Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Haxigi

Rozwiązany: Problem z ATI 9550, sterownikami i windowsem XP.

Polecane posty

Witam. dziwna przypadłość. Znajoma podrzuciła mi komputer do naprawy. Objaw to brak obrazu na monitorze. Sprawdzam i okazało się, że stara karta graficzna (też 9550 128mb) nie działa. Wsadziłem tę samą kartę ale 256 mb i obraz jest, ale windows nie chciał się załadować. Dobra, to żeby nie straciła dane naprawiłem windowsa z instalatora. Wszystko się odpaliło, ale muluło niemiłosiernie.

Format dobry na wszystko i tym razem mnie nie zawiódł, ale gdy już do szczęścia i w pełni sprawnego systemu wystarczyło wgrać stery od grafiki, pojawił się problem.

Bez sterowników komputer działa, ale wiadomo klatkuje trochę.

Po wgraniu sterowników (nowo pobranych ze strony amd, albo stare omegi), komputer ma problem z kolorami (8bit w ustawieniach, a wyświetlają się 32 bity, po zmianie na 32bit czarny ekran i robi się 8bit), procesor jest obciążony w 100% procesem od sterownika i co chwile ma zacinki.

Ktoś wie co z tym fantem zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat sterowniki Omegi powinny pomóc, ale tak się nie stało.

Całkiem możliwe, że problem leży w płycie głównej. Upewnij się, że masz dobre sterowniki do niej (ze strony producenta).

Bez sprawdzenia karty graficznej na innym kompie z WinXP to się nie dowiesz czy problem leży w karcie, czy w płycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...