Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zbigniew_dratewka

Sterowniki - pytania, problemy, skąd pobrać itd

Polecane posty

Witam . W temacie o problemach , zawieszkach itd opisałem ciekawy problem z brakiem dźwięku . Około 24 strony . Może ktoś miałby inny problem . Ale postanowiłem że zainstaluję najnowsze stery do karty muzycznej zintegrowanej z płytą główną GIGABYTE GA-G33M-S2 G33 VGA SATA GBLAN uATX . Wszystko co znalazłem to stery ale pod Viste a ja mam XP i w tym właśnie problem bo ja mam XP . Pomóżcie proszę bo grać w CoDa 4 przez neta bez dźwięku to nie frajda ...

Zmieniam nazwę tematu i od tej chwili jest to temat ogólny na wszystkie pytania odnośnie sterowników.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z modemu Globesurfer ICON - działa mi on bez problemów na Linuxie Ubuntu. Lecz używam też od czasu do czasu Windowsa XP (gry..) i muszę zainstalować na nim internet. Razem z modemem dostałem ładną płytkę z oprogramowaniem Business Everyware. Oprócz tej aplikacji płytka zawierała sterownik do "Data Interface". Niestety zgubiłem ową płytę.

Wpisanie w google nic mi nie daje. Zapewne Windows przez menadżera urządzeń ściągnął by go - ale przecież nie mam internetu Ekhm...

Mam Windowsa XP z service packiem 2 i poprawkami z najnowszego Autopatchera.

Naprawdę nie wiem co z tym zrobić. Jeśli będą potrzebne jakieś dokładniejsze informacje na temat tego Data Interface to dostarczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem sterowniki do karty radeon x800 pro i Windows nie chce się włączyć. Tzn. włącza się ale po ładowaniu jest cały czas ciemny ekran. Tryb awaryjny też nie chce się uruchomić, jest ciemny ekran. Pisze z drugiego dysku na którym Windows działa i mam dostęp do tego z którego sterowniki zostały wyinstalowane. Co zrobić żeby to naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIemczyk -> A próbowałeś pobrać ten business everywhere link?

Poza tym znalazłem PDFa, w którym wsio jest opisane, powinno Ci pomóc link2

mar -> Próbowałeś przy starcie komputera wdusić F8 i wybrać "ostatnia dobra konfiguracja" (czy jakoś podobnie to brzmiało)? Jeśli to nie przejdzie, to widzi mi się w zasadzie tylko tryb naprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich działających ustawieniach nic sie nie zmienia tzn. nadal włącza się Windows ale nie widać obrazu. Jak się wchodzi w tryb naprawy? Przez płytę bootowania Windows? Co tam trzeba zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przez płytę windows. Odpalasz instalator i zaraz na starcie zostaniesz spytany, czy chcesz naprawić system - to nie tu. Idziesz dalej, aż instalator wykryje obecny system i wtedy znów zostaniesz spytany, czy naprawiać. Tu się zgodzisz i system odnowi pliki systemowe oraz część ustawień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem naprawę systemu, instalator skopiował pliki, po uruchomieniu komputera ładuje się taki pasek jak przy uruchamianiu Windows potem pokazuje się niebieski ekran z napisem "Instalator ponownie uruchamia komputer......" czy coś w tym stylu. Przez 20 min się nic nie dzieje

więc w końcu wcisnąłem reset i znowu robi się to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Ostatnio robiłem format dysku. I teraz jak chce zainstalowac niektóre sterowniki do płyty głównej to nie da rady. Nie wiem czemu. Przy instalacji ster. audio wyskakuje taki błąd: "Pliki sterownika audio nie obsługują osprzętu tego komputera.

Uwaga: Jeżeli odinstalowano oprogramowanie audio bez ponownego uruchomienia komputera, należy zrobic teraz go uruchomic ponownie, a następnie uruchomic ten program instalacyjny."

Innych sterowników też się nie da zainstalowac. Moja płyta główna: P5VD2MX P5V-VMDH

Tak pisze na płytce.

Help :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam [chyba] maly problem z catalystami. sciagam sobie np. wersje 8.4

usuwam stare, restart kompa instalacja...wlaczam 3dmark06, po tescie na stronie w odpowiedniej zakaldce mam wersja sterownikow 6.14.xxx

;/

to tylko takie bledny odczyt wersji czy nie dzialaj te stery? mam tak ze steramni od wersji 8.2 [a dokladniej od czasu zlozenia nowego kompa]. opcja sprawdzania aktualek programow z bitcometa tez wyrywa wersje 6.14 i 'zaleca sciagnaiecie 8.4'....

screen

http://img159.imageshack.us/img159/2978/catalystqi9.jpg

a to tez ciekawe

http://img508.imageshack.us/img508/51/catalystyz2.jpg

mam 8.4....przynajmniej takie ostatnio instalowalem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias -> Wszystko jest ok. Zobacz sobie, co pokazuje Ci catalyst control center - Driver Packaging Version 8.4..., a poniżej 2D Driver Version 6.14..., czyli to jest to, co pobrałeś. Jeśli chcesz mieć pewność użyj programu driver cleaner i wtedy jeszcze raz zainstaluj najnowsze sterowniki.

A przy okazji przypominam, że raczej nie należy cytować ostatniego postu w temacie, jest to zbędne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo z podanego linka sciagnalem te stery:

Realtek High Definition Audio Driver

Intel INF Drivers for 945/955/965/975/Q3x/P3x/G3x/X3x Chipsets

dla Win XP (mam XP prof) i dźwięku nadal nie mam. Mam glosniki Creative Inspire T3100- na stronie C nie ma zadnych sterow do tych glosnikow. Ktos sie domysla o co biega, bo mi juz mozg wysiada?

Mam tylko szum w glosnikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze: sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowałeś?

Jeśli to te 'Intel INF Drivers for 945/955/965/975/Q3x/P3x/G3x/X3x Chipsets' sa, to tak, zainstalowalem. A plytki nie mam do glownej bo sie zapodzialy w drodze.

Dobra, mam dzwiek, po prostu znalazlem w obudowie kilka kolejnych wejsc na glosniki :P o ktorych istnieniu nie wiedzialem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kartę SHAPPIRE Radeona HD 2900 Pro gdy mam zainstalowane obojętnie jakie sterowniki do grafiki ( czy są to standardowe czy nowe 8.4 ) one sie włanczają tylko po pierwszym uruchomieniu po zainstalowaniu ich a nie ładnie muwiąc [beeep] zbita za chiny nie chcą sie włączyc gdy probuje wyskakuje mi następujący błąd http://img108.imageshack.us/img108/5649/problemac4.jpg

post-46183-1209210966_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie i rozumienie po angielsku się przydaje. Tak jak pisałem w innym wątku wystarczy czy ściągniesz

sam sterownik. Na stronie AMD wybierasz display driver only i go instalujesz. Cały pakiet wymaga .net framework

2.0 który możesz zainstalować np przez windows update albo ściągając ze strony microsoftu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...