nadal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro problem wystąpił po aktualizacji sterowników, to najpewniej z nimi jest problem. Pewnie z jakiegoś powodu sprzętowa akceleracja dla użytego kodeka nie działa (i głównym podejrzanym jest kodek H.264). Sprawdziłbym co się stanie, jeśli w przeglądarce i wtyczce Flashowej wyłączy się akcelerację sprzętową.

@UP To zależy na jakich stronach. Na YT wszystkie w miarę aktualne przeglądarki używają domyślnie HTML5 i Flash jest używany w ostateczności. Inne strony różnie, zależy kto sobie co wymyślił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...