Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Altair666

Rozwiązany: Ip zewnętrzne + router = widoczny serwer?

Polecane posty

Witam.

Ostatnio zapragnąłem zrobić sobie jakiś serwer do Minecrafta aby z kilkoma kolegami pograć. Wszyscy nie tolerujemy hamachi :P więc robienie serwera przez hamachi odpada. Z resztą wiem jak go zrobić.

Ale niestety nie mogę zrobić normalnego serwera. Pobrałem plik serwera z oficjalnej strony minecrafta. Odpalam i wszystko działa. Serwer jest widoczny ale tylko dla mnie i tylko ja mogę na niego wejść.

Bo router podaje adres 192.168.1.103 (komputer na którym na być serwer). Po sprawdzeniu na stronie http://whatismyipaddress.com/

Moje IP to 83.175.190.137

Posiadam też router TP-LINK nr modelu: TL-WR340G

Obecnie router jest cały zresetowany i nie ma tam żadnych ustawień dodatkowych.

mjrouter.jpg

Proszę o jakieś rady i instrukcje jak należy to skonfigurować.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

EDIT:

Zresetowałem jeszcze raz router i poprzez płytkę CD dołączoną do zestawu skonfigurowałem go w następujący sposób

Ustawienia routera:

Typ połączenia WAN: Statyczny adres IP

Adres IP: 83.175.190.137

Paska podsieci: 255.255.255.240

Brama domyślna: 83.175.190.129

Preferowany serwer DNS: 83.175.180.30

Alternatywny serwer DNS: 83.175.180.11

nazwa sieci (SSID): Moja siec RM

typ zabezpieczenia sieciowego: Wysoki poziom zabezpieczeń (WPA2-PSK)

klucz bezpieczeństwa sieci:

Przy wyborze IP Dynamicznego czy statycznego wybrałem statyczne i dane sam wprowadziłem. Internet działa wiec chyba wszystko dobrze jest zrobione prawa?

No i mam coś takiego teraz :P

mjrouter2.jpg

Lecz nadal tylko ja mogę się połączyć a koledzy nie. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby serwer był widoczny na zewnątrz będziesz musiał ustawić na sztywno translację adresów. Żeby to zrobić na routerze musisz wejść w zakładkę Forwarding->Virtual Servers. Klikniesz "Add New" i w "port" wpisujesz numer portu pod jakim ma działać serwer, dla Minecrafta to chyba 25565, a w "IP address" IP komputera na którym ma on działać. To IP będzie się zaczynać 192.168.1.x, a za x prawdopodobnie będzie 103 (sprawdzić można z linii komend poleceniem ipconfig). Jeśli używasz więcej niż jedno urządzenia to przydałoby się żebyś miał na komputerze adres statyczny, żeby serwer był ciągle pod tym samym adresem, i wtedy powinieneś go wyłączyć z DHCP, albo przypisać ten adres na stałe do MACa twojej karty sieciowej (w zakładce DHCP).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...