Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Professor

Komputer nie chce sie wlaczyc

Polecane posty

Mam powazny problem z komputerem. Po zaladowaniu Windowsa, zamiast ekranu logowania dostaje okno z bledem:

logonui.exe - bad image

C:\Windows\system32\DUI70.dll is either not designed to run on Windows or it contains an error.

Kiedy klikne ok, nie pojawia sie ekran logowania, a zostaje tylko czarny ekran i nie moge nic dalej zrobic.

To juz drugi raz ciagu miesiaca, kiedy pojawia sie ten problem. Za pierwszym razem nie mialem czasu na naprawianie tego, wiec po prostu przeinstalowalem system i nie zawracalem sobie glowy. Troche mnie dziwi, ze problem znow sie pojawia, bo system byl przeinstalowany nie dalej jak 3 tygodnie temu i nie mialem czasu go zasmiecic. Zainstalowalem tylko 2 gry i kilka niezbednych programow, jak Firefox i MS Office 2010. Do glowy przychodzi mi tylko problem z hardwarem, ale nie dodalem do komputera absolutnie nic nowego w ciagu ostatnich kilku miesiecy i wczesniej nie bylo problemu.

Probowalem uzyc system startup repair i memory diagnostics, ale to nie pomoglo. Z jakiegos powodu nie moge uzyc system restore - dostaje tylko wiadomosc, ze nie ma zapisanych punktow, z ktorych moglbym wczytac poprzednie ustawienia systemu. To o tyle dziwne, ze w ostatnich 3 tygodniach stworzylem ich co najmniej 4 (tak na wszelki wypadek).

W obu przypadkach problem pojawil sie w kilka dni po zainstalowaniu MS Office 2010 (wersja Home and Student), ale watpie, zeby to mialo cos wspolnego z problemami. Z bardziej 'niezwyklych' rzeczy, ktore wyczynialem na komputerze przychodzi mi tylko do glowy to, ze przez ostatni miesiac uzywalem Firefoxa z ponad 1000 zakladek w jednym oknie, ale komputer nie narzekal. Jeszcze wczoraj wlaczyl sie bez zadnych problemow, a przez caly dzien nie robilem na nim nic oprocz przegladania sieci i wylaczyl sie bez problemow.

System: Windows 7 64bit

Procesor: Phenom II x3 2.8ghz @ 3.4ghz

Karta: Nvidia GF650 (chyba wersja Ti, jesli dobrze pamietam)

4GB RAM OCZ

zasilacz OCZ 500W mod-extreme, czy jakos tak

plyta glowna MSi 770-c45

Czuje, ze moje umiejetnosci zasmiecania/rozwalania systemu osiagnely szczyt. System musze z reguly przeinstalowywac raz na rok, ale rozwalenie go w ciagu 3 tygodni i przy instalacji minimalnej ilosci software'u to moj rekord. Chyba, ze to jednak problem z hardwarem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu chkdsk /r c: dostaje kilka linijek informacji. W jednej z nich pisze, ze windows sprawdzil file system i nie znalazl zadnych problemow. Kilka linijek nizej pisze "Failed to transfer logged messages to the event log with status 50." Nie wiem, czy to ma jakies znaczenie.

Po napisaniu sfc /scannow dostalem wiadomosc "There is system repair pending which requires reboot to complete. Restart Windows and run sfc again." Po restarcie nic sie nie zmienia, windows uruchamia sie normalnie i znowu pojawia sie logonui.exe - bad image, zamiast ekranu logowania.

Nie wiem, jak 'obejsc' ten problem. Z tego co wiem, do Opcji odzyskiwania systemu moge sie dostac tylko i wylacznie poprzez system repair tools, wiec za kazdym razem kiedy uruchomie wiersz polecenia (i wpisze sfc /scannow) dostane informacje, ze komputer musi byc zrestartowany. Tak to przynajmniej rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie spróbuj użyć takiej komendy zamiast standardowego sfc /scannow:

sfc /scannow /offbootdir=c:\ /offwindir=c:\windows

Jeśli dysk systemowy ma inną literę w wierszu polecenia lub Windows jest w innej lokalizacji, to zmień ścieżki odpowiednio.

Po offbootdir ma być dysk, z którego Windows się bootuje, po offwindir ma być pełna ścieżka do Windowsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...