Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ProMen3

Czy z moim GTS250 jest coś nie tak ?

Polecane posty

Patrzyłeś, czy procesor się przestawia na wyższe taktowania? Bo w tych wynikach testu również widzę (tak samo jak w poprzednich) podejrzanie niską temperaturę CPU i podejrzanie niskie jego napięcie, co by sugerowało ze pracuje z niższym taktowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz:

- Intel® Chipset Software Installation Utility

- VIA Audio Driver

- Realtek RTL8111B/C & RTL8112L 10/100/1000M LAN Driver

- Intel® Rapid Storage Technology Driver Software

- JMicron JMB36X(JMB363.JMB322) Controller Driver

W każdym przypadku chodzi o najnowsza wersję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może miałbym jakiś pomysł co zrobić (lub będę mógł pomóc zlokalizować usterkę), tylko że muszę znać konfig kompa (szczególnie chodzi mi o procek i płytę główną, choć i zasilacz może mieć znaczenie). Plików ściągnąć nie mogę (komórka; a z internetu na komputerze... powiedzmy, że przez jakiś czas nie będę korzystał), więc kombinuję po omacku, a poza tym, nie do końca rozumiem istotę problemu (karta graficzna ma tu jakieś znaczenie? czy to jedynie przypadkowe "odkrycie"?)

Swoją drogą, proszę mi wybaczyć niezbyt mądre pytania, lecz muszę się upewnić / dowiedzieć się więcej i dalej je zadawać. :)

Problemem jest za niskie taktowanie procesora? Procek nigdy nie "wskakuje" na wyższe? Czy problem ma coś wspólnego z mnożnikiem? Wszystkie taktowania, mnożnik itp. są poprawnie ustawione (wyświetlane) w BIOSie? Czy procesor był kiedyś podkręcany? Czy nigdy nie było kłopotów z przegrzewaniem, ewentualnie z chłodzeniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój cały konfing:

-Intel Core i5 750- Proc

-Asus P7P55D (zwykła nie pro, nie deluxe itp)- Płyta główna

-Asus Dark Kinght EN GTS250 1GB DDR3- Grafa

-OCZ StealthXSteam 2 500w-PSU

-SPC Fortis- chłodzenie od proca

-Obudowa STEP 107 MODECOM

-Nagrywarka LG jakaś tam ;p

Te 2 ostanie napewno pomogą :trollface:

Co do pytań:

1.Testując grafikę zaskoczyły mnie marne wyniki, więc wrzuciłem je aby jakiś ogarnięty user je sprawdził- tak się też stało. Przy tym sprawdzaniu wyszło że proc nie wskakuje na wyższe traktowanie więc wgrałem na nowo sevena nowe sterowniki reset biosu itp.

2.Procesor nie wskakuje na wyższe traktowanie (WG. CPU-Z).

3.Nie był nigdy podkręcany wg. ostatnich wyników po wgraniu sevena temp. i napiecia są optymalne. Przez 2 lata kożystałem z boxowego chłodzenia ale chciałem podkęcac wiec wymieniłem box na fortisa, modecoma premium na ocz sxs2.

4.Wrzuce najnowsze dane z OCCT grafy i proca i foty z CPU-Z.

Weźcie bązcie ludzie i pomóżcie :D nie musicie nawet sms'ów wysyłac ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zanim zacznę podawać "magiczne" sposoby, ;) poczekam na zdjęcia. Będę na forum prawdopodobnie późnym wieczorem, więc odpowiedzi, raczej spodziewaj się dopiero jutro.

Na razie następne pytanie: kiedy zmieniałeś chłodzenie (czy niedawno) i czy wcześniej zauważyłeś obniżkę wydajności w grach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...