Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

darktangram

Rozwiązany: Problemy z grami (grafika?)

Polecane posty

Witam. Mam problem, mianowicie przy grach takich jak najnowszy Tomb Raider czy Dead Space 3, dzieje się sytuacja następująca: pogram kilka minut, gra się wyłącza z komunikatem "program przestał działać", a w najlepszym wypadku pokaże się czarny obraz, po czym gra wróci do poprzedniego stanu (zachowuje się tak, jakby chciało rozdzielczość zmieniać), jednak dzieje się to na tyle często, że płynna rozgrywka nie jest możliwa. Czasem, (choć rzadko) pojawiają się artefakty, taka kratka na cały ekran. Dodam, że problem nie występuje w takich grach jak PES 2013 czy Rollercoaster 3.

Sterowniki do grafiki mam najnowsze (314.22). Czy to właśnie karta moze być winna?

EDIT: bylbym zapomnial: procesor Athlon X2 7550 2,5 GHz, GF 9600GSO TOP , 3GB RAM DDR2, zasilacz Amacrox 400W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiepsko. Spróbuj odpalić jakąś wymagającą grę, np: Battlefield 3. Po godzinie grania pomacaj (delikatnie!) kartę graficzną i wysuń wnioski. Również jak masz czas, możesz ją wyjąć z komputera i obejrzeć dokładnie, czy nigdzie nie jest osmolone ani innych niepokojących śladów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też uczynię. Jednak problem polega na tym, że nawet jakbym miał BFa 3, to sądzę, ze nie pograłbym w niego dłużej niż 5 min. ;) Tomb Raider i DS3 to chyba wystarczające obciążenie.

Na jakiej podstawie mam stwierdzić, ze karta się za bardzo nagrzewa? Bo swego czasu niejakie GTXy 480 rozgrzewały się do temparatury wrzenia i to było jak najbardziej w porządku. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem chłodzenie karty (a było z czego...). Jest znacznie lepiej, pograłem właśnie cała godzinę w Dead Space'a 3, co wcześniej było niemożliwe. Nie jest jednak perfekcyjnie, 2x w ciągu tej godziny gra tak jakby chciała zmienić rozdzielczość, na chwilę pojawił sie ten kratkowaty artefakt, poza tym problemów brak. Przynajmniej teraz jakoś da się grać... Problem jednak nie został doszczętnie wyeliminowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...