Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lukas1918

Rozwiązany: Problem z procesorem?

Polecane posty

A więc zacznę od specyfikacji komputera

Zasilacz: Crossair 450w

Płyta główna- gigabyte ga-p35-ds3l

Procesor:Intel core 2 duo e4500

Karta Graficznal: GTX 260

Ram- 2gb Patriot.

Pół roku temu spalił mi się zasilacz OCZ 500w więc zakupiłem pierwszy lepszy no name 400w jako zasilacz zastępczy.Karta Graficzna była zasilona tylko jednym wejściem 6pin i myślałem,że przez to spadła wydajność w grach fpsy ze 100 pospadały do 20 a w lepsze gry nie idzie grać.

Postanowiłem wymienić zasilacz na Crossaira i po podpięciu wszystkich podzespołów jak należy różnicy nadal nie widać.

Zabrałem się za podkręcanie procesora żeby zwiększyć wydajność w grach do stanu jaki był przed spaleniem zasilacza.

Podczas odpalenia programu OCCT okazuje się,że zamiast 2200Mhz mam 1120Mhz na procesorze.

Wie ktoś jak wrócić do stanu,żeby mój procesor działał normalnie na 2200MHz?

Screen : http://oi60.tinypic.com/2lldiir.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory,że post pod postem ale może ktoś więcej zobaczy kto miał podobny problem.

Na początku myślałem,że po zmianie windowsa na 7 w ustawieniach przestawiło się na jednordzeniowe używanie procesora.

Ale po sprawdzeniu everestem działają dwa rdzenie.

Po podniesieniu FSB z 200 na 210 w biosie overlock w programie occt zmienia się z -45 na -41.Chcę dojść do poziomu 0 tak jak powinno być normalnie ale komputer jest niestabilny i restartuje go przy testach powyżej 215 FSB.

Ktoś ma pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast używać wymarłego everesta użyj CPU-Z. Wygląda na to, że jakimś dziwnym sposobem procesor po wyjściu ze stanu spoczynku nie podbija mnożnika. Spróbuj wyłączyć w biosie opcje odpowiedzialne za oszczędzanie energii (przede wszystkim EIST)

komputer jest niestabilny i restartuje go przy testach powyżej 215 FSB

Wyższe prędkości szyny będą zapewne stabilniejsze po zmniejszeniu zegara pamięci i/lub zwiększeniu napięcia procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem w BIOSI-e domyślne ustawienia.Zmniejszyłem zegar pamięci i pobiłem FSB na 220.

Procesor się "odblokował" wskoczył z 1120MHz na 2400MHz.W stresie temperatury max 65 stopni i nie wywala żadnych błędów.

Problem chyba rozwiązany.Pewnie założę temat w odpowiednim dziale i będę wyciągał max z tego procesora.

Dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...