Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qwerton

Rozwiązany: Instalacja spolszczenia do gry na Steam a legalność

Polecane posty

Hej,

Kupiłem sobie grę GTA SA w wersji na Steam, chciałem sobie wrzucić do niej spolszczenie oficjalne Cenegi, ale zacząłem zastanawiać się czy to jest legalne. Czy Steam dopuszcza takie modyfikacje ? Bo jak mam dostać bana to już wole po angielsku grać ;). Nie mam dużo gier tam, ale jakieś 2-3 stówki poszły, szkoda by to było z głupoty stracić.

Z góry dzięki za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz grę w wersji Steam i istnieje oficjalna polska wersja, to powinieneś ją mieć dostępną do wyboru z poziomu Steama.

1. W Bibliotece Steam kliknij prawym przyciskiem myszy na tytule gry i kliknij Właściwości.

2. Przejdź do zakładki Język.

3. Na liście są wersje językowe dostępne dla Twojej wersji gry.

Jeśli nie kupiłeś gry na jakimś podejrzanym portalu, to powinieneś mieć na liście wersję polską. Wybierz ją, zapisz zmiany, a Steam zajmie się resztą.

Modyfikowanie gry w jakikolwiek inny sposób jest ryzykowne. Valve raczej nic Ci za to nie zrobi, ale Rockstar ostatnio mocno tępi wszelkie modyfikacje. Wgranie łatki z pominięciem Steama może też spowodować problemy przy aktualizacjach.

Tylko jedna istotna rzecz - to jest tłumaczenie Cenegi. Dobrze się zastanów, czy chcesz ryzykować i uruchamiać grę spolszczoną przez tę firmę. Naprawdę trudno mi sobie przypomnieć jakiekolwiek (przynajmniej) poprawne tłumaczenie przygotowane przez Cenegę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :). Kupiłem grę w sklepie Steam, ale ona nie obsługuje wersji PL. Widziałem w necie jakieś poradniki spolszczenia, ale podane tam sposoby ewidentnie nie są legalne. Ni nic, nie będę się bawił w spolszczenia, nie jestem orłem z angola, ale jak odpaliłem grę, stwierdziłem, że większość w miarę rozumiem.

Mam jeszcze pytanie, czy w wersji na Steam można swobodnie wrzucać pliki MP3 czy też są jakieś obostrzenia ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard - Rockstar nie banuje za mody i były to nieprawdziwe informacje.

Tutaj dokładne sprostowanie firmy

This was not intentional, no one has been banned for using single player modifications, and you should not worry about being banned or being relegated to the cheater pool just for using single player PC mods

Źródło - http://www.rockstargames.com/newswire/article/52429/asked-answered-the-rockstar-editor-gta-online-updates

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnymi MP3 nie powinno być problemów. Steam nic do tego nie ma (pliki MP3 nie są trzymane w katalogu z grą, więc niczego nie zepsują).

@James Banuje, ale nie za single player mody (choć jak ktoś gra tylko w single player, to i tak mu to różnicy nie robi). Jeśli ktoś używa modów w multi, to może zostać zbanowany. W teorii dotyczy to tylko modów, które dają "nieuczciwą przewagę", ale kilka firm już próbowało tak robić i definicje "nieuczciwej przewagi" bywały różne. Najczęściej obrywały osoby uczciwe, a nieuczciwe obchodziły zabezpieczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi. Z tego co zrozumiałem w trybie single player dla gta sa mogę instalować modyfikacje, z czego się cieszę. Ze instalacji spolszczenia zrezygnowałem, gram w języku angielskim i na razie jakoś daję radę ;).

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...