Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shaker

Rozwiązany: Brak sygnału do monitora po bluescreenie.

Polecane posty

Mam problem z komputerem stacjonarnym. Grałem oto sobie w pewną grę i nagle pojawił mi się bluescreen. Komputer się wyłączył i gdy spróbowałem go włączyć ponownie to monitor przestał otrzymywać sygnał od karty graficznej, do tego chłodzenie od CPU po wyłączeniu się komputera było nadzwyczaj gorące(a mam chłodzenie niestandardowe do podkręcania, choć sam nie podkręcałem CPU jeszcze). Wszystko się uruchamia(dysk twardy i wiatraczki pracują), a do tego pojawiają się wszystkie cztery światełka ,,phase led" i nie przestają się świecić(1 i 2-zielone, 3-żółta,4-czerwona), choć z tego co pamiętam zawsze po chwili gasły. Wyjąłem bateryjkę(podejrzewałem, że to coś z BIOS-em, bo ostatnia aktualizowałem system), a nawet zwarłem zworki CMOS, jednak i to nie podziałało.

Konfiguracja komputera w profilu. Do tego moja płyta główna to GA-P55-USB3.

Proszę o pomoc, bo chcę się dowiedzieć, czy jest możliwość jego naprawy na miejscu(w poniedziałek chcę iść z nim do serwisu).

PS. Dodatkowo przy włączeniu komputera zdarza się, że nagle on się wyłącza i po chwil znowu zaskakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer składałem na forum, więc nie jest to zły zasilacz, ale i tak podam:

OCZ 550W OCZZ550-UN

Procesor: Intel i5-760

Płyta główna Gigabyte P55-USB3

Pamięć RAM: GoodRam DDR3 2GB GR1333D364L9/2G

Dysk Samsung 500GB SATA II 7200RPM, 16 MB

Karta graficzna: InnoVISION GeForce CUDA GTX470 1280MB(zmieniłem chłodzenie na lepsze)

Chłodzenie do procesora: SilentumPC Fortis HE 1225

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ten sam bluescreen wstąpił na laptopie, gdy pracował jakiś czas na tej samej listwie, co moja stacjonarka(tyle, że laptop się nie zepsuł). Czy listwa może być źródłem problemu, a zatem uszkodzenie mogło nastąpić w zasilaczu?

PS. Miałem też do tego podłączone głośniki i jeszcze jak działała stacjonarka to zdarzało im się pykać, co jakiś czas, choć z początku grały idealnie(nie jest to odgłos powodowany przez komórkę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komputera - podmień zasilacz i kartę graficzną, jeśli masz taką możliwość. Co do listwy - mało prawdopodobne bo listwy to przeważnie po prostu przedłużacze z wyłącznikiem i zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym (warystor wpiety równolegle, po wzroście napięcia zaczyna pprzewodzić prąd i bezpicznik się przepala). Przy takiej konstrukcji ciężko o jakąś subtelną usterkę - listwa albo działa, albo nie albo robi zwarcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komputera to karta graficzna była podmieniana. Potem(wczoraj) poszliśmy z nim do serwisu i się okazało, że nawaliła kostka RAM. Szczerze to nie wpadłem na to, że jedna z nich mogła takie coś spowodować. Przestawiałem kostki RAM-u, jednak nie pomyślałem o włożeniu pojedyńczej. Niedopatrzenie.

Dziękuję, jednak za chęć pomocy z waszej strony.

Temat do zamknięcia.

PS. Wymieniłem listwę na wszelki wypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...