Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kubi64

Zcinanie się komputera podczas gry.

Polecane posty

Cześć! Wczoraj przyszła do mnie na gwarancji karta graficzna Gigabyte Geforce 560 TI (822Hz) (na gwarancji była ze względu na zanikanie tekstur w grach). Wszystko było by pięknie gdyby nie to, że po 8min gry np. Bulletstorm, Gta Episodes of libert city komputer zacina się (nie mogę zrbić niczego, tylko reset przyciskiem na obudowie). Temperatura karty: 36 C w spoczynku, jakieś 51 kiedy trochę pogram.Gdzieś w tle włącza się update allplayera (którego nie mam). Nie wiem kompletnie co robić, na dniach przyjdzie informatyk, ale może szybciej wspomożecie. Ostatnio udało mi się po zdjęciu obudowy pograć ze 40 min w Bulletstorm, ale potem gta się zacięło.

Specyfikacja kompa

karta-Gigabyte Geforce 560 TI (822Hz)

procek-Intel Core I5 2500K 3,30 Ghz (kiedyś go podkręciłem, ale nie mogłem znależć jednej opcji w BIOSie i zresetowałem ustawienia) temp. max. 40 C w spoczynku, do 60 podczas grania

płyta głowna- ASUS p8p67 Deluxe

zasilacz-1000 w active pfc

Ram-4gb

System-Windows Xp 32bit

Aha i jeszcze ta płyta głowna sama podkręca procek (do chyba 3,7 GHZ) kiedy włączy się opcje turbo. Gdy ją włączam to komputer włącza się, wyłącza i po ponownym włączeniu jest komunikat Overcloking failed.

Ten problem pojawił się po zmianie dysku (poprzedni padł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz-1000 w active pfc
Nic te informacje nie dają (choć może to jakiś noname?).

Jeśli chodzi o Allplayera (i być może, inne śmieci), usuń pozostałości jakimś programem czyszczącym. Poza tym przeskanuj kompa antywirusem (przydatny program: Malwarebytes Anti-Malware).

Natomiast, odnośnie głównego problemu: skoro pojawia Ci się taki komunikat (a ponadto, po zdjęciu obudowy mogłeś dłużej grać), możliwe, iż przegrzewa się procesor i stąd te zacięcia. Daj screena z programu HWMonitor, z temperaturami pod obciążeniem (pograj ile możesz, a program niech działa w tle).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że może (może, nawet mieć wpływ na wyższą temperaturę poszczególnych podzespołów).

Odnośnie drugiej kwestii (podstawowe rzeczy; można jeszcze zrobić kilka innych, np. dodać wiatraki na obudowę):

1) wyczyszczenie kompa, ze szczególnym naciskiem na wentylator procesora (przy okazji wypadałoby sprawdzić, czy chłodzenie jest poprawnie założone i czy nie jest uszkodzone);

2) (jak nie pomoże, "punkt pierwszy") nałożenie nowej pasty termoprzewodzącej na proca;

3) kupno nowego (lepszego/sprawnego) chłodzenia;

4) wywalenie kompa w diabły. ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że tak długo się nie odzywałem. Przed chwilą grałem w Bulletstrorm jakieś 15 - 20 minut bez zwiechy (myślę, że mógłbym grać do woli) z tym, że było trochę spadów fps (nie przeszkadzały tak bardzo, ale jednak...).

Link do zdjęcia z HW Monitor (2-3)minut po grze-http://imageshack.us/f/823/programmanager201202091.jpg/

Zasilacz to : Amptac Amp 1000R14HE

Jutro napiszę diagozę informatyka, ale może pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury niby w porządku, ale 3 min. gry - za krótko (właściwie, to jest spoczynek). Widać, że temperatura rdzeni szybko wzrosła, więc niczego nie można wykluczyć.

Co do zasilacza, to chyba jest "możliwy", ale pewny nie jestem. Wiele na jego temat nie wiem, a szukać za bardzo mi się nie chciało (coś tam wyszukałem, ale się zniechęciłem). Może yojo2 ma w tej kwestii więcej do powiedzenia (napisania), sam jestem ciekawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem 20 min, nie 3min, ale to i tak mało. Myśle ze już można odrzucić zasilacz, wiec chyba chłodzenie. Jesli to cos pomoże to zrobię zdjęcie tego wentylatora (raczej modelu nie znajdę) i ocenicie czy nie jest za mały, słaby .

Może jutro spróbuje dostawic drugi wentylator. I spróbuje pograć z 1h i zrobic screena HW Monitor.

