Jump to content
cayen

Windows 8.1 Enterprise 90 dni

Recommended Posts

Witam

Ostatnio padł mi dysk, więc kupiłem nowy. Z tej okazji pomyślałem, że może warto byłoby przetestować Windows 8.1 w 90-dniowej. I tutaj mam pytania, bo nigdy nie instalowałem Windows 8 na czystym dysku, zawsze zostawiałem to komuś. Teraz mam zamiar sam zainstalować, wiem jak instalować Windowsa itp. ale czy podczas instalacji będę mógł podzielić dysk na partycję ? Jeśli tak to powiecie jak ? A może po prostu jest opcja Create albo coś podobnego. Ostatnie pytanie to na ile partycji po ile GB podzielić dysk? 4 partycje: 60GB systemowa, 600GB na gry, 200GB na programy, 140GB na filmy itp., lub może 3 partycje: 60GB, 740GB, 200GB ? Lub jeszcze inaczej, proszę doradźcie mi. Sorry jak zły dział.

Link to comment
Share on other sites

To wszystko zależy od potrzeb i przyzwyczajeń. Jeśli masz zapas, to na partycję systemową warto zarezerwować nieco więcej miejsca, bo potem Windows się trochę rozrasta, ale 60GB powinno spokojnie wystarczyć, maks to jakieś 80GB.

Edited by Sevard
Link to comment
Share on other sites

Nie, akurat profil użytkownika mam na partycji systemowej i zajmuje mi 3,42GB (3,18GB na dysku, wiec pewnie część tego jest skompresowana). Jedyne co przeniosłem na inną partycję to plik wymiany.

W każdym razie mam partycję takich rozmiarów od czasów Win7 i nigdy nie miałem problemów z miejscem. Win8.1 z jakiegoś powodu zajmuje u mnie najmniej z systemów licząc od 7 (być może dlatego, że to wersja N, aczkolwiek i tak WMP był doinstalowywany).

Link to comment
Share on other sites

Bo Windows 8 zajmuje nieco mniej. Windowsy rozrastają się jednak z czasem i to jest pewien problem. Pliki aktualizacji oraz WinSxS niestety potrafią sporo zajmować. W tym drugim przypadku optymalizowano to w Windowsie 7 SP1, ale i tak ten katalog potrafi się rozrosnąć, jeśli ktoś instaluje dużo różnych programów.

No i spora część użytkowników trzyma naprawdę dużo rzeczy w profilu (np. domyślna ścieżka dla Downloadu jest wewnątrz profilu).

Link to comment
Share on other sites

Sęk w tym, że to 8.1 mi zajmował odczuwalnie mniej od reszty (o min. 1-2GB). Sama 8 zajmowała circa tyle, co 7 / 7 SP1 (8.1 był zintegrowany na płycie, 7 SP1 tak samo).

Ale co do ściągania plików i aktualizacji to jak najbardziej racja. Ja tam z przyzwyczajenia już nie trzymam zbyt wiele śmieci na pulpicie i ściągam pliki na inne partycje, ale z kolei mój brat jakby mógł to by chyba wszystkie pliki trzymał na pulpicie :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...