Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

milan123

Komputer zawiesza się podczas gry

Polecane posty

Witam! Jak wyżej. Kiedy wchodzę do niektórych gier: L4D2, BF3 (z menu do samej gry, w menu jest OK) mój komputer zawiesza się, a monitor wyłącza i słyszę przy tym "BZZZZZZZZZ" z głośników.

Spec kompa:

Grafa: GeForce 8800GTS 512mb (wydajność HD4850)

Płyta głowna: Gigabyte M55S S3

Procek: AMD Athlon X2 4000+

RAM: GEIL 2x 1gb

PS. Proszę o jak najszybszą pomoc! Z góry dzięki! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kondensatory na płycie głównej (model, który posiadasz to jedna z najbardziej sypiących się płyt jjakie znam).

Może to być też problem zasilacza lub karty graficznej. Sprawdź też temperatury, np test programem OCCT dla procka i Furmark dla grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbym pominąć test Furmarkiem? Słyszałem, że jest to "piekarnik" dla kart... Jednak zauważyłem jeszcze jedną niepokojącą rzecz. Otóż nie mogę uzyskać S.M.A.R.T w Victorii, a w HD Tune w zakładce Health nie ma żadnych danych, dodatkowo podczas uruchomienia HW Monitor'a komputer "muli", a dysk zapieprza na najwyżych obrotach! Dodam, że jest to dysk z czarnej seri Seagate: Barracuda, w dodatku 5 letni... Czy to On mógłby powodować problem?

EDIT: Zasilacz to Fortron FSP350 HLC, moderator @yojo polecał mi go do mojego zestawu, a jemu jakoś ufam, więc jego raczej nie podejrzewałbym o to :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba to dysk jest winowajcom... Podczas skanowania HD Tune'm (Odznaczona opcja Quick Scan), kiedy doszedł do 5 rzędu "kwadracików" komp sięzresetował... Po restarci wyskoczyło: "System Win. odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu" Zauważyłem jeszcze, że wszystkie gry, które się zawieszają są na jednej partycji, może na tej akurat partycji są jakiś Bad Sector'y?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...