Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mentalmaste7

Uszkodzony dysk?

Polecane posty

W takim razie to niekoniecznie musi być problem sprzętowy, ale tak czy siak, zalecałbym przeprowadzić podaną procedurę (dysk może być jednak uszkodzony, poza tym może to być wina zasilacza, w tym również pojawienie się badów logicznych, sprawdź podłączenia, a najlepiej profilaktycznie wymień kabel SATA).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewnym forum przeczytałem że ten 2 blue screen kiedy zostanie uszkodzona porcja danych lub część kodu jądra,występuje on gdy sterownik urządzenia modyfikuje dane lub kod jądra systemowego,uszkodzony ram lub płyta główna

Komputer kupiłem składany prawie 5 lat temu więc przez ten czas wyżej podane podzespoły mogły się rzeczywiście uszkodzić.

Wcześniej myślałem że może to być wina zasilacza i dysku bo wszystko na to skazywało...po tym blue screenie moje wątpliwości się pogłębiły...będę w stanie sam to naprawić czy lepiej zawieźć go do znajomego informatyka? Jednak problem polega na tym że niedawno się przeprowadził i mieszka dość daleko a do serwisów komputerowych nie mam zbytniego zaufania.Po ostatnim blue screenie komputer chodzi już godzinę,dodam też że komputer długo się włączał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest najlepszy program do "przetestowania"dysku ? najlepiej łatwy w obsłudze...mam na myśli program który włączę zostawię na kilka godzin a on mi powie czy dysk jest uszkodzony...dodam też że wartość raw w liczbie sektórów niestabilnych wzrosła z 3 do 9.a ilość włączeń dysku wzrosła z 3670 do 3729...to chyba nie jest normalne :O

Edit:Teraz to już nie 3 ani 9 tylko ...A(czyli chyba 10)

Edit2:i znowu spadło do 9 ocb??? sektor sam z siebie nie może się naprawić

Edit3:I skoczyło do 11...nie ogarniam już tego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeśli to za trudne i wolisz od razu kupować nowy dysk... Tyle że bady logiczne (jeśli to takowe) nie powstają ot tak sobie, jeżeli np. powodem ich pojawienia się jest szwankujący zasilacz, na nowym dysku może zdarzyć się to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na forum nowy screen z CrystalDiskInfo, to być może znajdzie się jakąś zależność między tymi badami, a innymi rzeczami.

Na moje oko to nie dysk jest uszkodzony. Sektory za bardzo skaczą to w jedną to w drugą stronę. Raczej to coś innego jest uszkodzone (płyta główna, pamięci, wadliwy kabel lub zasilacz), a dysk po prostu obrywa ze względu na błędy w innym miejscu.

Masz może możliwość podłączenia dysku do innego kompa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tu nawet podmiana nie musi pomóc. Dysk do sprawdzenia na innym kompie i tyle. Coś gdzieś świruje. Mogą to być napięcia, może być kontroler, a może być elektronika dysku. Najpewniejsza metoda to sprawdzenie dysku na innym kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co świruje, jeśli dysk to owszem najpewniejsza, a jeśli nie, to nadal nie będzie wiadomo co (więc i tak trzeba będzie sprawdzić zasilacz). Tak czy siak najpierw bym jednak dysk przeskanował i wyzerował/zremapował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...