Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gokus1452

VTX HD 4850 i e7200 - male ilosci fps

Polecane posty

setup:

CPU: C2D E7200 @ 2,53GHz

GPU: VTX HD4850 GDDR5 256 bit @ 690/900 (podkrecenie dalo mi z 4 fps jakos)

RAM: GoodRAM 2GB 667MHZ CL5

MOBO: 4CoreDual-Sata2 R2.0 (moja karta w tej plycie chodzi w trybie 4x, ale jest to spadek wydajnosci o 15%, czyli ze w sumie mozna porownywac do 5750, ale o tym nizej)

zasilacz: http://www.modecom.pl/feel_500_active_pfc/feel/zasilacze/zasilanie/produkty/

HDD: SAMSUNG SP1203N (ma 1 bad sektor, smart "nie dziala" - dysk na prawde jest wolny..)

Windows 7 Ultimate 64 bit

temperatura gpu jest standardowa dla tej karty, dobija do 80 - mam otwarta obudowe, przy zamknietej dotykajac obudowe juz parzy.

CPU dobija do 70

sterowniki ktore mam to 12.3,

probowalem te najlepsze dla tej karty - 11.11, to mi sypalo artefaktami, po restarcie kompa wszystko ok.

jak zmienilem na 12.3 byl wzrost fps

tu moj wynik w heaven benchmarku:

http://i.imgur.com/hfgDE.jpg

tutaj na innej konfiguracji, wziety z innego forum:

http://obrazki.elektroda.pl/2686085900_1325537414.jpg

nie wiem czy jest sens wstawiania screenow z HDTune, jak przerzucam jakis wiekszy plik z partycje na partycje to z transferu 25 mb/s spada do 4,5mb/s.. czy to az tak wplywa na wydajnosc w grach?

w Race Driver GRID HD 4850 GDDR3 ma 75 fps srednio na full 1280x1024(wynik z benchitu), ja mam min. 35 fps i max 55

wiedzmin 2 chodzi na ultra z wylaczonym uberprobkowaniem itd. tylko czasem sie przytnie zeby sie zaladowalo cos, tak to nie tnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

windows po formacie ciagle mi spamowal bledami zebym robil backup danych, ten bad sector pokazal mi sie jakos z 2 lata temu(:P) sprawdzilem w everescie, hdtune i jest to samo. w kazdym razie ladowania sa na prawde wolne

nie moge teraz sprawdzic przez mhdd, dysk i tak wymieniam zaraz gdzies na poczatku nowego roku

chce tylko wiedziec - duzy ma wplyw ten dysk na wydajnosc? mapy w wiedzminie 2 potrafia mi sie 45 sec ladowac, ale nie wiem jak to sie na fpsy przeklada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Race Driver GRID HD 4850 GDDR3 ma 75 fps srednio na full 1280x1024(wynik z benchitu), ja mam min. 35 fps i max 55

Dwie małe uwagi:

1) Porównywanie "w testach karta X ma tyle a tyle fps" jest niezbyt poprawne. Większość testów w sieci odbywa się z użyciem mocniejszych od E7200 procesorów (w przypadku tego konkretnego na benchit jest to czterordzeniowy Core 2 Extreme QX9650). Radzę się za bardzo testami nie sugerować.

2) Sprawdziłbym kompa na jakimś markowym zasilaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik moze nie jest profesjonalny, ale jest tutaj ten sam procesor podkrecony tylko do 3ghz, 4gb ram, karta ktora jest gorsza od mojej, i nadal wyciaga o 20 fpsow wiecej niz ja.. :o

mam maly dysk i na kazdej partycji nie mam wiecej niz 2gb wolnego, ale czy to az tak mi ma podjadac wydajnosc..

Zapoznaj się z zasadami wstawiania filmików. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 1440x900, u niego 1280x1024 - czyli praktycznie to samo

Na filmiku jest tylko 1024. Miałbym problem z ustaleniem czy autor miał na myśli 1280x1204 czy np. 1024x768, ale mniejsza z tym.

Ważniejsze:

- kręcony procesor robi swoje,

- u Ciebie kłopoty może powodować kiepski zasilacz,

- jeśli ten SMART jest prawdziwy, to z dysku nic dobrego nie będzie.

Najlepiej byłoby wszystko sprawdzić na porządnym zasilaczu oraz sprawnym twardym dysku.

Mały offtop:

Z braku posiadania pełnej wersji Grida zapuściłem na swym kompie demo. Konfig w profilu, jakby komuś nie chciało się klikać - gorszy procek (Pentium E2180@3,0 GHz, identyczna karta graficzna - VTX HD 4850 DDR5, sprawny dysk i porządny zasilacz (Corsair CX 500 V2). Od strony sprzętowej bez problemów. Gra ustawiona w rozdzielczości 1280x1024, wszytko na max, łącznie z MSAA 8x. Efekt ~40 fps. Wnioski (do wyboru):

1) Za słaby procek (ten mój, nie autora tematu)

2) Ta gra nie przepada za Radeonami (a zwłaszcza za tym konkretnym modelem).

3) Autor filmiku z tymi 89 fps na 9800 GT lekko mija się z prawdą

4) Każdy z powyższych

5) Żaden z nich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze z komputerami wszystko jest mozliwe, ale nigdy nie pomyslalbym ze to przez zasilacz, ale nie wiem lepiej i nie jestem tutaj po to zeby sie klocic, tylko uzyskac pomoc :P

u mnie jest ustawione na najwyzszych, moze co najwyzej msaa mialem nizej ustawione.

nie mam jak sprawdzic na innych podzespolach, no coz, dysk bede mial w styczniu/lutym a zasilacz zostanie dopoki nie padnie, bo jak na razie najwazniejsze jest ze komputer chodzi - chociaz jak juz dotykam ten zasilacz, to prawie parzy (:P) i ogolnie przy niektorych grach wydobywa sie ten charakterystyczny zapach, i nie sadze zeby to byla karta graficzna :D

no coz, jesli juz nic mi nie pomoze niz pieniadze, to prosze o zamkniecie tematu, odpowiedzi wyczerpujace juz dostalem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz zostanie dopoki nie padnie, bo jak na razie najwazniejsze jest ze komputer chodzi

Błąd. I to całkiem spory. Padający Feel ma duże szanse na pociągnięcie ze sobą innych podzespołów.

Na razie słabą wydajność w Grid można zwalić na dysk/zasilacz/ew. płytę główną (nie wiem jak ta gra znosi PCI-E x4) i mało przewiewną obudowę (podzespoły się grzeją). Ja swoje ~40 fps mogę wytłumaczyć słabszym prockiem. Na Twoim wynik powinien być nieco większy.

Temat na razie zamknę. Gdyby zaszła potrzeba otwarcia, pisz PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...