Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hink

Rozwiązany: Karta graficzna VTX Radeon HD 4850 - kilka pytań.

Polecane posty

Witam.

Ostatnio kupiłem składany komputer z ową kartą graficzną, póki co spełnia swoje zadanie, wszystkie gry pięknie śmigają na wysokich detalach i bardzo płynnie przy maksymalnych temperaturach 55-60 stopni. Wszystko pięknie ładnie, ale nasuwa mi się kilka pytań a mianowicie:

- Czy opłaca się robić O/C ? Jaki w niej potencjał do tego drzemie ogólnie :)

- Czy karta jest awaryjna ? Czytałem, że niektórzy mają z nią problemy, z kolei inni chwalą sobie powyższą kartę, jak Wy sądzicie, mieliście kiedyś do czynienia z tym towarem i jak go oceniacie ?

- Czy jest możliwa regulacja chłodzenia ?

Z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę kartę od paru miesięcy i sobie ją chwalę. Głównie ze względu na stosunek cena/wydajność.

1. OC się nie opłaca - zbyt wielu fps od tego nie przybędzie, a temperatura się znacznie powiększy. Kupowanie nowego chłodzenia też jest mało opłacalne.

2. Awarii nie uświadczyłem

3. Regulacja w sensie prędkość obrotów wentylatora? Można ją ustawić w CCC lub zewnętrznym oprogramowaniem (Ati Tray Tools, MSI Afterburner)

Mam tę kartę od paru miesięcy i sobie ją chwalę. Głównie ze względu na stosunek cena/wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy pokazują tylko serię jeśli chodzi o desktopowe Radeony, dokładnego modelu nie podają.

Od siebie polecę program Sapphire Trixx (współpracuje tylko z GPU ATI) można w nim bardzo łatwo ustawić prędkość wentylatora zależnie od temperatury, nie brakuje także opcji overclockingu i dostarcza informacje na temat karty (ilość procesorów, potoków, szynę danych itp.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...