Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lodzik1905

Poroblem z instalacją sterowników VGA

Polecane posty

Witam. Na polecenie informatyka muszę zainstalować sterowniki VGA od płyty głównej GA-EG31MF-S2 aby najprawdopodobniej rozwiązać problem "Sterownik ekranu AMD driver przestał działać, ale odzyskał sprawność". Pobrałem więc takie ze strony producenta dla mojego Win7 64bit i podczas próby zainstalowania pojawia się informacja "Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania. Instalator zostanie zamknięty". Sterowniki od chipsetu wcześniej zainstalowałem. Wie ktoś co jest grane? Pomocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż od zainstalowania Win7 na moim kompie pojawia się problem "Sterownik ekranu AMD driver przestał działać ale odzysał sprawność". Na Win XP wszystko działało w 100%. Nie sądze żeby to była wina karty graficznej bo kupiłem ją w zeszłym roku. Teraz mam Win7 Ultimate 64bit (oryginalny) i pojawia się ten problem tóż po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej. Próbowałem dużo rzeczy i nic, więc postanowiłem zanieść go do informatyka. Niestety ten idzie na urlop i powiedział żebym pobróbował sam coś z tym zrobić i żeby zainstalować sterowniki VGA bo być może płyta główna z kartą graficzną nie współpracuje zbyt dobrze. Na płycie dołączonej do płyty głównej miałem rózne sterowniki ale te od VGA nie były pod Win7 więc ich nie instalowałem. Mam więc pobrać najnowsze z neta i je zainstalować ale pojawia się ten problem o którym napisałem w temacie. Powiedział że jest też druga opcja. Muszę zaktualizować BIOS ale tu jest drugi problem. Pobrałem BIOS ze strony producenta (co prawda jest on jeszcze w becie ale zobaczymy może będzie działał) wrzucam jego pliki na mojego pendriva, resetuje kompa i wchodze do menu aby go zaktualizować. Problem w tym żę BIOS nie widzi pendriva ani w przednich ani w tylnych gniazdach USB, a podczas korzystania z niego normalnie w Windowsie to działa OK.

Mój sprzęt to:

Karta graficzna - Sapphire Radeon HD6790 1GB GDDR5

CPU - Intel Core 2 Duo 2.53GHz

Płyta główna - Gigabyte GA-EG31MF-S2

Zasilacz - XFX Core 450W

RAM - 4GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integrated Peripherals > On-Chip SATA Mode > zapamiętaj, jak jest ustawione (potem przywrócisz) > ustaw na Combined

Nie mam zielonego pojęcia gdzie to jest. Według BIOSU wszystko mam włączone ale pendriva dalej nie widzi.

Dobra zaktualizowałem BIOS do wersji F5b. Użyłem po prostu innego pendriva. Dalej pojawia się problem "Sterownik ekranu AMD driver przestał działać ale odzyskał sprawność".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...