Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wuwu1978

Steam Green Light - propozycje gier na Steam, na które warto zagłosować

Polecane posty

Myślę, że taki temat jest bardzo pomocny i potrzebny, ponieważ nie dość, że dajemy szansę wypromowania się niezależnym deweloperom to również pokazujemy innym, na co warto zwrócić uwagę, na co warto zagłosować i czym warto się zainteresować przy ewentualnym kupnie.

O grach z tego tematu nie będą pisać (do czasu ;) ) wielkie serwisy internetowe, ani czasopisma. Niech ten temat będzie źródłem informacji dla osób lubiących proste produkcję, ale zarazem takie, w które włożono serce i pasję. Dajmy szansę się wybić produkcjom ambitnym, miodnym i grywalnym.

To lecimy :) .

Moja propozycja na początek to Quest Run: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=155900272&searchtext=questrun

Pozycja łącząca gatunki RPG, strategię i trochę grę logiczną. Dla mnie cudo i chciałbym, żeby ta gra ujrzała światło dzienne.

Macie jakieś swoje propozycje?

Moderatora uprzejmie proszę o zatwierdzenie tematu :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sterty gier umieszczonych w mojej kolejce wygrzebałem parę tytułów.

Steam Marines - rogalik, w którym kierujemy drużyną na statku kosmicznym. Okazało się, że gra jest dostępna za darmo, więc zobaczę, czy warto było zagłosować.

Grimm - przygodowa gra akcji, w której odwiedzimy światy znane z bajek takich jak czerwony kapturek. Tylko nie przeprowadzamy za rączkę naszą postać (choć byłaby to miła i oryginalna odskocznia od gier, w których to my jesteśmy prowadzeni za rączkę trollface.gif). Grimm pokaże nam mroczną stronę tych powieści, gdyż twórcy uważają, że przez lata ich prawdziwe znaczenie zostało zapomniane. Gra ma zostać podzielona na 23 epizody, każdy będzie trwał około 30 minut. W sumie tylko tyle wyczytałem. Najbardziej urzekła mnie oprawa wizualna, co ciekawsze, nie umiem wytłumaczyć dlaczego. lol.

Mousecraft - polska gra logiczna, w której pomagamy kociemu naukowcu w badaniach prowadząc ślepe myszy do serka. Pola testowe oczywiście są nierówne, a na nasze objekty laboratoryjne czekają po drodze niespodzianki, więc należy zadbać, aby mogły nacieszyć się jedzeniem, ustawiając i usuwając kloce rodem z terisa.

Rodacy udostępnili fazę alpha za darmo na swojej stronie, dodatkowo można ją kupić za "co łaska", wtedy otrzymamy w dniu jej przejścia przez greenlighta klucz steam.

BTW: O tej grze było w newsach na stronie CD-Action, która z waszych nominacji była? Szach mat chytry_prosty.gif

Nie, no kolejny majnkraft? Poważnie na to zagłosowałeś? Rozumiem, że każdy ma swój gust, ale takich gier jest już trochę na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Steam Marine zapowiada się całkiem ciekawie i właśnie na niego zagłosowałem :) .

Co do MouseCraft to gra jeszcze zanim pojawiła się na Steamie (bo to jest tylko kwestia czasu)już stała się hiciorem. Pomysł, na który nikt wcześniej nie wpadł, świetna grafika i mam nadzieję niezła miodność. Głos na tę produkcję został przeze mnie oddany już dawno.

Lubro? Zagłosowałeś na Victory: The Age Of Racing? Ponoć będzie grzebanie w bolidach, masa części, tryb kariery, punkty doświadczenia, a nawet questy. Gra w zamyśle stworzona pod model biznesowy "Free To Play". Czy to dobrze, czy źle? Oceni historia :trollface:.

Link: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=97896468&searchtext=victory .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam iż fajne są tam dwie gry, stategie które moim zdaniem nie chcą być docenione przez Steama. Chodzi o Masters of the world czyli geopolitical 3. Bardzo ciekawa symulacja całego Państwa mega rozbudowana i stąd dość skomplikowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jakbym czytał w Twoich myślach, bo głos na Next Car Game oddałem dosłownie 5 minut temu (nie czytając tego wątku :) ), bo gra zapowiada się całkiem ciekawie, a zwłaszcza motyw z odrestaurowywaniem starych wraków i własnoręcznym przygotowywaniem ich do wyścigów.

Ale posta piszę z innego powodu. Odkryłem grę-perełkę, której twórcy wpadli na niespotykany wcześniej pomysł, jeżeli chodzi o mechanikę. Mowa o grze AdventurOS. Te ostatnie litery tytułu są celowo napisane dużą czcionką. Dlaczego? Ponieważ w tym miksie gry przygodowej, platfromówkowej i RPG cały świat gry jest tworzony na podstawie plików i katalogów! Tego jeszcze nie grali. Jeżeli do katalogu z grą dorzucimy jakiś plik tekstowy lub Excela, to rozgrywka będzie zupełnie inna. Mamy potwory, bossów, loot, drzewko skilli, questy, a zegar systemowy będzie miał wpływ na dzienne i nocne eventy!

Głosujcie, bo warto: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=176185396 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Real World Racing!

Old-school (ish) top-down racing game.

Trasy w prawdziwych lokacjach stworzone na podstawie zdjęć lotniczych. Całkiem interesująca fizyka (sam fakt, że w tej grze jest coś takiego jak fizyka jest interesujący). Sporo samochodzików. Masa zawartości. Gra dostała już wersję 1.0. Jest na stronie producenta (15 dolarów, klucz Steam po tym jak dostanie się na usługę Valve) oraz na GMG (teraz w promocji za 7,5 dolara + kod na dodatkowe 25% + można zbić cenę na kiedyś zakupionych grach z GMG - sam dostałem za $4,62).

Parę miesięcy grałem w demo - pokochałem. Dzisiaj kupiłem pełną - kocham jeszcze bardziej. Najlepsza samochodówka jaka wyszła w tym roku. #truthfact

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna gierka, która tak zalatuje "old schoolem", że już bardziej chyba nie można :) . Cloaks & Spells wygląda na żywcem przeniesioną z jakiegoś Commodore 64. Grafika, dźwięk, ogólny gameplay - jakby się człowiek przeniósł w czasie do lat 80-tych ubiegłego wieku.

Gra typu "platformówka", ale z elementami RPG, przez co całość prezentuje się bardzo interesująco. Ja już zagłosowałem :) : http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=93032551&searchtext=cloaks .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Roman Conquest zapowiada się na niezłe połączenie gry strategicznej z platformówkową mechaniką. Wygląda to naprawdę nieźle i chętnie bym coś takiego ograł. Taka strategia z widokiem "z boku", w czasach starożytnego Rzymu: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=192155329 .

Ja już zagłosowałem :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że Wings - Remastered Edition dostał się na Steam Green Light, to uznałem za obowiązek oddać swój głos na kultową grę, której korzenie sięgają Amigi 500.

Świetne połączenie gry akcji z elementami RPG i strzelanki, a do tego wszystko okraszone świetną historią, rozgrywaną przez ponad 200 misji na przestrzeni pierwszowojennego konfliktu. A to wszystko okraszone klimatyczną muzyką.

Ponoć ulubiona gra Smugglera, więc tym bardziej warto oddać na nią głos ;) .

Ja już się nie mogę doczekać wersji finalnej.

Link: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=195173821&searchtext=wings .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...