Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cayen

Windows 8.1 Enterprise 90 dni

Polecane posty

Witam

Ostatnio padł mi dysk, więc kupiłem nowy. Z tej okazji pomyślałem, że może warto byłoby przetestować Windows 8.1 w 90-dniowej. I tutaj mam pytania, bo nigdy nie instalowałem Windows 8 na czystym dysku, zawsze zostawiałem to komuś. Teraz mam zamiar sam zainstalować, wiem jak instalować Windowsa itp. ale czy podczas instalacji będę mógł podzielić dysk na partycję ? Jeśli tak to powiecie jak ? A może po prostu jest opcja Create albo coś podobnego. Ostatnie pytanie to na ile partycji po ile GB podzielić dysk? 4 partycje: 60GB systemowa, 600GB na gry, 200GB na programy, 140GB na filmy itp., lub może 3 partycje: 60GB, 740GB, 200GB ? Lub jeszcze inaczej, proszę doradźcie mi. Sorry jak zły dział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od potrzeb i przyzwyczajeń. Jeśli masz zapas, to na partycję systemową warto zarezerwować nieco więcej miejsca, bo potem Windows się trochę rozrasta, ale 60GB powinno spokojnie wystarczyć, maks to jakieś 80GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, akurat profil użytkownika mam na partycji systemowej i zajmuje mi 3,42GB (3,18GB na dysku, wiec pewnie część tego jest skompresowana). Jedyne co przeniosłem na inną partycję to plik wymiany.

W każdym razie mam partycję takich rozmiarów od czasów Win7 i nigdy nie miałem problemów z miejscem. Win8.1 z jakiegoś powodu zajmuje u mnie najmniej z systemów licząc od 7 (być może dlatego, że to wersja N, aczkolwiek i tak WMP był doinstalowywany).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Windows 8 zajmuje nieco mniej. Windowsy rozrastają się jednak z czasem i to jest pewien problem. Pliki aktualizacji oraz WinSxS niestety potrafią sporo zajmować. W tym drugim przypadku optymalizowano to w Windowsie 7 SP1, ale i tak ten katalog potrafi się rozrosnąć, jeśli ktoś instaluje dużo różnych programów.

No i spora część użytkowników trzyma naprawdę dużo rzeczy w profilu (np. domyślna ścieżka dla Downloadu jest wewnątrz profilu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że to 8.1 mi zajmował odczuwalnie mniej od reszty (o min. 1-2GB). Sama 8 zajmowała circa tyle, co 7 / 7 SP1 (8.1 był zintegrowany na płycie, 7 SP1 tak samo).

Ale co do ściągania plików i aktualizacji to jak najbardziej racja. Ja tam z przyzwyczajenia już nie trzymam zbyt wiele śmieci na pulpicie i ściągam pliki na inne partycje, ale z kolei mój brat jakby mógł to by chyba wszystkie pliki trzymał na pulpicie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...