Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

slowsmoke

Rozwiązany: Głośna karta graficzna

Polecane posty

Witam

Gdy gram w CS:Global Offensiv karta Gigabyte 7950 wydaje dziwne dźwięki. Jakby prędkości wiatraków ,się często zmieniały z b.wysokich na niskie. Wcześniej na Radeonie 5970 było to samo. I to tylko w tej grze. Sleeping Dogs ładnie ciągnie na fulla i cisza jest ,jak odpale globala hałasuje strasznie. Wiecie od czego to może być? Może coś w ustawieniach jest tak ,że źle współpracuje z grafą? Jest jakiś program do regulacji obrotów kartą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem winowajce. Po włączeniu synchronizacji pionowej w grze ,te "dźwięki ustały" (zmieniłem na podwójne i potrójne bufrowanie ,czy jakoś tak tongue_prosty.gif). W ustawieniach na karcie mam wyłączoną synchronizacje. Jakieś sugestie? Przy włączonej synchro. nie da się grać praktycznie ,bo ogranicza ją 60fps ,a bez synronizacji mam 250-280.

I jeszcze jedno. Po włączeniu tego programu MSI ,odpaliłem globala pograłem z 15 minut i sprawdziłem obroty wentyli. Były straszne różnice w prędkości, paski praktycznie w ogóle nie były w poziomie tylko ciągle w górę i w dół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro synchronizacja pomaga to po prostu cewki piszczą. Dość często się zdarza jak karty generują bardzo dużo klatek na sekundę. Wiele z tym nie zrobisz poza włączeniem vsync. W sumie skoro masz monitor z odświeżaniem 60Hz to nie wiem, po co Ci 250-280FPS - monitor i tak tylu nie wyświetli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ,że jest kolosalna różnica w wyświetlaniu 60fps, a 250. Nieraz tekstura się nałoży ,ale nie o grafikę mi chodzi w globalu. W tej grze najważniejsze to szybkość reakcji i przy 60fps'ach nie da się grać. Czyli te piszczące cewki to nic złego, i przy kilkunastogodzinnych sesjach nic się nie stanie? Może da się je jakoś posmarować czymś ,albo oddać na gwarancje ,i trafi mi się lepsza sztuka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...