I jeszcze ten problem z podkrecaniem procka przez płytę, wiem może ktoś o co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę, to przede wszystkim spróbuj dłużej pograć ("daj sobie spokój" - chodziło mi o podawanie temperatur) i zobacz, czy ścinki nadal występują.

Możliwe, że coś nie styka/stykało i się "samo" - być może tylko na chwilę - naprawiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest SMART dysku? :) ( jestem w tych sprawach zielony). Faktycznie dysk był walnięty, ale po jego zmianie nadal zanikaly tekstury. Aha nie wytłuamczylem ze podzespoły wymienione w poście 1 zostały kupione po tym jak w kompa uderzył piorun(z temtego sprztu została obudowa z wiatrakiem . Płyta główna była zepsute, ale pozostale komponenty przerwały (no ale jak zmieniać płytę to i modernizacja sprzętu się przyda,:) A w czasie kiedy 560 Ti była wysłana była na gwarancje korzystalem ze starej 8600Gt i ona grzala się do 74C. Nie wiem czy ta informacja w czym pomoże,ale...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dysku też myślałem (chciałem najpierw upewnić się, czy ścinki nadal występują), tylko sądziłem, że jest on nowy, więc prawdopodobieństwo, tego, iż może być z nim coś nie tak, nie jest zbyt duże.

S.M.A.R.T. możesz sprawdzić, używając np. programu HD Tune (zakładka Health - daj screena).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są linki screenów w hd tune:

link 1: http://imageshack.us/f/221/hdtube2o.jpg/

link 2: http://imageshack.us/photo/my-images/62/hdtune1e.jpg/

Próbowałem zagrać w bulletstorm , ale zaciął się prawie odrazu, pojawiło się allplayer update, zauważyłem,,że dysk E w hd tune na którym mam gry(C jest zawalony, wolne 30GB) opisany jest jako "Bootable NO" (przy C jest przeciwnie) co to znaczy? Myślę, że to chyba jednak nie chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk sprawny. Nie masz możliwości podmiany zasilacza? Tak dla pewności...

Bootable - informacja, która partycja jest bootowalna (czyli w większości przypadków ta, na której jest system). Ma to wartość informacyjną i tylko informacyjną.

Przegrzanie również jest możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj wieczorem przyjdzie upragniony informatyk z zasilaczem. Tylko dziwi mnie to,że dzisiaj gra wyłączyła się prawię odrazu (2 min od uruchomienia), komp nie mógł się nagrzać (wcześniej nie grałem , tylko pobrałem hd tune). A jest jakaś możliwość sprawdzenia zasilacza nie zmieniając go (to sprawdził bym teraz)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem drugi raz odpaliłem bulletstorma i teraz działa prawie idealnie.

Karta ma max 62C a procek 65C (tak jak było)

Ok, mam świeże info. Był u mnie informatyk i po sprawdzeniu temp.(procka) w BIOS-ie okazało się,że w spoczynku procesor ma 55 C ! W poniedziałek zamówi nowy wentylator do procka i pastę, jeski nic się nie zmieni wysyłmy na gwarancję.

Witam ponownie, sory, ze odgrzebuje stary temat, ale problem nie ustąpił. Zmieniłem paste termoprzewodzaca na procka i założyłem pokaźne chłodzenia na ten własnie podzespol. (+wiatrak który sam dostosowuje obroty)Napoczatku było w miarę ok ( ale hyper cam 2 + Bulletstorm albo battlefield badcompany 2 jest zabójczy dla kompa), ale potem znowu pojawiły się kłopoty, dopiero teraz zacząłem zauważać rożne kolorowe, duże zbitki pikseli (artefakty?) czasami pojawiające się na miejscu kropel deszczu ( u dołu ekranu) w bulletstormie ( wiem ze ciagle mówię o tej grze, ale kupiłem ja niedawno i myśle ze to niezła platforma testowa), komputer znowu zaczął się zacinać i "mulic" nawet w mass effect 1. Informatyk zabrał go do siebie, wymeczyl procesor żaden program nie pokazał błędów, dysk tez jest sprawny, nie wiem czy sprawdzał kartę, ale niedawno została naprawiona na gwarancji.Zostaje tylko zasilacz i płyta (tak myśle),tak jakby z płyty ( myślałem ze z procka, ale jest sprawny) wydobywa sie lekki pisk który nasila sie kiedy komp jest bardziej obciążony . Jak myślicie co zacząć wymieniać albo co z tym zrobic (wszystkie podzespoły maja gwarancje. Aha i jeszcze myślałem ze wszytko jest już ok dopóki nie wlaczylem dema masa effect e pojawiły sie artefakty(?) u dołu ekranu i sprzęt sie zacial.

Przepraszam za ewentualne błędy, pisze z telefonu-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...