Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

torne2179

Rozwiązany: Komputer wyłaczył się na zawsze

Polecane posty

Witajcie, o to kolejny problem z moim wspaniałym kompem:

Cheftec GPS-450AA-101 A

Gigabyte GA-G31M-S2L

Intel Core 2 Duo E7200 (nie kręcony)

Ati Radeon HD6770

Mianowicie, podczas porannego przeglądu intenetu nagle się wyłączył. Nie było to jednak spowodowane przegrzaniem, ponieważ temperatury wynsiły poniżej 50stopni. Wyglądało to raczej jakby nastąpiła nagla przerwa w zasilaniu, lecz inne urządzenia podpiete do tej samej listwy działały ciągle. Gdy spóbowałem uruchomić go ponownie zaczeły kręcić się wiatraczki, ale monitor wyświetlał brak sygnału. Nie słychać pisków biosu, komputer nie reaguje też na przycisk power i reset, jedyne co wtedy działa to przycisk na zasilaczu. To samo dzieje sie po odczekaniu 30 minut i wyczyszczeniu wszystkiego co możliwe.

Czyżby zasilacz lub płyta główna doknała żywota?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę graficzną postaram się zmienić gdzieś na święta, ewentualnie do wakacji. Zastanawiam się czemu ten xeon jest lepszy niż np. i5 3570k. Zastanawiam się też nad nową obudową, bo ta którą obecnie posiadam jest już przestarzała i najpewniej nie zmieści się do niej nowa płyta główna. Mam do wydania ok.200zł i myslałem nad jakimś Fractalem, chociaż ciągnie mnie ku SilentiumPc Regnum L50 Pure Black. Duże jest niebezpieczeństwo używania nowego zestawu na tym chieftecu? Jeśli konieczna jest jego wymiana to sądzę, że 150zł by się znalazło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeon E3-1230V2 to jest w gruncie rzeczy Core i7 (taki 3770 z taktami niższymi o 100MHz, a ceną o ładnych parę stówek). Słabo się podkręca, bo nie ma w pełni odblokowanego mnożnika.

Myślę, że większego niebezpieczeństwa nie ma i wymiana raczej nie musi być priorytetem. Co nie znaczy, że nie warto się za to zabrać. Jesli chodzi o obudowę to Regnum jest dobry, z tańszych masz np. Fractal Core 3000, Corsair 300R, Zalman Z9/Z11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozom z tego co zaobserwowałem różnica w tempie ładowania aplikacji pomiędzy E7200, a 2380p jest całkiem spora. 2380p jest procesorem najbliższym pod względem architektury do tego xeona, z którego miałem okazję korzystać osobiście. Kwestia kupna w ratach zeszła na dlaszy plan, więc porównam sobie jeszcze czy te same komponenty nie sią czasem tańsze w techplanet.pl. Przy pomyślnych wiatrach zamówienie złożę w środę 25.

Proszę, żeby temat pozostał otwarty to tego czasu w razie zmian w dostępności części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na to jeszcze raz i faktycznie 100MHz mnie nie zbawi, a podkręcić o dużo więcej i tak nie zdołam. Dodatkowo procesor będzie początkowo ograniczany przez zbyt słabą kartę graficzną, więc żaden z nich nie rozwinie pełnej mocy, a 4 wątki pewnie trochę usprawnią rendering. Starcie wygrywa więc xeon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zmiana terminu, tym razem na dzisiaj. Chciałem kupić jeszcze tego High Power Element Plus HPC500 w techplanet, ale im się skończyły, a morele nie sprzedaja tego modelu. Może poczekałbym z tym zasilaczem do przyszłego miesiąca, wtedy byłoby mnie stać na coś droższego, ale martwię się, czy ten chieftec, którego obecnie posiadam nie spali mi nowych komponentów.

Nie wiecie może też, która usługa w morelach odpowiada za montaż procesora na płycie głównej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.ne...ementow-266770/

http://www.morele.ne...lementow-87685/

Boję się, że nastąpi przeskok iskry i spalę i procesor, i płytę główną.

Co do zasilacza to wolałbym mieć wszystko na teraz, ale obawiam się, że obecny zasilacz nie uciągnie nowych komponentów/będzi dla nich niebezpeczny.

Edit: Dobra, odłączyłem stary precosor zeby go sprzedać i okazało sie, że to nic trudnego. Poradzę sobie sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdobyć dodatkowe fundusze, więc budżet wynosi teraz 1500zł, z tą różnicą, że teraz do procesora, płyty głównej i RAMu dochodzi jeszcze zasilacz. Najlepiej z zapasem mocy, ponieważ obecnie posiadanego radeona hd6770 mam zamiar w przyszłości wymienić na jakiś topowy model. Najlepiej by był dostępny w techplanet lub morele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...