Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

youngbuck

Rozwiązany: Brak polskich znaków - Windows 8.1

Polecane posty

Witam,

nie wiedziałem gdzie dokładnie umieścić ten temat, więc jeśli źle trafiłem to proszę o przerzucenie.

Mam problem z Windowsem 8.1, a mianowicie brakuje mi polskich znaków. Język na komputerze jest ustawiony na polski (programisty) i wszystko mi czyta jeśli chodzi o język polski (jak widać zamieszczam polskie znaki), JEDNAKŻE problem pojawia się przy filmach. Jeszcze parę dni temu miałem Win 7 i na dysku przenośnym zapisałem sobie mnóstwo seriali z napisami w plikach .txt. O ile tam wszystko było w porządku, to teraz na Windowsie 8.1 mam ten problem, że w odtwarzaczach wyskakują mi "krzaczki", a po otworzeniu TYCH SAMYCH DOBRYCH plików .txt również brakuje mi polskich znaczków. I tu pytanie - jak to naprawić? Od razu mówię, że ściąganie plików tekstowych jest bez sensu, bo komputer również ściąga te "krzaczaste" (próbowałem przez Napiprojekt i ściąganie oddzielnych plików - nic nie działa). Z góry dziękuje za pomoc!

W załączniku przykładowy plik z napisami.

post-967459-0-30114400-1403289640_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, żeby notatnik miał problemy z kodowaniem pliku tekstowego, jeżeli jednak rzeczywiście to jest problemem, to proponuję SubtitleEdit - program przeznaczony do edycji napisów. Jedną z jego funkcji jest właśnie wybór kodowania, sam powinien rozpoznać to zastosowane w pliku i umożliwić jego zmianę (interesować Cię powinny UTF-8 lub 1250: Środkowoeuropejski).

No i nie wiem, jakiego programu używasz, ale przykładowy VLC umożliwia wybór kodowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...