Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

VirteqPL

Niezadowalająca wydajność nowego komputera

Polecane posty

Witam !

Mam pewien problem . Kupiłem sobie ostatnio nowy komputer : Procesor - AMD Phenom II x4 965 3.40 Ghz , karta graficzna - GTX 650 , 8 GB RAM , Windows 7 64 bit. Zainstalowałem grę Battlefield 3 , z nadzieją , że pójdzie mi na przynajmniej wysokich ustawieniach graficznych , gdyż oglądałem na YouTube wiele filmików na których ludzie grali na moim komputerze na Ultra ust.graf z ok. 50 paroma fpsami , lecz ta gra chodzi mi tylko na średnich i nie mam nawet stałych 60 fpsów . Czy mam coś może z komputerem , albo czy na YouTube oszukiwali ludzi z tymi filmikami ?

Proszę o odpowiedź , i z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki , a zasilacz ma 350 W .

Tego phenka i 650 byś musiał podkręcić.

A masz może jakiś poradnik jak to zrobić ?

Zasilacz podaj i sprawdz czy masz najnowsze sterowniki wgrane do karty graficznej. Z tego co mi wiadomo nie jest to zbyt wydajna karta.

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki , a zasilacz ma 350 W .

Aha , nie wiem czy to coś da , ale ten procesor to Black Edition jest ( AMD Phenom II x4 965 BE 3.40 Ghz ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , dziękuję za zaangażowanie :)

Aha , gdy gram w Fallouta New Vegas , to często mi klatkuje , czy to na wysokich czy niskich ustawieniach , albo mój kolega ma starszy zastępczy komputer i gra w sleeping dogs na średnich ust.graf i ja gram na takich samych ustawieniach bo na wysokich kamera postaci chodzi mi z opóźnieniem . Czy to nie jest dziwne ? Albo wbiłem się na minę z tym komputerem :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proc się nie przegrzewa?

Ściągnij program occt i zrób cpu test z małym setem danych na 15 minut.

Wybrałem zakładkę CPU : OCCT i włączyłem to na 15 min tak jak napisałeś . Gdy ten test się skończy to na co mam zwrócić uwagę , i jak poznać czy może mi się procesor przegrzewa ?

Dostałem jakieś screeny . Przesłać je ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego seta , to jak go ustawić . Jak możesz to napisz mi w co mam wejść i co ustawić , bo widzę , że jesteś ogarnięty w tych tematach a ja nie za bardzo :/ Byłbym wdzięczny .

W #Core 0 , 1 , 2 ,3 mam 67 C na małym secie . A ten mały set to jak dobrze rozumiem to jest ten " mały zestaw danych " .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podawane maksimum (62 stopnie) jest dla powierzchni procesora. Na rdzeniach może być więcej, zatem nie można stwierdzić, czy procesor się przegrzewa (nie wiemy, jaka jest temperatura ogólna, ani też tego, czy wystąpiło podczas testu obniżenie taktowania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam montowałeś komputer lub ktoś kogo znasz? jeżeli tak to jeśli użyliście pasty termoprzewodzącej dodanej przez prodcenta to wypadałoby ją zmienić. Nawet jeśli procesor sie nie przegrzewa bo pewnie i tak by zaczął, a jeśli się własnie przegrzewa bo nie nie jestem pewien co do temperatur pracy phenoma II to powinien przestać jeśli to w nim leży problem. Widzialem test gdzie na boxowym chlodzeniu kręcili je ponad 3,8Ghz stabilnie więc powinien działać bezproblemowo na chłodzeniu od producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj screena pokazującego taktowanie procesora w czasie testu (frequency MHz). Poza tym, uruchom też program SpeedFan i również wrzuć obrazek (ma on być wykonany podczas testu - powiedzmy - w dziewiątej minucie, a nie po jego zakończeniu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam montowałeś komputer lub ktoś kogo znasz? jeżeli tak to jeśli użyliście pasty termoprzewodzącej dodanej przez prodcenta to wypadałoby ją zmienić. Nawet jeśli procesor sie nie przegrzewa bo pewnie i tak by zaczął, a jeśli się własnie przegrzewa bo nie nie jestem pewien co do temperatur pracy phenoma II to powinien przestać jeśli to w nim leży problem. Widzialem test gdzie na boxowym chlodzeniu kręcili je ponad 3,8Ghz stabilnie więc powinien działać bezproblemowo na chłodzeniu od producenta.

Nie , komputer kupiłem gotowy z komputronika .

Daj screena pokazującego taktowanie procesora w czasie testu (frequency MHz). Poza tym, uruchom też program SpeedFan i również wrzuć obrazek (ma on być wykonany podczas testu - powiedzmy - w dziewiątej minucie, a nie po jego zakończeniu).

W co mam wejść aby rozpocząć ten test ? Pytam się bo nie znam się na tych programach :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Chieftec 350 W

W kwestii formalnej - czy dodatkowe zasilanie do karty jest podłączone? Mam co do tego małe wątpliwości, albowiem praktycznie jedyny obecnie dostępny w sprzedaży Chieftec 350 W (model GPA, wątpię by tam dali jakiś inny) nie posiada odpowiedniego złącza, a ilością molexów też nie grzeszy.

Nie , komputer kupiłem gotowy z komputronika .

Prawdę mówiąc, źle zrobiłeś kupując gotowca. Problemy mogą wynikać z niezbyt dobrej jakości podzespołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Chieftec 350 W

W kwestii formalnej - czy dodatkowe zasilanie do karty jest podłączone? Mam co do tego małe wątpliwości, albowiem praktycznie jedyny obecnie dostępny w sprzedaży Chieftec 350 W (model GPA, wątpię by tam dali jakiś inny) nie posiada odpowiedniego złącza, a ilością molexów też nie grzeszy.

A jak to można sprawdzić , czy mam dodatkowe zasilanie do karty podłączone ? I czy powinienem kupić nowy - lepszy zasilacz ? Szczerze mówiąc to dopiero zaczynam uczyć się o komputerach bo bardzo mnie to interesuje , tak jak gry , dlatego proszę o wyrozumiałość z powodu tylu pytań z mojej strony :)

To jest mój komputer : http://www.komputronik.pl/product/168026/Komputery/Komputery_PC/Komputronik_Sensilo_MT_145_F028_V3.html

Czyli powinienem dać komputer jakiemuś informatykowi aby przesmarował ten procesor , aby się nie przegrzewał , i później kupię jakiś dobry zasilacz . To rozwiąże chociaż trochę mój problem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...