Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chrupek753

Kłopoty z monitorem po aktualizacji sterowników

Polecane posty

Siemanko.

Wczoraj podczas mojej wizyty u kolegi zaaktualizowaliśmy sterowniki do karty graficznej. Na 12.1 wszystko działało jak trzeba, a po zmianie na 13.1 (z tego co pamiętam) i restarcie komputera co sekundę był sygnał o podłączeniu monitora. Tak jakby co chwilę wtyczka była wyjmowana i wkładana chociaż monitor cały czas działał. Dodatkowo użycie CPU co sekundę góra dwie skakało do 30-40% i spadało do 0 i tak w kółko. Wiecie może jak to naprawić ? Czy jedynym rozwiązaniem dla niego to powrót na starsze stery. Aha, bym zapomniał, monitor jest podłączany przez przejściówkę VGA-DVI, a karta to radek 7850.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym zanieść tam swój, albo przynieść jego kompa do mnie. Czyli, że to może być wina monitora ? Bo trochę tam kombinowaliśmi i nic się nie zmieniało. Po powrocie na poprzednie stery problem zniknął, a po instalacji najnowszych znowu było to samo.

Było jeszcze coś takiego, że w menadżerze urządzeń Monitor znikał i się pojawiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być np. wina kabla. Mogło być tak, że na wcześniejszych sterownikach karta nie sprawdzała pewnych sygnałów przychodzących z monitora i zakładała, że jest on podłączony cały czas. Teraz, gdy to sprawdza, okazuje się, że coś z sygnałem jest nie tak jak być powinno.

Sprawdzenie tego na innym monitorze lub chociaż na innym kablu może coś wyjaśnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wróci do domu to ma podwieźć kompa do mnie to zobaczymy czy na moim monitorze jest ok.

Jak z nim rozmawiałem to powiedział, że jak bierze PPM i rozdzielczość ekranu to w tym rozwijanym menu Ekran jest "1. Rodzajowy monitor inny niż PnP, a po chwili zmienia się na "Urządzenie wyświetlające na: VGA"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp dotarł do mnie. Na najnowszych sterownikach jak i na starszych wszystko działa. W takim razie (tak mi się wydaje, ale mogę być w błędzie) nowe sterowniki mają coś pokręcone jeśli chodzi o rozpoznanie monitora podłączonego taką przejściówką, albo też jest jakiś problem z monitorem. Ale to drugie bym wykluczył bo podłączyłem swój starty przez przejściówkę i efekt jest ten sam co na monitorze kolegi.

@edit

Możliwe, że problem z podłączeniem monitora przez przejściówkę jest spowodowany pobraniem sterowników ze strony AMD, a nie ze strony ASUSa? Sterowniki ze strony AMD 203mb, a ASUSa 286mb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do jutra komputer kolegi, ale na nowych sterownikach ze strony producenta monitor ciągle jakby był podłączany i odłączany. Po pobraniu sterowników ze strony asusa problem znikł tylko komputer nie chce się wyłączyć, tylko przycisk power "zamyka" system. Wróciłem do poprzednich sterowników (tych razem z kartą) i znowu wszystko ok, ale jak próbowałem zaaktualizować mu sterowniki do najnowszych czy to ze strony AMD czy ze stron ASUSa wtedy podczas instalacji AMD Sterownik ekranu wywala BSOD 0X00000116.

BlueScreenView podświetla na czerwono trzy pierwsze linijki : atikmpag.sys, dxgkml.sys, dxgmms1.sys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sterowniki w ten sposób, BSOD nie wyskoczył, ale pc nie chce się wyłączać. Tz na moim nowym monitorze wszystko normalnie działa, ale na startym który tak jak u kolegi podłączany przez przejściówkę najpierw jest długo zamykanie systemu, a potem tak jakby komp się zawieszał. Dopiero po przytrzymaniu przycisku power się wyłącza.

Na sterach ze strony AMD taka sytuacja jak wyżej, ale do tego dochodzi te ciągłe jakby podłączanie monitora, po odłączeniu od karty nie słychać już dźwięku, że coś podłączamy. Na sterach ASUSa tylko to co wyżej, a monitor normalnie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...