Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iSoyer

Instalacja Windowsa przez WINE na Debianie

Polecane posty

Cześć,

nie wiedziałem gdzie temacik założyć więc dałem go tutaj. Mam problem gdyż mam lapka gdzie nie ma bootowania z USB i nie działa napęd a chcę wgrać Windows XP . I chciałem to zrobić przez WINE i mam pytanie czy da się tak ? Bo próbowałem wcześniej przez tftp wgrać ale bez skutku więc pomyślałem że wgram Debiana (dysk dałem do lapka drugiego bo Debian jest uniwersalny i wgrałem) i potem jakoś XP ale nie wiem czy to ma szanse na powodzenie. Dodam że nie mam żadnych przejściówek żeby dysk od lapka podłączyć do PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej by było jakbyś po prostu pożyczył od kogoś napęd (popytaj znajomych).

Ja widzę trzy wyjścia "na około":

1. Spróbować odpalić instalację z USB za pomocą bootloadera Linuksa.

Instrukcję jak dodać do GRUBa opcję, która przekieruje Cię do okna wyboru napędów znajdziesz tu:

http://cutecomputer....m-through-grub/

Można też ustawić wpis kierujący na pena z instalką Windowsa "na chama" (chainloader powinien zadziałać jak należy).

2. Utworzyć małą partycję, skopiować na nią za pomocą dd obraz płyty Windowsa i odpalić to z bootloadera Linuksa. W sieci są poradniki, niestety wszystko jest mocno zależne od tego jaki masz bootloader.

3. Możesz spróbować przeprowadzić instalację z dysku twardego, na którym docelowo ma stanąć system. Potrzebujesz tam partycji ~1GB, którą przygotowujesz tak, jak przygotowuje się USB z których instaluje się XPka (w necie jest mnóstwo poradników). Jest to jednak opcja bardzo naokoło i może to być bardzo skomplikowane (zwłaszcza, jeśli nie chcesz stracić dostępu do Linuksa). Poza rzeczami standardowymi dla instalacji z USB najpewniej będziesz jeszcze musiał pogrzebać trochę w bootloaderze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta pierwsza opcja może być w porządku bo mam GRUB-a tylko to chyba się odwołuje do płyty CD ale tak myślę że z penem to się może udać. Dzięki za pomoc. Proszę nie zamykać jeszcze tego tematu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...