Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackhand

Programy do nagrywania płyt CD/DVD - problem

Polecane posty

No więc tak, mam pewien problem z programami do nagrywania. Ale po kolei - obecnie używam Nero Express 6 (który był dołączony do mojej nagrywarki DVD) oraz CDBurner XP Pro (v. 3.0.116). Obydwa programy mają problemy z polskimi znakami - np. zamiast "ż" po nagraniu płyty wyświetla się odwrócony "do góry nogami" pytajnik i oczywiście Winblows stwierdza, że plik/folder nie istnieje/jest uszkodzony. CDBurnera mam w wersji angielskiej, a Nero - w jakiejś pół na pół - launcher (Nero SmartStart) i pomniejsze aplikacje (CD-DVD Speed i DriveSpeed) są po polsku, a cała reszta (w tym Nero Express i cały help) - po angielsku. Z poprzednią nagrywarką (CD-RW) nie miałem takiego problemu (używałem jakiejś podwersji Nero 5), polskie znaki były "wypalane" prawidłowo.

Nie jest to jakiś poważny problem, ale nie da się ukryć, że dosyć upierdliwy - jeśli ktoś znałby rozwiązanie, to byłbym wdzięczny, gdyby się nim ze mną podzielił :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też korzystałem z CD Burnera i miałem ten sam problem. Z tego co widziałem, to jest nowsza wersja już (v4), może warto sprawdzić?

Z nero nie miałem nigdy problemów, ale dawno temu z niego zrezygnowałem, ze względu na jego "ciężar" w systemie. Poza tym to ma być program do nagrywania, a nie all-in-one, nie lubię tego w nero.

Sam korzystam z ashampoo burning studio 6 (było w PCWK 4/2007) i jestem bardzo zadowolony. Jedyne co zmieniłbym w tym programie, to dodanie możliwości przenoszenia katalogów w projekcie - teraz trzeba skasować to co się źle wrzuciło, przejść do właściwego foldera i jeszcze raz wrzucić - wydaje mi się to dość marginalnym problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick Wazalski

To na pewno nie kwestia wersji językowej programu do nagrywania - ten Nero 5 też był po angielsku (o czym zapomniałem wspomnieć), a problemów z polskimi znakami nie miał.

wies.niak

Dzięki, spróbuję z "czwórką", mam nadzieję, że będzie potrafiła nagrywać DVD wielosesyjne (głównie z tego względu zainstalowałem CDBurnera, bo Nero, którego dostałem z nagrywarką potrafi nagrać tylko wielosesyjne CD :lol:), bo nieraz ludzie potrafią nieźle namieszać z kolejnymi wersjami swoich programów i z wygodnego narzędzia zrobić nieużyteczną kaszanę (tu pozdrowienia dla twórców pewnego edytora HTML, który został w którejś z kolei wersji tak dobajerowany, że nie nadawał się kompletnie do niczego :().

EDIT

Na "dzień dobry" nowa wersja CDBurnera skopała mi płytkę wielosesyjną zaczętą w poprzedniej wersji - z poziomu Eksploratora nie widać teraz na niej żadnych plików, ani z jednej ani z drugiej sesji. Nero coś tam widzi, ale z jego poziomu nie idzie się do nich dobrać :((dodatkowo CDBurner przy próbie kontynuowania płyty zgłasza komunikat o błędnym znaczniku UDF i o tym, że nie udało się zaimportować sesji, zaś Nero po kliknięciu na "disc info" pokazuje jedną sesję jako ISO9660/Joliet a drugą jako UDF/ISO9660 xD).

Ech, chyba wrócę do poprzedniej wersji, jeśli ta ma mi wycinać takie numery :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie wypaliłem kompilację na CD-RW i pod koniec otrzymałem komunikat, że wystąpił jeden błąd, po czym komunikat, że kompilacja została wyplona pomyślnie. Zaraz włączyła się weryfiakcja CD - także pomyślna. Zmieniłem napęd i skopiowałem wszystko bez problemów. Powinienem się obawiać jakiś problemów z odczytem tej sesji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przejdę od razu do rzeczy. Czasami zdarza się, że podczas nagrywania płyty (w programie nero 8.0.) dvd-rom (iso) (nagrywam głównie filmiki amatorskie, a ich formaty to avi i mov jakby to było do czegoś potrzebne) zdarza się, że mam błąd podczas weryfikacji kompilacji. W logu mi pisze, że burn process completed, a chwilę potem podczas weryfikowania mówi mi, że "read error from sector 0 to 1055" lub coś w tym klimacie (liczby się na pewno zgadzają), po czym przerywa dalszą weryfikację.

Czym ten błąd się charakteryzuje i co to oznacza? Sprawdziłem płytę i każdy plik da się otworzyć (nie ma różnic w długości otwierania) i wszystkie pliki da się przegrać na dysk. Więc o co chodzi? Jak jest jakiś błąd (i to na samym początku) to chyba znaczy, że coś nie tak? Nie mam niestety drugiego napędu dvd, tudzież nagrywarki, by sprawdzić czy są problemy z odtwarzaniem na napędach innych marek.

A... płytka na którą nagrywałem to Sony DVD+R (białe z małym napisem accucore). Prędkość zapisu 8x (max dla płytki to 16), więc nie byle jaka płytka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...