Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elipse

Widows 10 nadmierne zużycie RAM

Polecane posty

Witam od pewnego czasu windows 10 na moim pc zużywa horrendalne ilości pamięci ram(wyświetlany jest tylko pulpit). Wczoraj było to 15,4GB !! (odpalenie painta spowodowało restart komputera). Dziś udało mi się zrobić screena, co prawda wartość mniejsza lecz nadal bardzo wysoka.

post-47892-0-12436200-1442518121_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na memory leak w jakimś sterowniku (duża ilość pamięci jest zjadana przez pulę niestronnicowaną, w procesach brak oznak dziwnych zachowań programów).

Namierzenie tego nie jest jakoś specjalnie skomplikowane, ale wymaga nieco uwagi. Tu masz wyjaśnione jak to zrobić. Rezultaty z kroku 4, 5 oraz 6 wrzuć na forum, przy czym nie ściągaj na razie nowego sterownika.

Masz kartę nVIDII i to na sterownik nVIDII bym stawiał - sporo osób skarży się na wycieki pamięci spowodowane przez sterowniki do kart nVIDII pod Windowsem 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wystarczy. Wfpn i NDNB, które wydają się zajmować dużo pamięci są związane ze sterownikiem netio.sys, czyli problemem jest z którymś sterownikiem od sieci.

Masz dosyć problematyczną kartę sieciową i to może być przyczyną, na początek spróbowałbym ręcznie uaktualnić sterownik właśnie do niej (do ściągnięcia ze strony MSI).

Niekiedy problemem jest sterownik ndu.sys, ale sprawdź najpierw sterownik od karty sieciowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem całego killer net'a i w użyciu wartość waha się miedzy 1.6 a 1.8 GB(nadal pulpit + strona przeglądarki). Co ciekawe aktualizowałem go dwa razy. Pierwszy raz z "polskiej" strony msi a drugi z "amerykańskiej" przy drugiej instalacji tego samego pliku wykryto starą wersje oprogramowania. o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...